пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 25-07-2016

Податківці разом із представниками громадськості обговорили нагальні питання

25.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Відбулась чергова зустріч працівників фіскальної служби Харківщини з представниками інститутів громадянського суспільства регіону. Цього разу фахівці ГУ ДФС у Харківській області та Харківської ОДПІ зустрілися з громадськістю м. Люботин, Харківського, Зміївського та Чугуївського районів.

«Сьогодні нашим головним пріоритетом є перебудова служби із фіскальної у сервісну. Ми прагнемо вести відкритий й конструктивний діалог з платниками та досягти повного порозуміння», — зазначила заступник начальника Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Олена Радченко.

Під час заходу пройшла дискусія, зокрема,  на тему виплати легальної заробітної плати. Адже, незважаючи на зниження ставки ЄСВ (знижено до 22%, не утримується єдиний внесок з заробітної плати), деякі роботодавці продовжують приховувати реальні заробітки своїх працівників. А останні, в свою чергу, погоджуються з таким становищем. Однією з причин таких дій, присутні назвали бажання багатьох громадян скористатися можливістю отримати додаткові соціальні виплати, зокрема субсидію на оплату комунальних послуг.

«Але отримуючи вигоду у теперішньому часі, необхідно думати і про майбутні перспективи», — саме до такого висновку дійшли присутні на заході.

Окрім того, під час зустрічі були обговорені питання застосування електронних сервісів від ДФС, роботи ЦОПів та проведення контрольно-перевірочної роботи.

Харківська ОДПІ: Майже 80 мільйонів гривень акцизного податку отримав бюджет за перше півріччя поточного року

21.07.2016

Це на 23,1 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 141,3%.

Зазначені цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, у червні поточного року платниками Харківського району та м. Люботин сплачено 6,9 млн. гривень, що на 1,6 млн. гривень більше встановленого завдання.

Нагадаємо платникам, що відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку (далі – податку) контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.

Слід зазначити, що особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (підпункт 212.3.11 пункту 212.3 статті 212 Кодексу).

Згідно з пунктом 215.1 статті 215 Кодексу пальне належить до підакцизних товарів.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (пункт 49.1 статті 49 Кодексу).

Роман Насіров: Запровадження системи відеофіксації підвищить ефективність митного контролю

22.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про процедуру проведення фото- і відеофіксації на митних постах розповів Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час презентації пілотного проекту з використання індивідуальних портативних відеокамер у пункті пропуску для повітряного сполучення «Бориспіль-аеропорт».

«Передбачається поетапне впровадження обов’язкової відеофіксації процесу проведення огляду шляхом використання посадовими особами митниць індивідуальних портативних відеокамер по мірі забезпечення ними відповідних підрозділів. Ця ініціатива дозволить підвищити ефективність митного контролю», — зазначив Голова ДФС.

«Камери будуть у кожного інспектора. При проведенні кожного огляду посадова особа буде представлятися на відеокамеру та представляти всіх присутніх, які будуть залучені до його проведення, у тому числі представників правоохоронних органів, якщо цей огляд проводиться за їхньою ініціативою.
Митний огляд з обов’язковим коментарем співробітниками своїх дій буде зніматися безперервно на відеокамеру, інформація з якої передаватиметься на центральний сервер. Сам інспектор не буде мати доступу до записаної інформації», — пояснив принцип роботи відеореєстраторів Роман Насіров.

Передбачається, що об’єктом відеофіксації будуть будь-які товари, транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України; посадові особи ДФС, інших контролюючих та правоохоронних органів, які беруть участь у проведенні огляду; документи, необхідні для здійснення митного контролю; засоби забезпечення ідентифікації, накладені на документи, товари, транспортні засоби; території та приміщення складів тимчасового зберігання, митних складів, магазинів безмитної торгівлі, що підлягають митному контролю.

За словами Романа Насірова, зберігатиметься інформація на носії буде не менше 3 місяців. Впровадження таких заходів необхідно для профілактики зловживань службовим становищем і корупції.

«Матеріали з відеореєстраторів, які формуватимуться на центральному сервері ДФС, будуть доступні для підрозділів внутрішньої безпеки фіскальної служби, НАБУ, СБУ, Нацполіції  для перевірки дотримання законності при проведенні огляду», — наголосив очільник відомства.

У Борисполі запущено пілотний проект з відеофіксації на митних постах, — Роман Насіров

22.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

22 липня відбулася презентація пілотного проекту здійснення митних та інших формальностей з використанням індивідуальних портативних відеокамер в пункті пропуску для повітряного сполучення «Бориспіль-аеропорт».

«Відтепер під час митного огляду буде проводитися фото- і відеофіксація. На даний час розгортається пілотний проект з використання індивідуальних портативних відеокамер на базі митного поста «Бориспіль-аеропорт» Київської митниці ДФС. У рамках цього пілотного проекту Київській митниці передано індивідуальні портативні відеокамери. Ці відеокамери будуть використовуватись співробітниками Київської митниці ДФС при здійсненні митних формальностей в пункті пропуску для повітряного сполучення «Бориспіль-аеропорт», — зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він наголосив, що планується закупити відеореєстратори для кожного митного інспектора, який здійснює огляди. «Для впровадження відеофіксації на всій території України необхідно 6600 камер», – підкреслив Голова ДФС.

За результатами пілотного проекту буде здійснено аналіз використання співробітниками Київської митниці індивідуальних портативних відеокамер та з урахуванням отриманих висновків проект буде розповсюджено на всі митниці ДФС.

«Спочатку це буде Київ – Київська область, Львівська область, Одеська область, а потім вже будемо розширювати по іншим кордонам і внутрішнім митницям», — додав Роман Насіров.

Раніше Державною фіскальною службою був розроблений проект постанови КМУ щодо впровадження обов’язкової відеофіксації процесу проведення митного огляду. Постанова набрала чинності 1 липня поточного року. Постановою було  затверджено Порядок здійснення  фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами.

На Львівську міжрегіональну конвертаційно-транзитну групу з обігом 180 млн. грн. працювало 35 неповнолітніх дітей

22.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції м. Києва припинили у Львівській області діяльність міжрегіональної конвертаційно-транзитної групи, яка надавала послуги з мінімізації податкових зобов’язань та митних платежів підприємствам реального сектору економіки з Києва та інших регіонів.

Загальний обсяг операцій, проведених через підприємства, які входили до центру мінімізації податкових зобов’язань та митних платежів, склав 180 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету оцінюються в 30 млн. гривень.

В офісних та житлових приміщеннях фігурантів провадження проведено обшуки. В результаті обшуків виявлено та вилучено системний блок, 2 ноутбуки, жорсткі диски, мобільні телефони, чорнові записи, документи фінансово-господарської діяльності та грошові кошти в сумі 48 тис. гривень.

Окрім того, під час обшуків встановлено, що з 200 співробітників даної «компанії» 75 осіб офіційно не працевлаштовані, а заробітну плату їм виплачують готівкою. Із не працевлаштованих — 35 неповнолітніх дітей.

Відомості про вчинення кримінального злочину, передбаченого ст. 205 КК, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Слідчі дії тривають.

Роман Насіров: Змінено правила передачі матеріалів перевірок для порушення кримінального провадження

21.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Враховуючи зауваження та скарги бізнесу, ДФС внесено зміни до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків. Відтепер у разі виявлення порушень податкового, валютного чи іншого законодавства, за якими сума завданої державі шкоди є достатньою для притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальні провадження розпочинатимуться, якщо такі податкові повідомлення-рішення набудуть статусу «узгоджених» після адміністративного та/або судового оскарження. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров.

«Фіскальна служба завжди виступає за конструктивний діалог з бізнесом і робить зі свого боку усе можливе, щоб спростити їх діяльність. Нові правила передачі матеріалів перевірок слідчим підрозділам дозволять упередити безпідставний тиск на бізнес та нададуть змогу слідчим ДФС зосереджувати свою увагу виключно на тих платниках, які дійсно задіяні в різних схемах, для пошуку доказів їх злочинів», – зазначив Роман Насіров.

Керівник фіскального відомства розповів, що раніше слідчі мали право розпочинати кримінальні провадження на підставі результатів податкових перевірок, навіть, якщо вони знаходилися на оскарженні в судах. Відтепер ця суперечлива норма врегульована.

Слідчим підрозділам фінансових розслідувань матеріали перевірок для прийняття рішення згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України (крім випадків, визначених пунктом 36 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу) передаватимуться виключно після узгодження грошових зобов’язань (зменшення бюджетного відшкодування), вимог та рішень щодо єдиного внеску. При цьому терміни передачі матеріалів –  протягом 20 робочих днів, наступних за днем узгодження прийнятих за їх результатами податкових повідомлень-рішень.

«Внесені зміни сприятимуть налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами за рахунок відмови від негативної практики кримінального переслідування за фактами ухилення від сплати податків до остаточного узгодження грошових зобов’язань в адміністративному чи судовому порядку», – підкреслив Роман Насіров.

Дмитро Донець: Президентство в ІОТА – це престиж для української держави

21.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Обрання Голови ДФС Романа Насірова на посаду Президента Внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА) є престижем як для фіскальної служби України, так і держави в цілому. Про це заявив директор департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС Дмитро Донець в ефірі радіо «Ера».

За його словами, головування в ІОТА означає, що в наступному році Україна буде відігравати найважливішу роль в цій організації.

«Україна отримає низку переваг. По-перше, популяризація та створення позитивного іміджу України та української податкової служби у світовому медіа-просторі. По-друге, наступного року Генеральна асамблея проводитиметься у Києві, а це означає, що 46 представників провідних податкових організацій зможуть надати свої рекомендації та поради українській ДФС», – підкреслив Дмитро Донець.

Крім того, Україна стане тим центром, на базі якого здійснюватиметься обмін передовим досвідом податкових адміністрацій. Тобто проходитимуть практичні конференції, на яких кожна адміністрація презентуватиме свою діяльність. Разом з іншими адміністраціями визначатимуться практичні шляхи вирішення проблеми або практичний вихід із ситуації, в якій опинилася та чи інша країна.

Дмитро Донець також нагадав, що Внутрішньо-європейська організація податкових адміністрацій (ІОТА) була створена у 1999 році країнами центральної та східної Європи. На сьогодні до її складу входять 46 країн Європи, колишнього радянського союзу та СНД. Україна почала співробітництво з ІОТА в 1999 році. У 2003 вона стала асоційованим членом,  а у 2006 вже повноцінним членом ІОТА.

На КПВВ «Станиця Луганська» затримано чоловіка, пов’язаного з незаконним обготівкуванням коштів

21.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Спецпідрозділ «Фантом» спільно із співробітниками УСБУ у Луганській області розслідують кримінальне провадження, внесене за ч.1 ст.258-5 ККУ.

В рамках даного провадження на КПВВ «Станиця Луганська» за попередньою добровільною згодою було здійснено огляд особистих речей 41-річного громадянина України, який прямував з м. Луганськ до підконтрольних Україні територій.

За результатами огляду виявлено 14 банківських карток різних банків, які належать іншим особам та мобільний телефон з нульовим серійним номером (ІМЕІ).

Під час огляду телефону виявлено повідомлення з банківських установ про значні поповнення карткових рахунків на загальну суму понад 300 тис. грн. Крім того, у мобільному телефоні містилась переписка про проведення безтоварних операцій без зазначення суб’єкта господарювання на суму 100 тис. грн.

Проводяться невідкладні слідчо-оперативні дії та відповідні заходи.

Викрито конвертаційно-транзитну групу з обігом 12,8 млн. грн., яка «обслуговувала» операції з імпорту автомобілів

20.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Сумської області в ході проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.190, ст.212, ст.361, ст.364, ст.366 та ч.3 ст.368 КК України припинено діяльність міжрегіональної конвертаційно-транзитної групи, яка надавала послуги фізичним особам — громадянам України з мінімізації податкових зобов’язань та митних платежів при імпорті товарів (автотранспорту) по заниженим цінам та з легалізації ТМЦ, ввезених контрабандним шляхом.

Загальний обсяг проведених через підприємства, які входили до центру мінімізації митних платежів операцій протягом 2015-2016 років склав 12,8 млн. грн. (по заниженій митній вартості), ймовірні втрати бюджету складають 8,5 млн. гривень.

Встановлено, що учасники злочинного угруповання купували на території Республіки Польща та Королівства Іспанії легкові та вантажні автомобілі, які переганяли в Україну. Після перетину кордону України через створені ними підприємства виготовляли підроблені документи на ввезені транспортні засоби, до яких вносили недостовірну інформацію щодо характеристик авто та їх вартості, за рахунок чого значно занижували їх фактичну митну вартість.

В ході проведення слідчих дій на підставі ухвал суду проведено 6 обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів провадження. В результаті обшуків вилучено грошові кошти в еквіваленті 630 тис. гривень, 9 штампів і печаток підприємств та фінансово-бухгалтерську документацію.

Також, виявлено 4 вантажні автомобілі DAF загальною вартістю близько 2,4 млн.грн., автомобіль Mercedes-Benz Sprinter вартістю 400 тис.грн., 23,4 тис. доларів США та 45 тис.грн. готівкою, на які накладено арешт та долучено до кримінального провадження у якості речових доказів.

Окрім того, організатору вказаного злочинного об’єднання та ще двом його учасникам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень за ч.4 ст.190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), ч.3 ст.28 (вчинення злочину організованою групою), ч.1 та 3 ст.212 (ухилення від сплати податків у значних та в особливо великих розмірах), ч.1 та 2 ст.366 (службове підроблення та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

На даний час одного з учасників злочинного угруповання затримано в порядку ст.208 КПК України, судом йому обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном на 2 місяці. Тривають заходи по встановленню місцезнаходження його спільників, які переховуються від слідства.

У м. Києві припинено незаконне виготовлення контрафактного пального. Вилучено нафтопродуктів на 3,2 млн. грн.

20.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Центрального офісу в рамках проведення операції „Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст. 212 КК України припинено факт незаконного виробництва контрафактного пального.

Встановлено, що у м. Києві на території нафтобази організовано діяльність з незаконного виробництва контрафактного пального, шляхом змішування палива низької якості з хімічними присадками та домішками. Реалізація контрафактного бензину марки А-92, А-95 та дизельного пального здійснювалась на території міста через автозаправні комплекси.

На підставі ухвал суду проведено обшуки, в результаті яких вилучено первинні бухгалтерські документи, договори, печатки, зброю. Окрім того з незаконного обігу вилучено 143 тонни нафтопродуктів (бензин, дизельне пальне) загальною вартістю біля 3,2 млн. гривень.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

 

Внутрішньою безпекою ДФС викрито хабарників на Львівській митниці

20.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Львівській області викрито працівників митного поста «Угринів» Львівської митниці ДФС, які за допомогою посередників організували схему одержання хабарів від власників транспортних засобів на іноземних номерах за безперешкодне переміщення їх на митну територію України.

Документування протиправної діяльності проводилось понад три місяці, в ході якого зафіксовані неодноразові факти одержання грошових коштів працівниками зазначеного митного органу.

Під час одержання чергового хабара у сумі 700 дол. США затримано посередників та посадовця митниці.

Для затримання злочинної групи було створено 14 слідчо-оперативних груп з числа співробітників військової прокуратури Львівського гарнізону, УЗЕ у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України та  внутрішньої безпеки ДФС.

Підозрюваний разом з посередниками намагалися втекти з місця скоєння злочину, позбутися речових доказів та навмисно скоїли наїзд на слідчого.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

З метою встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочинів та додаткових обставин кримінальних правопорушень, проводяться першочергові слідчі дії, а саме обшуки за місцем роботи і проживання фігурантів, вилучення речових доказів та допити свідків.

 

Повідомлення про розробку та оприлюднення проекту наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України»

22.07.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Державна фіскальна служба України повідомляє про оприлюднення Міністерством фінансів України проекту наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України».

Законом України від 19 квітня 2016 року № 1109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення правових норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню», внесено зміни до статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Згідно до прийнятих законодавчих змін та відповідно до підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375 виникла необхідність приведення нормативно-правової бази у відповідність до Закону № 1109.

З метою налагодження всебічного громадського обговорення проект зазначеного нормативно-правового акта оприлюднений на офіційній сторінці Міністерства фінансів України у мережі Інтернет (www.minfin.gov.ua) у рубриці «Проекти нормативно-правових актів-2016» розділу «Аспекти роботи».

Громадянка намагалась ввезти транквілізатори

25.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Сьогодні на митному посту «Харків-пасажирський» митниками було виявлено 40 таблеток «Феназепам».

Під час проведення  митного  контролю поїзду сполученням «Москва-Харків» одна з пасажирок – громадянка Росії в усній та письмової формі вказала, що переміщує лише особисті речі. Але при митному огляді її багажу були виявленні 4 блістера таблеток «Феназепам» 0,5 мг по 10 таблеток у кожному блістері, які знаходились серед речей без ознак приховування та були не задекларовані за встановленою формою.

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України.

Старовинні монети залишились в Україні

25.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Харківські митники разом із співробітників УВБ ГУ ДФС у Харківській області на МП «Харків-пасажирський» під час проведення митного контролю поїзду «Харків-Москва» зупинили спробу вивезення з території України старовинних грошей.

21 монету, що були виготовлені за часів царської Росії, (мають ознаки старовини) намагалась вивезти громадянка Російської Федерації.

Скарб жіночка заховала у своєму багажі та не вказала про нього під час процедури декларування.

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України.

Щодо звірки даних з податку на нерухоме майно

25.07.2016

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що відповідно до підпункту 266.7.3 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України  платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявоюдо контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

— об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

— розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

— права на користування пільгою із сплати податку;

— розміру ставки податку;

— нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

 

Харківська митниця ДФС впроваджує фото-, відеофіксацію під час митного оформлення

22.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Харківська митниця ДФС продовжує впроваджувати ініціативи Уряду України з реформування та підвищення ефективності роботи митниць.

З цією метою Кабінетом Міністрів України була прийнятапостанова від 08.6.2016 №370 «Про затвердження Порядку здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами» (далі – Порядок), яка набрала чинності з 01.07.2016.

Обов’язкова фото-, відеофіксація при проведенні формальностей митними та іншими контролюючими органами впроваджуватиметься поетапно шляхом використання посадовими особами портативних відеокамер (відео реєстраторів) по мірі забезпечення ними відповідних підрозділів.

Порядок передбачає, що за результатами проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, під час якого здійснювалася фото-, відеофіксація, посадова особа здійснює: внесення до актів про проведення огляду достовірних та повних відомостей про здійснення фотографування, відеозйомки; збереження файлів із результатами здійснення фото- та/або відеозйомки на сервері ДФС та прикріплення таких файлів за наявності технічної можливості до митних декларацій або до інформації про переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.

Даним Порядком визначено, що інформація (фотознімки, відеозаписи), отримана за результатами використання засобів фото-, відеофіксації, може використовуватися виключно для митних цілей і не може передаватися третім особам без дозволу суб’єкта, осіб чи органу, якими переміщуються товари, транспортні засоби, що зафіксовані на фотознімках та у відеозаписах, у тому числі іншим органам державної влади, крім випадків, передбачених законодавством.

Застосування фото-, відеофіксаціі (її обов’язковість) митними та іншими контролюючими органами при митному оформленні, перш за все, забезпечить його прозорість, а головне – стане ефективним засобом запобігання незаконному переміщенню товарів через митний кордон України та  контрабанді, та зловживанням з боку працівників митних та інших контролюючих органів.

В Харківській митниці ДФС починаючи з 01.07.2016 було проведено 511 митних оглядів товарів. З цієї кількості митних оглядів 339 було проведено з фотофіксацією цього процесу.

Як впливає зміна системи оподаткування на „земельну” звітність

22.07.2016

Відповідно до ст. 269 та ст. 270 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Пунктом 286.2 ст. 286 ПКУ визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст. 286 ПКУ).

Нагадаємо, що форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560.

Особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV ПКУ (п. 269.2 ст. 269 ПКУ).

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування здійснюється відповідно до ст. 298 ПКУ.

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу (п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ).

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, якщо юридична особа, яка в установлені строки подала річну податкову декларацію з плати за землю, приймає рішення про перехід у поточному році з загальної системи на спрощену систему оподаткування, то така особа повинна подати відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним, уточнюючу податкову декларацію на зменшення податкового зобов’язання із земельного податку починаючи з місяця переходу на спрощену систему оподаткування.

Якщо юридична особа – платник єдиного податку протягом року відмовляється від спрощеної системи оподаткування, то така особа зобов’язана сплачувати земельний податок з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, та подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним, звітну податкову декларацію з плати за землю (на поточний рік або щомісяця) відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки.

До уваги перевізників!

22.07.2016

Для прискорення проходження товарів і транспортних засобів через українсько-білоруський кордон необхідно здійснювати завчасне формування електронної попередньої інформації про ввезення вантажів на територію Республіки Білорусь (повна інформація на сайті Державного митного комітету Республіки  Білорусь-www.gtk.gov.by).

Консультації в форматі «face-to-face» від податківців Харківщини

21.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Фахівці ГУ ДФС у Харківській області в черговий раз провели консультації для громадян в Консалтинговому центрі при Харківській обласній службі зайнятості.

Цього разу майбутніх підприємців цікавили питання порядку реєстрації фізичних осіб – суб’єктів господарювання в органах Державної фіскальної служби, відмінності загальної та спрощеної систем оподаткування, можливість надання звітів в електронному вигляді. Також податківці роз’яснили порядок та терміни надання податкової звітності, проінформували які податки необхідно сплачувати підприємцям та в які терміни.

«Ще місяць тому я працювала у державній установі. Зараз шукаю роботу. Прийшла у Центр зайнятості, зареєструвалась.  Виникла ідея стати підприємцем. Але з чого почати? А тут далеко йти не потрібно – податківці самі приходять, розповідають, вчать. Бачу нічого складного. Вже не так боязно», — розповідає Марина відвідувачка Консалтінгового центру.

В свою чергу податківці зазначають, що обізнаність майбутніх підприємців – це своєчасно сплачені податки. Тому проведенню роз’яснювальної роботи вони приділяють особливу увагу.

Нагадаємо, що консультації від фахівців ГУ ДФС у Харківській області можна отримати у Консалтинговому центрі при Харківській обласній службі зайнятості щосереди.

Працівнику, призваному по мобілізації, зберігається середній заробіток

21.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Середній заробіток працівникові нараховується з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100, виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата, шляхом множення середньоденної заробітної плати на число робочих днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Слід ураховувати, що підприємства самостійно встановлюють режими роботи з урахуванням положень законодавства. Відповідно до ч. З ст. 32 КЗпП у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці в разі продовження роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо) працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.  Якщо неповний робочий час запроваджується через певний проміжок часу після початку служби за контрактом працівника і його про зміну режиму праці не було повідомлено, то середня заробітна плата йому зберігається за робочі дні згідно з графіком роботи підприємства (підрозділу), який був на момент початку служби. У разі, якщо працівника було повідомлено про зміну графіку роботи підприємства відповідно до ст.32 КЗпП України до моменту служби за контрактом, то середній заробіток зберігається за дні роботи згідно нового графіку роботи підприємства.

На Харківщині в кондитерському цеху працювали нелегальні робітники

21.07.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Співробітники податкової міліції Харківщини в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст. 172 Кримінального кодексу України, ліквідували злочинну схему мінімізації податкових зобов’язань, а саме податку з доходів фізичних осіб, на одному з кондитерських підприємств.

«Під час проведення слідчо-оперативних заходів було виявлено та вилучено, чорнову документацію, відомості про нарахування та сплату заробітної плати «у конвертах», заяви і накази про прийняття  на роботу без датування та грошові кошти у кількості 120 тис. грн.»,- розповідає начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін.

Крім того, було допитано в якості свідків 24 працівника, 20 з яких підтвердили, що працюють на зазначеному підприємстві без офіційного працевлаштування та отримують заробітну плату «у конвертах».

На теперішній час встановлюється розмір завданих державі збитків, та вирішується питання щодо накладання арешту на вилучене майно.

Слідство за даним фактом триває.

Слід зазначити, що загалом з початку 2016 року працівниками слідчо-оперативних підрозділів виявлено 10 підприємств, які розраховувалися зі своїми співробітниками «сірою» зарплатнею, та виявлено понад 400 осіб, які працювали без оформлення трудових відносин.

Контрольовані операції: особливості визначення

25.07.2016

Державна фіскальна служба України у листі від 04.07.2016р. № 14491/6/99-99-15-02-02-15 надала роз’яснення щодо визнання операції контрольованою, якщо банківський рахунок нерезидента відкрито у офшорній зоні, а саме:

— господарські операції з купівлі товару резидентом у нерезидента, зареєстрованого у державі, що не включена до переліку держав, затвердженого Кабінетом Міністрів України, та обсяг таких господарських операцій з цим нерезидентом перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік, не підпадають під визначення контрольованих у разі, якщо нерезидент не є пов’язаною особою з резидентом, незалежно від того, в якій країні (території) відкрито банківський рахунок такого нерезидента.

Громадянам залишився лише тиждень, аби сплатити податки, нараховані після подання декларації

25.07.2016

Фізичні особи (громадяни), які подали податкові декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік та яким було визначено до сплати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, зобов’язані сплатити нараховані суми не пізніше 29 липня 2016 року. Якщо доходи задекларовано, а податки не сплачено, то при затримці до 30 календарних днів штрафна санкція складає 10 відсотків суми податкового боргу. Якщо ж затримаєтесь на термін, що перевищує 30 календарних днів, сплатите вже 20 відсотків штрафу від суми податкового боргу.

Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Кодексу).

Первинні документи – основа податкового обліку та звітності

25.07.2016

Для підтвердження даних податкового обліку беруться до уваги первинні документи, складені в разі фактичного здійснення господарської операції та за наявності всіх реквізитів, передбачених чинним законодавством.

Обов’язок платників податків вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, встановлено пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу.

Підтверджуючі первинні документи складаються відповідно до вимог бухгалтерського обліку, правові засади організації та ведення якого визначені Законом України від 16 липня 1999 року №996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Законом № 996 визначено, що первинний документ — це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення, а господарська операція — це дія або подія, що викликає зміни у структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства. Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення цих операцій. Первинні документи мають бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення.

Первинні та зведені облікові документи повинні мати такі обов’язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис», або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Зміни у Порядку електронного адміністрування реалізації пального

25.07.2016

Кабінет Міністрів України Постановою від 6 липня 2016 року № 409 вніс зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. №113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального». Новації стосуються суб’єктів господарювання, які працюють в межах договорів про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів. Так, до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального включаються наступні дані: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік вказаного договору.

За яких умов реєстрація платником акцизного податку є обов’язковою

25.07.2016

Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 розділу VI Податкового кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Другим абзацом п.14.1.212 статті 14 Податкового кодексу визначено поняття щодо терміну «Реалізація пального» для цілей розділу VI цього Кодексу, а саме: це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.

Таким чином, разі використання придбаного пального виключно для власних потреб (відпуск такого пального для заправки власних транспортних засобів здійснюється через власні АЗС, АГЗС, ПЗП), розрахункові операції у готівковій+/або безготівковій формі за яке не відбуваються, такі операції не є об’єктом оподаткування з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

У разі здійснення операцій з фізичного відпуску пального одночасно для заправки як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій, об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу є операції з фізичного відпуску пального для заправки автотранспорту сторонніх організацій.

Нагадуємо, що акцизний податок з роздрібного продажу пального сплачується за специфічною ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) пального (пп. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 Кодексу).

Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців до початку здійснення реалізації пального (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу).

Звертаємо увагу, що згідно з п. 117.3 ст. 117 Податкового кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Відповіді, отримані платниками податків від ІДД ДФС факсом, телефоном, електронною поштою, мають інформаційно-довідковий характер

25.07.2016

Відповіді, отримані платниками податків від ІДД ДФС факсом, телефоном, електронною поштою, мають інформаційно-довідковий характер.

Відповідно до п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 ПКУ).

За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов’язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства (п. 52.3 ст. 52 ПКУ).

Консультації, крім узагальнюючих, надаються:

в усній формі — контролюючими органами;

у письмовій або електронній формі — контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси (п. 52.4 ст. 52 ПКУ).

Згідно п. 2 ст. 21 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами і доповненнями (далі — МКУ) консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань державної митної справи надаються митницями за місцем розташування підприємств (за місцем проживання або тимчасового перебування громадян) або центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в усній, письмовій або, за бажанням заінтересованої особи, електронній формі у строк, що не перевищує 30 календарних днів, наступних за днем отримання відповідного звернення. Консультації в письмовій формі надаються у вигляді рішень митних органів.

Консультація з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань державної митної справи має індивідуальний характер і може використовуватися виключно особою, якій надано таку консультацію (п. 3 ст. 21 МКУ).

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (п. 52.5 ст. 52 ПКУ).

Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає тільки уніфіковані відповіді на запитання платників податків.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс (категорія 140.01).

Податковий календар з 25 по 29 липня 2016 року

25.07.2016

 

 25 липня, понеділок,

останній день подання декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію на серпень 2016 року

28 липня, четвер,

останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за червень 2016 року

29 липня, п’ятниця,

останній день сплати:

— ПДВ за червень 2016 року платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

— акцизного податку за червень 2016 року;

— податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень 2016 року;

— податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за червень 2016 року на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

— військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за червень 2016 року;

— податку на доходи фізичних осіб зазначеного у річній податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами;

— військового збору зазначеного у річній податковій декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами;

— авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за ІІ квартал 2016 року;

— авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за ІІ квартал 2016 року;

— єдиного податку платниками четвертої групи за ІІ квартал 2016 року;

— рентної плати за червень 2016 року за:

— користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

— користування радіочастотним ресурсом України;

-транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

— транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

— плати за землю за червень 2016 року.***

***Фізичними особами такий податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення контролюючим органом податкового повідомлення-рішення

 

Яку обрати групу платнику єдиного податку?

25.07.2016

Згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використо- вують працю найманих осіб, здійснюють виключно розд- рібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них» торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти рестораного господарства.

Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

Який порядок повернення коштів зайво зарахованих на електронний рахунок?

25.07.2016

Відповідно до п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному ст. ст. 200 та 209 ПКУ.

Якщо на дату подання податкової звітності з податку сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню:

а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов’язань з податку;

б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

Згідно з п.п. 4 п. 10 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289, для перерахування до бюджету/на поточний рахунок зайво зарахованих коштів платник податку повинен заповнити до декларації додаток 4 «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4)».

При цьому, п. 200 прим.1. 5 ст. 200 прим.1 ПКУ встановлено, що перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у такому звітному періоді.

Таким чином, у разі наявності у платника перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у ЄРПН, над сумою податкових зобов’язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку у такому звітному періоді, повернення зайво зарахованих коштів платнику не відбувається, незалежно від суми таких зайво зарахованих коштів.

На суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку до бюджету або на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення суми податку, визначеної п. 200 прим.1. 3 ст. 200 прим.1 ПКУ, шляхом зменшення на таку суму показника загальної суми поповнення електронного рахунку в системи електронного адміністрування ПДВ з поточного рахунку платника (SПопРах).

Для відповідного перерахування зайво зарахованих коштів Державна фіскальна служба України надсилає Державній казначейській службі (далі – Казначейство) реєстр, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету/на поточний рахунок та реквізити поточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок).

На підставі такого реєстру Казначейство протягом п’яти робочих днів після граничного терміну, встановленого ПКУ для самостійної сплати платником сум податкових зобов’язань, здійснює перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника до бюджету/на поточний рахунок платника податку.

Така сума коштів включається Державною фіскальною службою України до відповідного реєстру, який направляється Казначейству. Казначейство на підставі отриманого реєстру не пізніше п’ятого робочого дня, після закінчення граничного строку для сплати податкових зобов’язань з ПДВ, перераховує такі кошти до бюджету або на поточний рахунок платника (в залежності від напряму, вказаному платником у заяві).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.08).

 

З 1 липня оновлено заяви за формами № 1-ПДВ та 3-ПДВ

25.07.2016

Наказом МФУ від 25.05.2016 р. №503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» внесено зміни до:

— заяви про реєстрацію платником ПДВ (форма № 1-ПДВ);

— заяви про анулювання платника ПДВ (форма № 3-ПДВ).

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (опубліковано в «Офіційному віснику України» 01.07.2016 р. №49).

Отже з 1 липня 2016 року відповідні додатки до заяв «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу» та «Причини анулювання реєстрації платника податку на додану вартість» подавати не потрібно.

Електронний цифровий підпис та переваги подання електронної звітності

25.07.2016

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) дає можливість платникам податків оптимізувати процедуру подачі звітів, швидко та без перешкод звітувати  до податкових, митних органів не витрачаючи свій час,  замовляти довідки, тощо.

Тож серед основних переваг представлення звітності в електронному вигляді варто виділити економію робочого часу та коштів на придбання бланків звітності, оперативне відстеження змін до форм звітності, уникнення втрат часу на черги при поданні звітності тощо.

Необхідними умовами для платника податків, який виявив бажання подавати податкову звітність в електронному вигляді, є наявність:

– комп’ютера з операційною системою Windows із доступом до мережі Інтернет;

– спеціалізованого програмного забезпечення для формування, підписання та подання податкової звітності до органів ДФС;

– чинних посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису посадових осіб, які підписують звітність, що слугує аналогом власноручного підпису в електронному вигляді, який забезпечує цілісність документів, конфіденційність, достовірність даних та ідентифікацію особи, яка відправила документ.

Щоб розпочати подання податкової звітності в електронній формі платнику податків необхідно укласти Договір «Про визнання електронних документів» з контролюючими органами. Такий договір укладається в електронному вигляді за допомогою обраного платником податків програмного забезпечення (онлайн-сервісу) для підписання та подання електронної звітності.

З інформацію про безкоштовне програмне забезпечення, яке можна використовувати при формуванні та підписанні звітності та з повним переліком необхідних реєстраційних документів (зразками їх заповнення) для кожної категорії платників податків та іншою корисною інформацією можна ознайомитися на офіційному сайті АЦСК ІДД ДФС України http://acskidd.gov.ua.

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС.

 

Чи обов’язково платник податків повинен використовувати печатки?

25.07.2016

Законом України від 15 квітня 2014 року № 1206-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» внесені зміни до низки кодексів та законів України, які спрямовані, зокрема, на перехід до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права.

Зокрема, п. 4 ст. 62 Господарського кодексу України визначено, що підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків та може мати печатки.

Особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання визначаються ст. 128 ГКУ, яка не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання.

Нагадаємо, нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки.

Форми документів, які подаються до контролюючого органу (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення підпису фізичної особи – підприємця або посадових осіб – юридичної особи печаткою за її наявності.

Оподаткування доходів профспілки

25.07.2016

ДФС України повідомлено, що профспілкова організація, яка відповідає вимогам, встановленим у пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), зокрема внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій, не сплачує податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих нею в, межах статутної діяльності, та використовує отримані доходи (прибутки) виключно на реалізацію своєї статутної діяльності (у тому числі господарської діяльності, необхідної для виконання статутних завдань) без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Сплатити штраф за порушення митних правил за іншу особу заборонено

25.07.2016

Відповідно до ст. 464 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року N 4495-VI, зі змінами та доповненнями (далі — МКУ), штраф як адміністративне стягнення за порушення митних правил полягає у покладенні на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за таке правопорушення, обов’язку сплатити до державного бюджету грошові кошти у сумі, яка визначається МКУ залежно від виду та характеру вчиненого правопорушення. При цьому сплата штрафу, якщо при цьому не застосовується адміністративне стягнення у вигляді конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у п. 3 частини першої ст. 461 МКУ, не звільняє особу, яка вчинила порушення митних правил, від сплати митних платежів, крім випадків, передбачених МКУ.

Штраф повинен бути сплачений особою, яка вчинила порушення митних правил, не пізніше 15 днів з дня вручення або надіслання їй копії постанови органу доходів і зборів про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови — не пізніше 15 днів з дня залишення скарги (адміністративного позову) без задоволення. Сума штрафу вноситься особою, яка вчинила порушення митних правил, до державного бюджету у порядку, встановленому законодавством України (ст. 539 МКУ).

У разі якщо штраф не буде сплачено у строки, встановлені ст. 539 МКУ, постанова органу доходів і зборів або суду (судді) надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання або роботи порушника або за місцезнаходженням його майна (частина перша ст. 540 МКУ).

Постанова органу доходів і зборів або суду (судді), по якій стягнення штрафу проведено повністю, з відміткою про виконання повертається до органу доходів і зборів або до суду, що виніс постанову (частина друга ст. 540 МКУ).

Таким чином положеннями МКУ встановлено обов’язок сплати штрафу за порушення митних правил особою, яка притягується до адміністративної відповідальності за таке правопорушення та не передбачено право передання такого обов’язку іншій особі.

Оподаткування товарів, що переміщуються громадянами у несупроводжуваному багажі

25.07.2016

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються у несупроводжуваному багажі, підлягають усному декларуванню на підставі товаросупровідних документів та не є об’єктами оподаткування митними платежами.

Якщо сумарна фактурна вартість зазначених товарів перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро, або такі товари переміщуються (пересилаються) без дотримання умов, передбачених частиною п’ятою ст. 374 Митного кодексу України, то вони підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10% та податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро.

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, що переміщуються на митну територію України в несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності у випадках, установлених законодавством України для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

Нарахування пені на занижену суму податкових зобов’язань

25.07.2016

Згідно із п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

При самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків нарахування пені розпочинається після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ (п.п. «а» п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов’язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків при виявленні його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ).

Пеня, визначена п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження (абзац другий п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов’язань (п.п. 129.3.1 п. 129.3 ст. 129 ПКУ).

При внесенні змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок відповідно до ст. 50 ПКУ пеня, передбачена цією статтею, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПКУ (п. 129.9 ст. 129 ПКУ).

Відповідальність за порушення порядку проведення розрахунків із застосуванням касових апаратів

25.07.2016

За порушення норм Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, передбачені наступні штрафні санкції:

— проведення розрахункових операції без використання РРО або розрахункових книжок: вчинене вперше – 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих з порушенням товарів (послуг);

— контрольна стрічка не надрукована або не створена в електронній формі на РРО – 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) за кожний випадок;

— несвоєчасне подання (неподання) звітності з РРО до органу ДФС за місцем реєстрації РРО – 10 НМДГ за кожний випадок;

— реалізація товарів, не облікованих у встановленому порядку – подвійна вартість товарів, не облікованих за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше 10 НМДГ;

— не оприбуткування у касах готівки – п’ятикратний розмір не оприбуткованої у касах готівки.

 

 

 

Добавить комментарий