пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 22-09-2016

 

У Харківській ОДПІ з сільгоспвиробниками обговорювали нагальні питання за«круглим столом»

22.09.2016

«З метою своєчасного вирішення проблемних питань такі засідання проводяться з платниками податків на постійній основі у форматі відкритого діалогу. Ми прагнемо вести відкритий й конструктивний діалог з платниками та досягти повного порозуміння», — зазначила в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

У ході засідання учасникам розповіли про підсумки діяльності Харківської ОДПІ за січень-серпень 2016 року, про реформу державної фіскальної служби, про легалізацію робочих місць в рамках операції «Урожай-2016» та новації в адмініструванні податку на додану вартість та ЄСВ.

Особливу увагу представників аграрного сектору акцентували на своєчасній сплаті податків, зборів та платежів до бюджету, особливо щодо сплати ПДВ.

Під час заходу відбулася жвава дискусія на тему виплати легальної заробітної плати. Адже, незважаючи на зниження ставки ЄСВ (знижено до 22%, не утримується єдиний внесок з заробітної плати), деякі роботодавці продовжують приховувати реальні заробітки своїх працівників. Тож фахівці фіскальної служби закликали платників працювати тільки у правовому полі, не порушуючи законодавство про працю.

Також нагадали про застосування електронних сервісів від ДФС України, які розміщені на веб-порталі за адресою: www.sfs.gov.ua.

На завершення заходу, всі присутні отримали вичерпні відповіді на свої запитання та мали можливість особисто обговорити проблемні питання, які виникають під час ведення бізнесу.

 

Харківська ОДПІ звітує про легалізацію робочих місць в рамках операції «Урожай — 2016»

22.09.2016

 

На обліку в Харківській ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області знаходяться 224 суб’єктів господарювання юридичних осіб, які займаються вирощуванням сільгосппродукції, з них віднесено до ризикових 50 СГД.

В рамках операції «Урожай-2016» щодо легалізації робочих місць управлінням податків і зборів з фізичних осіб вжиті наступні заходи:

в результаті співбесід проведених з сільгоспвиробниками в Харківській ОДПІ спільно з Райдержадміністраціями підвищено рівень заробітної плати по 1028 робітнику, де фонд оплати праці збільшився на 969,0 тис. грн. (по 46 СГД – юридичним особам) та додатково надійшло до бюджету 60,4 тис. грн. (ПДФО- 213,5 тис. грн., ЄСВ -260,9 тис. грн., військовий збір -17,7 тис. грн.);

в результаті співбесід збільшено кількість найманих працівників у серпні місяці 2016 р. на 67 робітників (надано повідомлення до ХОДПІ).

Також протягом травня – серпня 2016р проведено 12 фактичних перевірок, за результатами яких по 5 СГД виявлено 15 робітників, які були допущенні до роботи без надання відповідних повідомлень.

Протягом лютого — вересня 2016 проведено 4 позапланові перевірки та планова перевірка, за результатами яких донараховано 270,8 тис. грн., з яких узгоджено та надійшло до бюджету 174,9 тис. грн., ( ПДФО -155,0 тис. грн., військовий збір – 19,0 тис. грн.), не узгоджено 95,8 тис. грн. ПДФО.

 

Харківська ОДПІ: Понад 89 мільйонів гривень акцизного податку отримав бюджет за вісім місяців поточного року

22.09.2016

Це на 36,5 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 169,4%.

Зазначені цифри озвучила в. о. начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Вікторія Козиренко.

За словами посадовця, у серпні поточного року суб’єктами господарювання сплачено 9,5 млн. гривень акцизного податку від реалізації у роздрібній торгівлі підакцизних товарів.

Нагадаємо, що пунктом 222.3 ст. 222 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено строки сплати податку при реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Базою оподаткування є вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані.

Для таких підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%.

Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Сплачується податок за місцем здійснення реалізації таких товарів до відповідного місцевого бюджету.

 

 

Добавить комментарий