пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 22-11-2016

У Харківській ОДПІ спілкувалися з представниками бізнесу на актуальні питання податкового законодавства під час чергового семінару-тренінгу

22.11.2016 – Харківська ОДПІ Головного управління ДФС у Харківській області

«Роз’яснювальна робота та практичні навчання-тренінги з платниками податків залишаються ключовою складовою у формуванні високої податкової культури платників», — зазначила під час чергового семінару заступник начальника, начальник Люботинського відділення Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Ніна ФІновська.

У ході заходу, фахівці ДПІ спільно з фахівцями ГУ ДФС у Харківській області, розповіли присутнім про новації в адмініструванні податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, про зміни в адмініструванні єдиного соціального внеску та ознайомили присутніх з нюансами нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Також представникам бізнесу нагадали про відповідальність за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору та закликали працювати тільки у правовому полі, не порушуючи законодавство про працю.

Крім того, фахівці фіскальної служби провели практичні навчання з питання подання податкової звітності в електронному вигляді та розповіли про нюанси у застосуванні електронних сервісів від ДФС України, які розміщені на веб-порталі за адресою: www.sfs.gov.ua.

Нагадали, що електронні ключі можна отримати безкоштовно у Центрі обслуговування платників податків Харківської ОДПІ у кабінеті №10.

На завершення заходу Ніна Фіновська подякувала всім за плідну співпрацю та запевнила представників бізнесу у підтримці та наданні необхідної професійної допомоги у питаннях роз’яснення податкового законодавства.

Всі присутні на заході отримали зразки друкованої продукції та вичерпні відповіді на усі запитання, які їх турбували.

 

«Cпрощенці» Харківської ОДПІ наповнили місцеві бюджети понад 98 мільйонів гривень

21.11.2016

За десять місяців поточного року платники податків Харківської ОДПІ, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 98,4 млн. грн. єдиного податку, що на 23,2 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 130,9%. Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, переважну частину надходжень — 65 відсотків забезпечили фізичні особи-підприємці (63,4 млн. гривень), решту – юридичні особи. Зокрема, у жовтні поточного року платниками сплачено 17,8 млн. гривень єдиного податку.

Нагадаємо, що з 1 липня 2016 року працює оновлений сервіс ДФС України «Електронний кабінет платника податків», який забезпечує повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства. Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Також нагадаємо, підприємцям – платникам єдиного податку другої та третьої груп, що відповідно норм податкового законодавства реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

— першої групи;

— другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень.

Однак, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Зауважимо, що застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

У Харкові виробники жіночого одягу та взуття працювали без робітників, але тільки на папері

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Модні зимові та демісезонні пальта, теплі пуховики та курточки – продукція для жінок на будь-який смак вироблялась в одному з цехів нашого міста. Здавалося б робота повинна кипіти майже цілодобово, та й працівників повинно бути достатньо для виготовлення такого обсягу товарів.

Але коли співробітники фіскальної служби завітали в гості до власника виробництва, що знаходилось в одній з промислових зон Харкова, то застали лише картину як з фільмів відомого майстра жахів – порожнє приміщення, відкинуті стільці без хазяїв та, головне,  десяток швейних машинок, ще теплих,  які застигли у німому докорі. Все як на папері… Адже згідно податкової звітності, яку підприємець надавав до податкової інспекції, діяльність він здійснює самостійно, тобто власноруч здійснює кроєння та відшиває чималенькі партії товару.

Така діяльність визвала сумнів, тож податківцями було здійснено доперевірочний аналіз господарської діяльності підприємця та встановлено, що за однією адресою здійснюють діяльність ще 3 суб’єкти господарської діяльності з аналогічним видом діяльності – виробництво жіночого одягу та жіночого взуття. І лише у одного з них оформлено 3 найманих працівника.

Було прийнято рішення щодо проведення фактичної перевірки, під час якої  співробітники управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області і застали такі ж пусті приміщення й у інших власників виробництва.

В результаті роз’яснювальної роботи з бізнесменами, офіційно працевлаштовано 27 робітників.

Тобто легалізовано 27 робочих місць,  робітникам буде виплачуватись офіційна заробітна плата, їм гарантована соціальна захищеність, а бюджети країни та громади отримають відповідні податкові надходження.

Щодо врахування виявлених надлишків пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального, обчислений за формулою, визначеною  статтею 232 Податкового кодексу України.

Водночас, у разі виявлення суб’єктом господарювання надлишків пального (зокрема, у зв’язку з можливими похибками приладів постачальника або покупця, дефектністю ємності тощо) Кодексом передбачена можливість окремого врахування у вказаній формулі таких надлишків у вигляді подання заявки на поповнення обсягу залишку пального.

При відвантаженні виявлених надлишків пального, отримання яких не підтверджено акцизною накладною, зареєстрованою в Єдиному реєстрі акцизних накладних, відповідно до статті 231 Кодексу платнику необхідно до реєстрації акцизної накладної на ці обсяги пального:

— перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими статтею 215 Кодексу;

— зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.

Звертаємо увагу, що порушення порядку реєстрації акцизної накладної статтею 1202 Кодексу передбачає штрафні санкції:

— за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних – від 2 до 40 відс. суми акцизного податку залежно від терміну затримки такої реєстрації;

— за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, – 50 відс. суми акцизного податку.

Детальніше у  листі ДФС України від 09.11.2016 № 24089/6/99-99-12-03-03-15 «Про надання податкової консультації щодо реалізації пального».

Монету старовинної чеканки не вивезли з України

21.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Напередодні в результаті проведення спільної операції співробітниками Харківської митниці ДФС, спеціальної міжвідомчої групи та УВБ ГУ ДФС у Харківській області в пункті пропуску «Гоптівка» була виявлена монета царської чеканки 1766 року випуску.

Монету намагався незаконно вивезти в Росію громадянин України, який під час проходження митного контролю заявив про відсутність предметів, які заборонені, обмежені до переміщення через митний кордон України або підлягають обов’язковому декларуванню.

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Додатково буде проведена експертиза.

На Харківщині з початку року відносно співробітників фіскальної служби розпочато 38 кримінальних проваджень

21.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як повідомили в Управлінні внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області, протягом січня-жовтня 2016 року проведено 193 службові перевірки, пов’язаних із службовою діяльністю підрозділів фіскальної служби Харківської області. З них, 129 перевірок відбулися за зверненнями фізичних та юридичних осіб. Решта — здійснена працівниками УВБ на підставі отриманої оперативної інформації.

За результатами проведених службових перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 59 випадках (у тому числі, 43 за зверненнями громадян і юридичних осіб).

Керівникам районних підрозділів Харківської області направлено 70 подань про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень. Окрім того, було винесено 4 офіційних застереження працівникам про неприпустимість порушень вимог чинного законодавства, 62 працівника притягнуто до відповідальності, 7 — звільнено.

Також протягом 2016 року відносно посадових осіб розпочато 38 кримінальних  провадження.

В той же час, у фіскальній службі приділяють особливу увагу упереджувальній та роз’яснювальній роботі серед працівників, а також кандидатів на заміщення вакантних посад. Проводяться лекції в колективах, бесіди, виступи співробітників підрозділів внутрішньої безпеки.

Нагадаємо, що в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс». На телефон якого  — (044) 284-00-07 — можна  цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників відомства. В той же час громадяни можуть звертатися до управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області – (095) 356- 72-72, (068) 356-72-72.

Оновлений звіт з ЄСВ подається з 1 грудня

21.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 07.09.2016 р. N 813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України»,  оновлений звіт з ЄСВ платники подають з 1 грудня. Тобто вперше слід звітувати за оновленою формою за листопад 2016 року (граничний термін подання — 20 грудня 2016 року).

Такий висновок базується на нормі п.46.6 Податкового кодексу України, згідно з якою, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Детальніше у  листі ДФС України від 08.11.2016 р. №35758/7/99-99-13-02-01-17.

На зміцнення обороноздатності країни платники Київської ОДПІ перерахували майже 92 мільйони гривень

22.11.2016

Як повідомила заступник начальника Київської ОДПІ Тетяна Іващенко, за січень-жовтень 2016 року платники податків Київського та Московського районів м. Харкова перерахували на потреби Збройних Сил України 91,7 мільйонів гривень військового збору, що на 27,8 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Зокрема, протягом жовтня 2016 року до державного бюджету сплачено 9,2 млн. грн. даного збору.

Це свідчить про високу відповідальність і сумлінність платників податків, які зобов’язані перераховувати зі своїх доходів 1,5% на потреби армії, підтримання обороноздатності держави та встановлення миру.

Посадовець нагадала, що ставка військового збору в 2016 році не змінилася і становить 1,5 відсотки. Платниками збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків; податкові агенти (для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні).

 

Мирослав Продан: Україна продовжує співпрацю з Місією EUBAM

22.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

В.о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан взяв участь у 27-у засіданні Консультативної ради Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM), яке проходило у м. Кишинів (Молдова).

Під час виступу посадовець наголосив на важливості проведення роботи щодо вироблення проекту консолідованої концепції подальшої діяльності Місії EUBAM. «Необхідно адаптувати завдання Місії до сьогоднішніх реалій і тих викликів, які постали перед митними та прикордонними службами України та Республіки Молдова. В основі майбутнього Місії повинні лежати позитивні напрацювання і здобутки за попередні роки її діяльності», — зазначив він.

Зокрема, за словами Мирослава Продана, успішний досвід сприяння Місії EUBAM митним службам України та Молдови у впровадженні та розвитку попереднього обміну інформацією про товари та транспортні засоби, які перетинають кордони наших держав, може бути використаний при реалізації аналогічних пілотних проектів з обміну інформацією між ЄС та Україною, ЄС і Молдовою.

«Зараз ми очікуємо узгодження Європейською стороною Технічних умов Пілотного проекту з обміну попередньою інформацією», — повідомив посадовець.

Крім того, на його думку, досвід спільних операцій по боротьбі з контрабандою підакцизних товарів, у першу чергу тютюнових виробів, також доцільно використовувати і при плануванні та проведенні аналогічних спільних операцій щодо боротьби з незаконним переміщенням зброї, боєприпасів, інших небезпечних речовин. І до цих процесів Європейські структури, в першу чергу Місія EUBAM і ОЛАФ (OLAF), повинні активно залучатися.

«Концепція діяльності Місії EUBAM повинна містити чіткий і сфокусований список пріоритетів діяльності Місії після листопада 2017 року. Ці пріоритети повинні базуватися на принципах, з яких виходили при створенні Місії EUBAM — безпека і сприяння торгівлі. Унікальність Місії повинна бути збережена», — підсумував Мирослав Продан.

За підміну товарів в документах товариство сплатить до бюджету понад 28 млн. грн. завданих збитків

22.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Харківській області спільно з управлінням СБУ у Луганській області встановлені факти маніпулювання з податковими та іншими офіційними документами посадовими особами одного з товариств з обмеженою відповідальністю, зареєстрованого у м.Харкові.

З’ясувалося, що протягом 2015 року та І півріччя 2016 року зазначене товариство придбало продукти харчування та зерно на загальну суму близько 200 млн. грн. В подальшому цей товар фактично був реалізований через роздрібну мережу на території Луганської області без документального оформлення такого продажу.

Натомість до офіційних документів посадовці внесли неправдиві відомості щодо реалізації товарів іншої номенклатури (вапно, будматеріали, металопрокат), які не закуповувалися, та послуг, що не надавалися.

Такі дії товариства дозволили контрагентам-покупцям зменшити суму сплати ПДВ до бюджету, а також надати легального вигляду товарно-матеріальним цінностям сумнівного походження. Загальна сума завданих державі збитків становить 28,6 млн. гривень.

За даними фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

Роман Насіров: Дані з Єдиного державного реєстру виробників лікеро-горілчаної продукції оприлюднені на порталі ДФС

21.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

На офіційному веб-порталі ДФС оприлюднені дані з Єдиного державного реєстру виробників спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров після зустрічі з виробниками лікеро-горілчаної продукції.

«Всі дані з Реєстру розміщено на офіційному порталі ДФС. Зокрема, це інформація щодо суб’єкта господарювання, виду господарської діяльності, серії, номера ліцензії та терміну її дії, а також дати включення та дати виключення суб’єкта господарювання з Реєстру», — зазначив очільник відомства.

Дані з Реєстру розміщено за адресою: http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/reestri/151988.html.

Крім того, оприлюднюються відомості з Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок. Їх можна знайти за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/reestri/191577.html.

Співробітники Міжрегіональної митниці ДФС припинили спробу незаконного ввезення товарів на суму 9,3 млн. грн.

21.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівники Міжрегіональної митниці ДФС викрили спробу незаконного ввезення товарів на митну територію України без належного декларування та оподаткування.

Так, згідно з інформаційними базами даних ДФС, два вантажних фургона «IVECO» під керуванням громадянина України виїхали з території України 13.11.2016 через пункт пропуску «Ягодин» Волинської митниці ДФС та після завантаження товаром в’їхали в польський пункт пропуску «Корчова» 17.11.2016, пробувши там до 18.11.2016. Аналогічно, вантажний фургон «MAN» виїхав з території України 10.11.2016 через пункт пропуску «Ягодин» Волинської митниці ДФС та після завантаження товаром також в’їхав в польський пункт пропуску «Корчова» 17.11.2016, пробувши там до 18.11.2016.

Перетин кордону планувався через пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС без належного декларування та оформлення поза митним контролем.

Переміщення даних вантажівок було поставлено на окремий контроль керівництвом Міжрегіональної митниці ДФС з моменту виїзду їх за межі митної території України, а інформація про оперативні заходи була обмежена та не розголошувалась.

Вищезазначені транспортні засоби 18.11.2016 в’їхали в пункт пропуску «Краківець-Корчова» Львівської митниці ДФС по смузі руху «червоний коридор». При усному опитуванні водії вантажівок намагались приховати інформацію про кількість та вартість вантажу, не пред’являли товаросупровідні документи та надавали неправдиву інформацію. Однак, працівники оперативної робочої групи Міжрегіональної митниці ДФС зобов’язали водіїв заповнити митні декларації, а вантажівки були переміщені в зону митного контролю на спеціальний огороджений майданчик для затриманих транспортних засобів.

З’ясувалось, що вантажівки переміщують запчастини для транспортних засобів, різну електроніку, побутову техніку, одяг, аксесуари та інші високоліквідні товари загальною вагою 29440 кг на загальну суму 9 282 597 гривень.

Наразі продовжуються митні формальності щодо зазначених товарів, а транспортні засоби та водії затримані у пункті пропуску.

Роман Насіров: ДФС регулярно наповнює дохідну частину бюджету

21.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Цього року ДФС перевиконала плани практично по всім показникам. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

Він зазначив, що ДФС постійно наповнює дохідну частину бюджету, не зважаючи на її постійне підвищення.

«У 2015 році у нас було кілька підвищень дохідної частини бюджету з 420 млрд до 480 млрд гривень. У бюджеті 2016 роки вже на рівні 611 млрд – це плюс 25%. На початок року загальна ризикова зона була в розмірі 40 – 45 млрд гривень, і для нас завданням було знайти, як її можна перекрити за рахунок перевиконань. До середини року ризикова частина знизилася до 20 – 25 млрд. Зараз – це 5 – 10 мільярдів», – зазначив Роман Насіров.

Він підкреслив, що у 2016 році було суттєво збільшено збір ПДВ. Водночас, регулярно відбувається відшкодування податку на додану вартість. «Ми намагаємося віддати бізнесу те, що у нього забирали протягом багатьох років. На сьогоднішній день проблем з поверненням ПДВ немає», – підкреслив очільник відомства.

Роман Насіров: Україні потрібно рухатися в напрямі підвищення реальної заробітної плати

21.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про необхідність підвищення мінімальної заробітної плати повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

«Підвищення заробітної плати — це м’яке підштовхування до детінізації економіки та забезпечення добробуту людей. Сьогодні реальна середня заробітна плата навіть у бюджетників знаходиться в районі 5 тисяч гривень. Потрібно рухатися в напрямку підвищення реальної зарплати, тим самим витягаючи і реальну мінімальну», — наголосив очільник відомства.

Він підкреслив, що питання підвищення заробітної плати знаходиться в площині детінізації оплати праці та чесної сплати податків. «Необхідно зробити так, щоб платити зарплату в конвертах, не сплачуючи податки, було не вигідно. Це, в свою чергу, буде стимулювати виробництво, споживання, будуть з’являтися нові цикли економіки, які створюють нові робочі місця».

«Уряд зробив хороший перший крок, вийшовши з ініціативою підвищити «мінімалку» до 3200 гривень. Думаю, що дуже скоро потрібно йти далі — до 5000, а потім — на рівень більше 7000», — додав Роман Насіров.

Роман Насіров: Україна та Хорватія поглиблюють співпрацю у митній сфері

21.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров та Віце-прем’єр-міністр, Міністр економіки, малого та середнього підприємництва і ремесел Республіки Хорватія Мартіна Далич підписали Протокол між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про зміни та доповнення до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про взаємну допомогу в митних справах.

«Ми маємо достатньо серйозний потенціал щодо розвитку українсько-хорватських відносин у сфері митної справи. Зокрема, мова йде про технічну допомогу та обмін інформацією між відповідними митними органами щодо правильного застосування митного законодавства,  щодо  перевезення  і  відвантаження  товарів,  їхнього розташування,   призначення,   вартості  та  походження,  а  також щодо вчинених або запланованих дій,  які порушують  або можуть порушити митне законодавство», — прокоментував підписання Протоколу Роман Насіров.

За його словами, скоординована співпраця України та Хорватії сприятиме покращенню митного контролю на кордонах та захисту фінансової безпеки держави.

Роман Насіров також наголосив, що для України дуже важливим є залучення успішного досвіду інших країн, у тому числі Хорватії, у цій сфері. «Ми аналізуємо найкращі здобутки та напрацювання наших колег, аби адаптувати їх до наших реалій», — підкреслив очільник відомства.

Тривалість податкових перевірок залежить від критеріїв підприємства

22.11.2016

Тривалість проведення перевірок посадовими особами контролюючого органу визначається залежно від критерію суб’єктів  господарювання. Наприклад, тривалість документальних планових перевірок, які проводять органи ДФС, не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва — 10 робочих днів, інших платників податків — 20 робочих днів. Які представники бізнесу відносяться до вищеназваних та за якими ознаками відбувається таке сортування встановлює Господарський кодекс України, відповідно до пункту 3 статті 55 якого суб’єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб’єктів малого підприємництва, у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва.

Суб’єктами мікропідприємництва є:

фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи — підприємці, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України;

юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Суб’єктами малого підприємництва є:

фізичні особи, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи — підприємці, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України;

юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Суб’єктами великого підприємництва є юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Інші суб’єкти господарювання належать до суб’єктів середнього підприємництва.

Крім того, слід врахувати, що згідно з підпунктом 14.1.24 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України великий платник податків — юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує п’ятсот мільйонів гривень або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує дванадцять мільйонів гривень.

Отже, при визначенні термінів перевірок враховуються наведені вище критерії.

Майже удвічі менше вінничан потребують допомоги сервісу „Пульс”

22.11.2016

Якщо за десять місяців минулого року на розгляд до Головного управління ДФС у Вінницькій області та його територіальних органів було направлено 64 запити, то за січень-жовтень 2016 року їх кількість зменшилась до 36. Відтак, за словами очільника фіскальної служби Вінниччини Руслана Осмоловського, наразі можна констатувати майже подвійне скорочення кількості запитів, отриманих  від платників податків та громадян Вінницької області на антикорупційний сервіс ДФС України „Пульс”.

Найактуальнішими темами, що порушувались у зверненнях, були  питання роботи органів державної фіскальної служби – 14 (38,9%), електронного адміністрування ПДВ — 8 (22,2%), звітності та реєстрації податкових накладних – 6 (16,7%) та роботи Центрів обслуговування платників 4 (11,0%)

Додамо, що всі порушені у зверненнях питання розглянуто,. А їх автори, платники податків та громадяни отримали вичерпні відповіді на них.

На оздоровлення довкілля вінничани перерахували близько 123,5 млн. грн.

21.11.2016

За забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарської діяльності Вінниччини впродовж січня-жовтня 2016 року перерахували до бюджету 123 млн. 494,3 тис  грн. екологічного податку. Як зазначає начальник ГУ ДФС у Вінницькій області Руслан Осмоловський, із цієї суми близько 80 відсотків або 99  млн. 795,4 тис. грн. було спрямовано до спеціального фонду. Решту, що склала 24 млн. 698,9 тис. грн. – до загального фонду.

Високопосадовець додає, що платниками екологічного податку на Вінниччині є наразі понад 2,5 тисячі юридичних та фізичних осіб регіону. Вони здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними або пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти чи розміщують відходи. Найбільшим із  платників екологічного податку Вінницької області залишається ПАТ ДТЕК „Західенерго”.

Нагадаємо, що екологічний податок є вагомим джерелом поповнення місцевих бюджетів для фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів.

Власники нерухомого майна поповнили місцеві бюджети Волині на 23,4 мільйона гривень

22.11.2016

На Волині надходження податку на нерухоме майно протягом десяти місяців 2016 року склали 23,4 мільйона гривень. Це в 2,5 рази більше проти аналогічного періоду минулого року.

Як запевняють в ГУ ДФС у Волинській області, роль саме податку на нерухомість у структурі бюджетів територіальних громад від моменту його запровадження щороку зростає.

Наприклад, у 2013 році, коли власники «зайвих» квадратних метрів житла вперше почали сплачувати цей майновий податок, його надходження за підсумками року склали лише 0,2 мільйона гривень, але вже за 2015 рік місцеві громади на Волині отримали 10,1 мільйона гривень цього платежу.

«Вагомий позитив цього року – результат спільних скоординованих зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та фахівців ДФС, які на належному рівні забезпечують інформування власників нерухомості про обов’язок сплати податку та його якісне адміністрування», — запевнила начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських фіскалів наголосила, що обсяги нарахувань цього податку залежать від рішень, прийнятих відповідними органами місцевого самоврядування.

«Щоб утримати тенденцію росту у надходженнях податку на нерухоме майно та формування достовірної та об’єктивної бази оподаткування, голови органів місцевого самоврядування можуть інформувати мешканців своїх територій про важливість проведення звірки в податкових інспекціях щодо об’єктів оподаткування. Тобто, спонукати власників майна – будинків, господарських споруд тощо, які повинні сплачувати податок, але не отримали повідомлення – рішення від ДФС про нараховану його суму, обов’язково відвідати податкову інспекцію та з’ясувати, чи підлягає оподаткуванню їх нерухомість. Така позиція місцевої влади лише сприятиме залученню додаткових коштів в бюджет громади», — підсумувала Світлана Савчук.

Нагадаємо, що відповідно до норм Податкового кодексу України органам місцевого самоврядування надані повноваження щодо встановлення ставок податку (в межах граничних розмірів), їх диференціації, у тому числі  в залежності від розташування об’єкта оподаткування, його якісних характеристик, тощо, можливість надання пільг окремим категоріям платників.

Відповідні рішення повинні бути прийняті та оприлюднені до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому діятимуть ці рішення. Зокрема, у 2016 році гранична ставка податку на нерухомість збільшилась з 2 до 3% мінімальної заробітної плати.

Платники податків Волині можуть користуватися Електронним кабінетом платника безкоштовно, цілодобово та в режимі реального часу

22.11.2016

Державна фіскальна служба постійно працює над вдосконаленням процесу адміністрування податків. Одним із кроків у цьому напрямку є модернізація Електронного кабінету платника.

Як інформує єдиний веб-портал ДФС України, наразі послугами цього електронного сервісу скористалися понад 4 мільйони осіб.

«Кожен платник податків має можливість безкоштовно працювати в Електронному кабінеті платника дистанційно, тобто не відвідуючи податкову інспекцію. Це не лише економія часових витрат на виконання податкових зобов’язань, а й мінімізація корупційних ризиків», — наголошує начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

До речі, окрім вже звичного для платників податків переліку даних, які можна ввести чи отримати за посередництвом Електронного кабінету платника, громадяни та представники бізнесу отримали можливість листування з органами ДФС. Зокрема, функція електронного листування передбачає, що платник обирає податкову інспекцію чи митницю, зазначає вид листа, завантажує його та надсилає.

Електронний кабінет платника має  відкриту та приватну частини. У відкритій частині робота здійснюється без ідентифікації користувача.

Тобто, у відкритій частині сервісу кожен може дізнатися про останні новини ДФС, про вдосконалення та нововведення в Електронному кабінеті платника. Окрім того, саме через відкриту частину ДФС нагадує платникам про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, інформує про  контакти та адреси центрів обслуговування платників, пропонує для ознайомлення з бланками податкової звітності. Інформація з понад десяти реєстрів в режимі реального часу теж розміщена у відкритій частині.

Окрім такої загальнодоступної частини, Електронний кабінет платника передбачає приватну частину кожного платника, який зареєструвався в цьому сервісі.

«Вхід у приватну частину – лише за наявності електронного цифрового підпису, який можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. У своєму приватному кабінеті платник може переглянути особисту інформацією – перш за все, це реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки. При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання», — розповіла начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Важливо, що Електронний кабінет платника дає можливість фізичним особам, суб’єктам підприємництва спрощеної системи оподаткування, платника ПДВ та іншим створити та надіслати звітність в електронному вигляді, заяву для реєстрації платником окремого податку, надіслати запит та отримати витяг з реєстру або витяг з відповідної системи, до якої створюється запит.

Для фізичних осіб (громадян) в Електронному кабінеті передбачена можливість створення запиту щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків, що досить важливо в період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій.

Нині у тестовому режимі  працюють  «Довідка про відсутність заборгованості». Сервіс «Довідка про відсутність заборгованості» в «Електронному кабінеті платника» надає можливість:  платникам – подавати заяви та отримувати довідки; органам ДФС – підтверджувати відсутність заборгованостей довідкою; третім особам – переглядати видані платникам довідки.

Нагадаємо, що модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника» розпочав роботу з лютого 2016 року.

З презентаційними матеріалами щодо роботи оновленого Електронного кабінету платника можна ознайомитися на єдиному веб-порталі ДФС України за посиланням  http://sfs.gov.ua/data/files/185026.pdf.

 

У рамках операції «Акциз – 2016» на Волині припинено незаконний збут алкоголю через мережу Інтернет

21.11.2016

В рамках операції «Акциз-2016» у м.Луцьку працівники оперативних підрозділів ДФС встановили  та ліквідували канал реалізації фальсифікованої горілки через мережу Інтернет.

В результаті проведених заходів встановлено, що житель м. Луцьк організував за посередництовм Інтернет-мережі незаконний збут алкогольної продукції сумнівної якості, яка становить загрозу життю та здоров’ю громадян.

Оперативні співробітники ДФС вилучили з незаконного обігу 8 так званих «бег-ін-боксів» ємністю 10 літрів кожен без марок акцизного податку. За данним фактом складено 2 протоколи про адміністративну відповідальність, зокрема за ст.156 КУПАП «Порушення правил торгівлі алкогольними напоми» та ст. 164-5 КУпАП «Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка». Відповідальність за вказані правопорушення передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв.

Нагадаємо, що спецоперація з припинення незаконного виробництва та розповсюдження підакцизної продукції «Акциз – 2016» триває. ГУ ДФС у Волинській області звертається до усіх громадян з проханням повідомляти про виявлені факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів на номерами: (0332) 777-102, (0332)777-197, (0332)-777-139, 066-211-02-02.

 

Столові вина можна реалізовувати без ліцензії

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області звертає увагу, що Державна фіскальна служба України у листі від 15.11.2016 №24600/6/99-95-42-01- 15 (далі – лист ДФС №24600) щодо реалізації столових вин без ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями повідомила наступне.

Відповідно до преамбули Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон) цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Дія цього Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, крім випадків, передбачених цим Законом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.

Згідно з частиною тринадцятою ст.15 Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

З урахуванням викладеного, роздрібна торгівля виключно столовими винами може здійснюватись суб’єктами господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Разом з цим, при здійсненні господарської діяльності необхідно враховувати норми статей 15–2 та 15–3 Закону, якими встановлено обмеження щодо продажу та споживання столових вин.

Лист №24600 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/70329.html

 

Застосування права податкової застави на майно боржника

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Державна фіскальна служба України у листі від 11.11.2016 №11967/К/99-99-17-01-14 (далі – лист ДФС №11967) щодо практичного використання окре- мих норм податкового законо- давства у процедурі застосування права податкової застави на майно боржника та відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) повідомляє таке.

Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПКУ платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, майно такого платника податків передається у податкову заставу.

Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених п.89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому (п.89.2 ст.89 ПКУ).

Платник податків зберігає право користування майном, що перебуває у податковій заставі, якщо інше не передбачено законом.

Відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі, боржник може тільки за згодою контролюючого органу (п.92.1 ст.92 ПКУ).

У разі відчуження або оренди (лізингу) майна, яке перебуває у податковій заставі, платник податків за згодою контролюючого органу зобов’язаний замінити його іншим майном такої самої або більшої вартості. Зменшення вартості заміненого майна допускається тільки за згодою контролюючого органу за умови часткового погашення податкового боргу.

У разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу платник податків несе відповідальність відповідно до закону (п.92.3 ст.92 ПКУ).

Відповідно до вимог ст.124 ПКУ за відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з ПКУ, тягне за собою накладення штрафу у розмірі вартості відчуженого майна.

Крім того, у разі коли платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, контролюючий орган може застосувати до такого платника податків адміністративний арешт майна відповідно до статті 94 ПКУ.

Кримінальна відповідальність за незаконні дії із заставним майном або майном, яке описано, встановлена статтею 388 Кримінального кодексу України.

Лист №11967 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/70300.html

 

З 10 листопада 2016 року діє нульова ставка ввізного мита на відходи та брухт чорних металів

21.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Законом України від 04.10.2016 №1645-VIII внесено зміни до Закону «Про Митний тариф України» щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об’єктів інфраструктури. А саме, встановлено нульові ставки ввізного мита на відходи та брухт чорних металів, до цього розмір ставок ввізного мита складав 5%.

Як зазначалося в пояснювальній записці до законопроекту, брухт і відходи чорних металів мають стратегічне значення для металургійної галузі, яка є однією з складових повноцінної національної безпеки України. Для ефективної роботи підприємств оборонної галузі та функціонування інфраструктури необхідно забезпечити безперебійні поставки металургійної продукції.

Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, (Закон №1645-VIII опубліковано 09.11.2016 у газеті «Голос України» № 213).

Закарпатським виноробам: скасовано ліцензії на оптову торгівлю вином власного виробництва

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

13 жовтня 2016 року набув чинності Закон України від 20 вересня 2016 року № 1534-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного (не придбаного) виноматеріалу».

Зокрема, вказаним Законом визначено, що суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних або медових) виключно власного виробництва (не придбаних), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

З оновленим текстом Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» можна ознайомитись за посиланням:http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/481/95-%D0%B2%D1%80.

Електронний кабінет платника: безкоштовно, цілодобово та в режимі реального часу

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Для якісного сервісного обслуговування платників фахівцями ДФС було спрощено роботу Електронного кабінету платника. Зараз для роботи з кабінетом не потрібно встановлювати спеціалізованого програмного забезпечення. Він працює як за допомогою персональних комп’ютерів, так і смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет.

Варто зазначити, що електронний кабінет працює безкоштовно в режимі реального часу та цілодобово. Він має відкриту та приватну частини. У відкритій частині робота здійснюється без ідентифікації користувача.

Зокрема, через відкриту частину користувачі мають змогу ознайомитися з останніми актуальними новинами ДФС, дізнатися про нововведення та доопрацювання кабінету. Також платники мають змогу отримати інформацію про граничні терміни сплати та подання податкової звітності, дізнатися контакти й адреси центрів обслуговування платників, переглянути та роздрукувати бланки податкової звітності, в режимі реального часу отримати інформацію з понад 10 реєстрів ДФС.

Щоб скористатися приватною частиною платнику необхідно мати електронний цифровий підпис, який можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів. В кабінеті платник може переглянути особисту інформацію – реєстраційні та ідентифікаційні дані, дані податкового обліку та реєстрів, дані щодо розрахунків з бюджетом за останні два роки. При цьому платники мають можливість переглянути всю подану звітність незалежно від способу подання.

Зауважимо, що фізичні особи (громадяни), суб’єкти спрощеної системи оподаткування, платники податку на додану вартість та інші платники в Електронному кабінеті також мають можливість створити та надіслати звітність в електронному вигляді, заяву для реєстрації платником окремого податку, надіслати запит та отримати витяг з реєстру або витяг з відповідної системи, до якої створюється запит.

Через Електронний кабінет вперше надано можливість електронного листування з контролюючими органами. Для цього необхідно просто обрати податкову інспекцію чи митницю, зазначити вид листа, завантажити його та надіслати.

Для фізичних осіб (громадян) в Електронному кабінеті є можливість створення запиту щодо отримання відомостей про суми отриманих доходів та утриманих податків, що досить важливо в період призначення житлових субсидій та подання електронних декларацій.

Нагадаємо, скористатися Електронним кабінетом платника податків можна на веб-порталі ДФС в меню електронних сервісів. Працювати з ним можна як за допомогою персонального комп’ютера, так і за допомогою смарт-пристроїв, підключених до мережі Інтернет.

Відповіді на питання, які виникають у платників ЄСВ

21.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Фахівці органів ДФС у Закарпатській області радять платникам ЄСВ звернути увагу на ряд запитань-відповідей, які допоможуть при поданні звітності, визначенні терміну сплати, визначенні звільнення від сплати ЄВ тощо.

  1. До якого контролюючого органу ФОП – роботодавцю сплачує та подає звітність з ЄВ за найманих працівників, які працюють (знаходяться) в різних адміністративних територіях України?

Фізична особа – підприємець, яка використовує працю найманих осіб, сплачує та подає звітність по єдиному внеску за своїм місцем реєстрації, незалежно від територіального розташування робочих місць найманих працівників.

  1. Який граничний термін сплати ЄВ за себе ФОП – платниками ЄП (19 чи 20 число місяця, що настає за звітним кварталом)?

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок

ФОП – платники ЄП можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Таким чином, граничний термін сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.

  1. Чи переноситься граничний термін подання звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день?

Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.

  1. Чи переноситься граничний термін сплати ЄВ, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?

Роботодавці зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

У разі якщо останній день строків сплати ЄВ, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

  1. Чи можливо подати уточнюючий звіт з ЄСВ?

Ні. Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не передбачено уточнюючого звіту з єдиного внеску.

  1. Чи потрібно подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ СГ, який не має найманих працівників?

Якщо юридичні особи та фізичні особи – підприємці не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту), звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) до органів доходів і зборів за найманих працівників ними не подається.

При цьому, фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подавати Звіт за себе незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

  1. З якого місяця ФОП платник ЄП звільняється від сплати ЄВ, якщо вона набула права на пенсію за віком не з початку звітного періоду?

Фізична особа – підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування, нараховує та сплачує єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць.

Місяць, в якому фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок у розмірі, що визначається платником самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. Зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з місяця, що настає за датою призначення платнику пенсії.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями

Порядок нарахування і сплати ЄВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Запорізькі власники «люксових» автівок поповнили місцевий бюджет на 6,6 мільйона гривень

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

З початку року надходження транспортного податку на Запоріжжі склали 6 мільйонів 630 тисяч гривень. Зокрема, левова частка сплати (62 відсотки) припадає на автовласників – фізичних осіб, які спрямували понад 4,1 мільйона, суб’єкти господарювання – юридичні особи забезпечили 2,5 мільйона.

Як зазначила перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у десятці лідерів зі сплати податку за елітні автомобілі – Дніпровський район м. Запоріжжя, де відрахування становлять майже 917 тисяч гривень, на другому місці – Вознесенівський район – 779 тисяч, на третьому – Шевченківський район, де власники транспортних засобів поповнили місцевий бюджет на 770 тисяч. Близько 600 тисяч сплачено в Олександрівському районі обласного центру, понад 428 тисяч – у Комунарському, в місті Мелітополь надійшло майже 414 тисяч, у Пологівському районі – 336 тисяч, у Хортицькому – 324 тисячі, бердянські платники перерахували 308 тисяч, у Запорізькому районі – більш ніж 264 тисячі.

Нагадаємо, що у 2016 році транспортний податок, ставка якого складає 25 тисяч гривень, сплачують власники легкових автомобілів віком не старше 5 років, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, незалежно від об’єму двигуна.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку і подають декларації. Сплачується платіж авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним, які відображаються в річній податковій декларації.

Щодо фізичних осіб, то обчислення суми податку з об’єкта або об’єктів оподаткування, які їм належать і зареєстровані в Україні, здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку на підставі відомостей, необхідних для розрахунку податку, отриманих від органів внутрішніх справ.

У Запоріжжі податківці вилучили незаконного алкоголю майже на півмільйона гривень

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

У м. Запоріжжя співробітники податкової міліції вилучили майже 700 літрів незаконно ввезеного на територію України алкоголю іноземного виробництва.

У ході операцій «Акциз-2016», «Рубіж-2016» і розслідування кримінального провадження, відкритого за ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), було встановлено, що мешканець Запоріжжя організував незаконну діяльність з реалізації алкоголю без марок акцизного податку.

Ввезені в Україну поза митним контролем алкогольні напої зловмисник отримував з Одеської та Київської областей. Реалізація у подальшому здійснювалася через один з Інтернет-сайтів.

У результаті проведеного обшуку було виявлено та вилучено алкогольної продукції іноземного виробництва без марок акцизного податку загальною вартістю понад півмільйона гривень. На даний час триває розслідування кримінального провадження.

За порушення при торгівлі алкоголем та тютюном податківці Івано-Франківщини донарахували більше 2 мільйонів гривень

22.11.2016

За результатами проведених перевірок 349 суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, податківці донарахували 2130,6 тис. грн. податків і зборів. Про це повідомили у відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Зокрема, перевірками встановлено 20 випадків здійснення підприємцями торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідної ліцензії, в 25 випадках торгівля алкогольними напоями відбувалась за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, у 19 – продаж тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін.

Також встановлено 18 фактів зберігання алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку, 7 — продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці у відділі магазину, який немає статусу суб’єкта господарювання громадського харчування та 5 – продажу тютюнових виробів з полиць самообслуговування.

Крім того, анульовано 14 ліцензій за реалізацію алкогольних та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Працівники фіскальної служби звертають увагу, що відповідальність за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачену Законом України від 12 серпня 2014 № 1638-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» підвищено до десяти разів.

 

В пункті пропуску «Бориспіль» затримано чотирьох живих соколів, яких намагалися незаконно вивезти до Лівану

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Громадянин України, обрав для проходження митного контролю спрощену систему — «зелений коридор», чим засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за митну територію України.

Після проходження багажу через рентген-апарат служби авіа безпеки,  під час здійснення митного контролю багажу, виявлено чотирьох  соколоподібних птахів біло-коричневого кольору, крила яких були загорнуті у тканину та скріплені клейкою стрічкою в області лап у дерев’яній коробці  з отворами.

На момент проходження митного контролю пасажир не мав належним чином оформленої митної декларації та документів на право переміщення живих тварин, а саме – дозволу CITES, документів про право набуття тварин, ветеринарного свідоцтва.

Згідно з Конвенцією „Про Міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення” CITES, живі тварини (соколоподібні птахи)  обмежені до переміщення через митний кордон України.

Складено протокол про порушення митних правил. Птахів вилучено до винесення судом рішення у справі. Вони оформляються на відповідальне зберігання у профільний заклад.

З початку року платникам Київщини відшкодовано з бюджету 925,7 млн. грн. податку на додану вартість

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

За 10 місяців сума заявленого до відшкодування платниками податку на додану вартість склала 629,4 млн. грн., з них у жовтні 82,4 млн. гривень.

Відшкодування податку на додану вартість з бюджету на розрахунковий рахунок отримали платники Білоцерківської ОДПІ  в розмірі 457 млн. грн., Броварської ОДПІ – 196 млн. грн., Києво – Святошинської ОДПІ – 191,2 млн. грн., Вишгородської ОДПІ – 81,5 млн. гривень.

Залишки невідшкодованих сум податку на додану вартість заявлених до відшкодування за січень-жовтень складають 204,7 млн. гривень.

Боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів триває

22.11.2016

Співробітники податкової міліції спецпідрозділу «Фантом» Головного управління ДФС у Луганській області виявили у с. Світличне Попаснянського району магазин, в якому незаконно реалізовувалися тютюнові вироби та алкогольні напої.

За результатами перевірки вилучено 173 пачки тютюнових виробів орієнтовною вартістю 3,4 тис. грн та алкогольні напої орієнтовною вартістю 9,6 тис. грн.

Стосовно порушниці, продавця магазину, складено адмінпротокол за ч.1 ст.164 КУпАП.

Крім того, безпосередньо на лінії розмежування «фантомівці» запобігли спробу незаконного переміщення до тимчасово непідконтрольної Україні території тютюнових виробів.

Встановлено, що мешканка м. Золоте намагалася перевезти до м. Стаханов на автомобілі 256 пачок сигарет орієнтовною вартістю 7,5 тис грн.

Тютюнові вироби вилучено. За результатами перевірки складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП.

Оприлюднено оновлену форму декларації акцизного податку

22.11.2016

Сьогодні, 22 листопада, вийшов друком черговий номер бюлетеня «Офіційний вісник України» № 90, в якому опубліковано Наказ Міністерства фінансів України від 26 вересня 2016 року № 841 «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2016 р. за № 1365/29495.

Декларацію акцизного податку викладено за новою формою (далі – Декларація). Також внесено зміни до Порядку її заповнення та подання. Зміни внесено до розділів звітності, в яких декларуються податкові зобов’язання з реалізації палива (розділ В) і реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (розділ Д).

Також Декларацію доповнено двома додатками:

1)Додатком 11 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу», який обов’язково заповнюється всіма платниками акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробниками) незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування;

2) Додатком 9 «Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування».

Працівники Львівської митниці викрили водія, що намагався незаконно ввезти в Україну екскаватор вартістю понад 300 тис. гривень

22.11.2016

Так сьогодні, 22.11.2016, в зону митного контролю пункту пропуску «Шегині» заїхав вантажний фургон «IVECO EUROCARGO» під керуванням гр. України. До митного контролю водій подав документи на екскаватор марки JCB8030, 2006 р.в., вартістю 9200 доларів США. Згідно з товаросупровідними документами відправником екскаватора значилась фірма з Великобританії, а отримувачем – ПП з м.Луцька. Під час огляду транспортного засобу митники з’ясували, що насправді водій мав два пакети документів. В іншому значилось, що відправником є польська фірма, отримувачем – приватна особа зі Львова, а вартість екскаватора 50 000 польських злотих (відповідно до курсу НБУ за станом на 22.11.2016 року становить 309 325 гривень.

З пояснень водія стало відомо, що два пакети документів він отримав від приватної особи зі Львова. До митного оформлення митним органам Республіки Польщі на екскаватор він подав експортну декларацію вартістю 50 000 польських злотих, тобто вартістю більшою, ніж заявлено митному органу України. Різниця — 72 114,04 гривень.

Так, водій, громадянин України, вчинив дії, спрямовані на переміщення товару через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, через подання органу доходів і зборів України неправдивих відомостей.

За ознаками порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, складено протокол. Екскаватор вилучено, справу скерують до суду.

У результаті перевірок «сумнівних» АЗС до бюджету мобілізовано майже 100 тисяч гривень

21.11.2016

З метою виявлення порушень податкового законодавства у сфері виготовлення та реалізації підакцизних товарів, а саме, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пально-мастильних матеріалів, органами Державної фіскальної служби проводиться операція «Акциз 2016».

Протягом двох останніх місяців (вереснь-жовтень 2016 року), у рамках цієї операції,  управлінням аудиту Головного управління ДФС у Миколаївській області проведено фактичні перевірки автозаправних станцій, розташованих на території Кривоозерського та Первомайського районів Миколаївської області.

За словами начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту Головного управління ДФС у Миколаївській області Ганни Зізди, під час проведення фактичних перевірок встановлено ряд порушень, пов’язаних із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. За результатами проведених фактичних перевірок, порушникам чинного законодавства донараховано штрафних санкцій на загальну суму майже 100 тис. грн., які вже слачено до  місцевих бюджетів області.

Просимо небайдужих громадян, при виявленні порушень порядку зберігання та реалізації підакцизних товарів, повідомляти органи ДФС у Миколаївській області за телефоном: (0512) 37-06-10.

На Миколаївщині попереджено незаконний експорт кукурудзи на 8,2 млн. гривень

21.11.2016

У ході проведення операції «Рубіж-2016» оперативними працівниками Державної фіскальної служби у Миколаївській області попереджено протиправний експорт партії кукурудзи, оформленої з порушенням чинного законодавства одним з підприємств м. Полтави.

Під час проведення слідчих дій у зоні діяльності Миколаївської митниці ДФС, за місцем розташування морських зернових терміналів та їх офісів, співробітниками ГУ ДФС у Миколаївській області та ГУ ДФС у Полтавській області вилучено майже 2 тис. тон кукурудзи фактурною вартістю 8,2 млн. грн., а також документи бухгалтерського обліку, які підтверджують накопичення та зберігання кукурудзи, експортером якої мало виступити Полтавське підприємство. На зазначені товарно-матеріальні цінності застосовано арешт.

Стосовно службових осіб підприємства м. Полтави відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України за фактом умисної підробки документів, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 850 тис. грн. або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Співробітниками податкової міліції Миколаївської та Полтавської областей проводяться подальші слідчо-оперативні заходи, направлені на притягнення до відповідальності осіб причетних до вчинення протиправних дій при експорті товарів у зоні діяльності Миколаївської митниці ДФС, а також погашення завданих державі збитків.

В Одеського підприємця фіскальною службою виявлено 50 неоформлених найманих працівників

22.11.2016

Працівників мережі магазинів роздрібної торгівлі, які не були офіційно працевлаштовані та отримували заробітну плату в «конвертах», виявлено під час  проведення перевірки у жовтні поточного року.

За результатами її проведення до бюджету додатково нараховано понад 100 тис.грн. платежів.

Всього, протягом січня-жовтня 2016 року фіскальною службою Одещини виявлено 1945 найманих осіб, праця яких використовувалася без укладання трудових угод з роботодавцями та без сплати податків.

В результаті вжитих заходів до бюджету ними сплачено майже 830 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та понад 1 млн.грн. єдиного внеску.

До державної реєстрації залучено 241 громадянина, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації, а до бюджету додатково сплачено майже 102 тис.грн.

Детінізація економіки і легалізація трудової зайнятості залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності фіскальної служби, адже у випадку виплат заробітної плати в «конвертах», місцевий бюджет не отримує податки, а громадяни позбавляють себе соціальних гарантій та пенсійного забезпечення.

На Одеському ринку «7 км» фіскальна служба вилучила контрабандну техніку майже на 800 тис.грн.

21.11.2016

Телевізори, ноутбуки, планшети вилучені під час обшуків торгових об’єктів підприємця.

Обшуки проводилися в рамках розслідування кримінального провадження за ознаками частини 3 статті 212 Кримінального кодексу України.

За результатами слідчих дій було вилучено електронну техніку на суму 785 тис.грн. Вилучена електронна техніка потрапила на територію України незаконним шляхом.

За 10 місяців 2016 року до міської податкової надійшло 112 звернень громадян

22.11.2016

Суспільна відкритість Державної податкової інспекції у м. Полтаві підтверджується налагодженим зворотним зв’язком з представниками бізнесу м. Полтави та загалом громадянами.

Так, протягом 10 місяців 2016 року до ДПІ у м. Полтаві надійшло 112 звернень, що на 3 звернення менше, ніж за відповідний період 2015 року. Скарг та пропозицій у цьому році не надходило.

У своїх зверненнях громадяни найчастіше порушують питання щодо податку на доходи фізичних осіб, реєстрації платників податків, сплати єдиного соціального внеску та інших питань.

За результатами розгляду звернень і дотримання його термінів за січень-жовтень 2016 року без порушень терміну розглянуто 107 звернень, з яких 46 звернень вирішено позитивно, на 48 звернень надано роз’яснення, на  8 звернень відмовлено у задоволенні, 2 переслані за належністю, 3 звернення не підлягають розгляду (анонімні). Крім цього, 5 звернень знаходяться на розгляді, термін надання відповідей по яких не настав.

Основні показники правоохоронної роботи Полтавської митниці ДФС за січень-жовтень 2016 року

22.11.2016

Правоохоронна робота Полтавської митниці ДФС в січні-жовтні 2016 року була спрямована на виявлення та фіксацію порушень митного законодавства, які наносять значну шкоду економічним інтересам нашої держави. За результатами даної роботи у звітному періоді митницею було заведено 120 адміністративних справ про порушення митних правил на загальну суму 56 млн. 219 тис. 883грн.

„Протягом січня-жовтня 2016 року спільно з правоохоронними органами області проведено 15 спеціальних заходів, за результатами яких складено 13 протоколів про порушення митних правил на загальну суму 172,1 тис.грн. Вилучено із незаконного обігу на території області товарів/предметів загальною вартістю 71,5 тис.грн.” – зазначив заступник начальника Полтавської митниці ДФС Андрій Кримський.

В 2016 році в рамках проведення всеукраїнської операції «Рубіж-2016» Полтавською митницею ДФС в ході здійснення контрольних заходів у взаємодії з оперативним управлінням ГУ ДФС У Полтавській області заведено 43 справи про порушення митних правил на загальну суму 55 млн. 839 тис. 483 грн.

В 2016 році в рамках проведення всеукраїнської операції «Акциз-2016» Полтавською митницею ДФС в ході здійснення контрольних заходів у взаємодії з оперативним управлінням ГУ ДФС У Полтавській області заведено 12 справ про порушення митних правил на загальну суму 71,5 тис.грн.

На порушників митних правил накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на суму 3 млн. 249 тис. 451 грн.

Судами прийнято рішення про конфіскацію товарів/предметів, що були об’єктами митних правопорушень на суму 849,9 тис.грн.

Місцеві громади Сумщини отримали понад 353 тис. грн від реалізації безхазяйного майна

21.11.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Протягом січня-жовтня  поточного року від реалізації товарів та майна, що перейшли у власність держави, до бюджетів усіх рівнів надійшло більше ніж 895,4 тис. гривень. З них 353,6 тис. грн отримали місцеві громади.

За цей  же період  виявлено та поставлено на облік безхазяйного майна на суму   907,2  тис. гривень.  Товарів  на  реалізацію   передано  на  суму  662,7 тис. гривень.

Серед товарів, які були реалізовані, — одяг, мобільні телефони, запчастини до автомобілів, основні вузли та агрегати до транспортних засобів, насоси водяні і навіть  велика рогата худоба.

Поряд з цим, у жовтні 2016 року реалізовано продукти переробки посівів соняшнику, кошти від реалізації якого в сумі 131,8 тис. грн надійшли до  бюджету Кальченківської сільської ради Білопільського району.

На Сумщині попереджено вивезення старовинних книг та радіодеталей на суму майже 20 тисяч гривень

21.11.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Завдяки налагодженій співпраці сумських митників, прикордонників та працівників СБУ за минулу добу було попереджено вивезення культурних цінностей кінця XIX століття та контрабандного товару на суму майже 20 тисяч гривень.

Вчора на митному посту «Хутір-Михайлівський» під час проведення митного контролю потяга №48 сполученням «Кишинів – Москва» у ніші для перевезення багажу  було виявлено три книги  В.А. Жуковського   датовані 1883 та 1902 роками.  Власник – провідник вагону, 54-річний молдованин не заявив, ані при усному, ані при письмовому опитуванні, що перевозить із собою культурні цінності, які обов’язково підлягають декларуванню при перетині кордону України. Своїми діями він порушив порядок переміщення товарів через митний кордон. За даним фактом складено протоколи про порушення митних  правил  за  ознаками правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

Також, вночі близько четвертої години ранку під час здійснення митного контролю потягу №47 сполученням «Москва-Кишинів»  при в’їзді в Україну 51-річна громадянка Молдови намагалась перевезти  радіодеталі  в кількості  3000 штук та трансформатори блока живлення в кількості  100 штук.  Товари було приховано у міжстельовому просторі неробочого тамбуру. За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за  ст.483 Митного кодексу України “Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон Україні з приховуванням вид митного контролю”. На жінку чекає штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару.

На Тернопільщині у Центрах обслуговування платники отримали понад 64 тис. адмінпослуг

22.11.2016

З початку року Центри обслуговування платників Тернопільщини відвідали понад 403,5 тис. клієнтів і отримали від фахівців ОДПІ більш як 64 тис. адміністративних послуг.

Як зазначає начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат, найпопулярнішою у структурі наданих адміністративних послуг залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Таку послугу надано 37749 фізичним особам, що становить 58,6% від загальної кількості наданих адмінпослуг.

Також значну кількість послуг надано з реєстрації книг обліку розрахункових операцій (5181), надання витягів з реєстру платників єдиного податку (3952), реєстрації книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку (3636) та реєстрації платників єдиного податку (3181).

У приміщенні ЦОП Тернопільської ОДПІ працівники відділу реєстрації користувачів управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС України надають послуги з безкоштовної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису для юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадян. Послугами підрозділу з початку року скористалися понад 8,2 тис. платників податків.

Крім того, у залі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ виділене окреме місце з надання електронного сервісу «Інспектор онлайн». Двічі на тиждень (у вівторок та четвер) проводяться сеанси скайп-зв’язку з платниками податків з надання консультацій. Загалом за десять місяців 148 платників податків проконсультувалися у такий зручний спосіб.

За здоров’я неповнолітніх вісім херсонських бізнесменів «поплатилися» ліцензіями

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

З початку року працівниками відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Херсонській області за порушення законодавства, під час продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років у херсонських підприємців анульовано 8 ліцензій.

Всього протягом січня — жовтня п. р. за порушення законодавства в сфері обігу підакцизної продукції у підприємців нашої області вилучено 1165 ліцензій. З них 691 ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 474 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Окрім того, за несвоєчасне внесення чергового платежу призупинено дію 568 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном.

Нагадаємо: відповідно до чинного законодавства, за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім передбачено анулювання ліцензії та штрафні санкції. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.

«Неприбутковість» та ПДВ або за що заплатить ОСББ

22.11.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Відповідно до ст. 22 Закону України від 29.11.2001 № 2866 «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі — Закон N 2866, зі змінами) власники житла сплачують кошти за комунальні послуги безпосередньо на рахунки підприємств, які надають послуги з водо-, тепло-, газо-, електропостачання та інших, за відповідними тарифами. Також, кошти за послуги, згідно з укладеними договорами, можуть надходити на рахунок ОСББ для накопичення та наступного перерахунку підприємствам — постачальникам таких послуг.

Отже, у ОСББ буде відсутнім об’єкт оподаткування по водо-, тепло-, газо-, електропостачанню, кошти за які власники жилих приміщень перераховують безпосередньо на рахунки комунальних підприємств або перераховують на рахунок об’єднання для накопичення і наступного перерахунку.

Також, не підлягають оподаткуванню ПДВ кошти, що надходять на банківський рахунок ОСББ від власників жилих і нежилих приміщень для компенсації видатків на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності об’єднання.

Однак, відповідно до ст. 4 Закону N 2866, ОСББ може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами. Така господарська діяльність (наприклад, здача в оренду нежитлових приміщень) оподатковується ПДВ на загальних підставах.

У разі якщо ж ОСББ не зареєстроване платником ПДВ, то згідно з п. 181.1    ст. 181 Податкового Кодексу, при перевищенні сукупної суми постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, в 1 млн. грн. (без ПДВ) протягом останніх 12 календарних місяців, таке неприбуткове ОСББ зобов’язане зареєструватися платником ПДВ за своїм місцезнаходженням з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 Кодексу.

На Хмельницькій митниці ДФС середньоденні розрахунки з бюджетом становлять майже 10 мільйонів гривень

22.11.2016

З початку 2016 року Хмельницькою митницею ДФС фактично перераховано  до бюджету 1 мільярд 922 мільйони гривень, що становить 117 відсотків до індикативного показника. У порівнянні з аналогічним періодом  2015 року – це більше на 387 мільйонів гривень.

Середньоденні нарахування до бюджету за 2016 фактично становлять 9,5 мільйона гривень, у 2015 році ця цифра становила 7,5 мільйона гривень.

Найбільшими платниками митних платежів з початку 2016 року є підприємства Хмельницької області, які забезпечили 33,1 відсотка (635,4 мільйона гривень) надходжень. Зокрема, це ДП «НАЕК» Енергоатом» ВП «ХАЕС», ТОВ «Сіріус Екстружен», ТОВ «Інтер карс Україна», ПАТ «Подільський цемент», ПП «Гранд Імпорт».

З-поміж підприємств, що здійснювали митне оформлення у  зоні діяльності Хмельницької митниці ДФС, але акредитовані в інших митницях,  найбільшими платниками є ТОВ «ТД АГРОАЛЬЯНС», ТОВ «Клов», ТОВ «КВС – Україна», ТОВ «ТД «Ас-Терра»», ТОВ «Приват Лізинг». Вони спрямували до бюджету 371,7 мільйона гривень митних платежів, або 19,3 відсотка від загальної суми сплачених сум.

У поточному році до числа бюджетоформуючих  товарів, які ввозились суб‘єктами зовнішньоекономічної діяльності на терени Хмельницької області були твели, полімери етилену в первинних формах, машини та механізми для збирання, обмолоту сільськогосподарських культур, трактори та моторні транспортні засоби спеціального призначення.

Як зазначають провідні ДФС, сьогодні вони активно працюють над підвищенням системи контролю та покращенням сервісів на митниці. І в першу чергу це пов‘язано із запровадженням автоматизованої системи «Єдине вікно», яка спрощує та переводить в електронну площину митні процедури.

 

На Хмельниччині власник закладу громадського харчування – розповсюджувач фальсифікату сяде на лаву підсудних

22.11.2016

Завдяки скоординованим прокуратурою Хмельницької області заходам та належно спланованим слідчим (розшуковим) діям працівниками слідчого управління Головного управління регіонального представництва Державної фіскальної служби завершено розслідування стосовно власника одного із закладів громадського харчування, який виготовляв та реалізовував фальсифіковані алкогольні напої, — повідомили у прес-службі прокуратури.

У квітні 2016 року податковою міліцією Хмельницького було викрито мешканця міста Хмельницького, котрий у власному кафе виготовляв алкогольні напої під виглядом горілки та коньяку з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів з недоброякісної сировини. У подальшому організатор злочинного бізнесу здійснював їх збут, у тому числі клієнтам закладу.

З цією метою, свій кабінет він обладнав фільтрами для очищення води, які з’єднав із міською мережею водопостачання, долучивши до них дві бочки ємністю по 85 літрів кожна. Для забезпечення смакових якостей «продукту» використовував хімічні домішки та ароматизатори.

Під час проведених санкціонованих обшуків слідчими було вилучено понад 550 літрів фальсифікованої горілки та коньяку, етиловий спирт, тару та упаковки. Відповідно до висновків експертиз, що проведені під час досудового розслідування, зазначені алкогольні напої становлять загрозу для життя і здоров’я людей. Раніше судимому «горе-бізнесмену» обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Наразі, обвинувальний акт за ч. ч. 1, 2, 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) прокуратурою області затверджено та скеровано до Хмельницького міськрайонного суду для розгляду по суті.

Зважаючи на небезпеку, які може нести вживання фальсифікованих алкогольних напоїв, підрозділами податкової міліції області на сьогодні також вживаються активні заходи щодо нерозповсюдження, вилучення з протиправного обігу такого роду «продукції».

 

На відтворення «еко – довкілля» підприємництво Буковини перерахувало 3,3 млн. грн.

21.11.2016

Таку суму екологічного податку перерахували до Зведеного бюджету платники податків Чернівеччини впродовж січня – жовтня 2016 року, що на  понад 0,2 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

В регіоні платниками екологічного податку зареєстровані понад 3 тисячі платників, котрі здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщують відходи у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах. Серед них більшість — юридичні підприємства, які формують основну частину надходжень даного податку.

Відтак, 80% від загальної суми надходжень платники спрямували до місцевих бюджетів регіону, а саме 2,6 млн. грн., решту  – 0,6 млн. грн. надійшло до Державного бюджету країни.

У відомстві наголошують, існування екологічного податку зумовлено необхідністю часткової компенсації негативного впливу на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, що виникають у процесі господарської діяльності суб’єктів.

Крім того, розяснюють, у разі використання автономних систем опалення суб’єкти господарювання є платниками екологічного податку за фактичний обсяг забруднюючих речовин, які утворюються і викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (незалежно від наявності дозволу на викиди). Суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку (п. 249.3 ПКУ).

 

Користуєшся землею — сплати податок

21.11.2016

Головне управління ДФС у Чернігівській області постійно контролює стан справ у сфері земельних відносин з метою виявлення та залучення до сплати землекористувачів, які намагаються уникнути оподаткування земельних ділянок.

Наразі у центрі уваги фіскальних органів знаходяться суб’єкти господарювання, які мають на території області автозаправні станції та не сплачують плату за землю.

Завдяки спільним зусиллям по відпрацюванню таких платників у жовтні залучено до сплати податків 5 землекористувачів, які здійснювали діяльність з реалізації пального у Бахмацькому, Коропському, Ніжинському районах та м. Чернігові.

Студенти Чернігівського національного технологічного університету відвідали ДФС

21.11.2016

У День студента, 17 листопада, Державну фіскальну службу України відвідали студенти Чернігівського національного технологічного університету.

«Ми раді ділитися нашим досвідом з молодим поколінням, адже від них залежить майбутній розвиток нашої держави. Майбутні професіонали мають бути всебічно обізнаними, саме тому такі зустрічі дуже корисні для розширення їх світогляду та професійної орієнтації», — зауважила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова.

Під час зустрічі, яка відбулась у рамках меморандуму Державної фіскальної служби України, Чернігівського національного технологічного університету та Університету державної фіскальної служби, фахівці ДФС ознайомили гостей з основними завданнями та функціями служби, розповіли про напрями діяльності та актуальні питання реформування у податковій та митній сфері.

Майбутнім технологам також презентували Центр партнерства, який незабаром буде відкрито при ДФС. Студенти мали змогу ознайомитися з його основними завданнями, перевагами для платників податків та загалом з розвитком сервісних функцій служби.

Наприкінці зустрічі представники  ДФС привітали студентів з їх святом та побажали гарного навчання, творчого розвитку та самореалізації в обраній професії.

 

Добавить комментарий