пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 25-11-16

Понад 82 мільйони гривень податку на прибуток сплатили платники Харківської ОДПІ за десять місяців поточного року

24.11.2016

Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, з початку року платники податку на прибуток підприємств, які знаходяться на обліку у Харківській ОДПІ, сплатили до державного бюджету 82012,4 тис. грн. податку на прибуток, що на 5062,5 тис. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 106,6%. Зокрема, у жовтні 2016 року до бюджету сплачено 1539,2 тис. гривень.

Нагадаємо, що неприбуткові підприємства, установи та організації до кінця 2016 року зобов’язані привести у відповідність до вимог п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України свої установчі документи та подати їх на розгляд до органу ДФС з метою підтвердження статусу неприбутковості.

Платники Харківської ОДПІ на потреби армії сплатили понад 43 мільйони гривень військового збору за десять місяців поточного року

23.11.2016

Це на 3,7 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 109,4%.

Про це повідомив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, з початку року для забезпечення обороноздатності країни платники Харківської ОДПІ перерахували до Державного бюджету 43,3 млн. гривень військового збору. Зокрема, у жовтні 2016 року до бюджету сплачено 4,6 млн. гривень.

Нагадаємо, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України.

Cтавка збору — 1,5% від об’єкта оподаткування.

Харківська митниця ДФС щодо спростування інформації у ЗМІ

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Харківська митниця  ДФС, розглянувши інформацію, яка була висвітлена у засобах масової інформації та на сайті Національної поліції,  стосовно наявних даних у Нацполіції про «участь» працівників Харківської митниці ДФС  в схемі по несплаті податків, організованої службовими особами  комерційної структури,  підготувала та направила лист до  Національної поліції України з вимогою спростувати зазначену інформацію.

В Харківській митниці ДФС відсутня будь-яка інформація стосовно відкриття кримінального провадження, відносно посадових осіб митниці або проведення слідчих дій, жодних повідомлень щодо вищезазначеної події не надходило.

Лист Харківської митниці ДФС №8449/00-2/20-70-08 від 25.11.2106  до Національної поліції України.  

 

Щодо проведення документальної позапланової перевірки

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що обставини, які є підставою для здійснення документальної позапланової перевірки, визначаються статтею  78 Податкового кодексу України.

Відповідно до статті 75 Кодексу документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Кодексом. При цьому планова документальна перевірка проводиться відповідно до плану-графіка. Але документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених пунктом 78.1 статті 78 Кодексу.

Водночас рішення про проведення документальної позапланової перевірки, у т. ч. за зверненням платника податків, приймається у порядку, встановленому пунктом 78.4 статті 78 Кодексу, з урахуванням положень пункту 78.2 статті 78 Кодексу, який забороняє контролюючим органам проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, у разі, коли питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків, зокрема, якщо :

— отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на орган ДФС, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит такого органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;

— виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу ДФС, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту;

 платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки та/або з від’ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень

— отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону

Детальніше у  листі ДФС України від 17.11.2016 № 24817/6/99-99-14-03-03-15.

На Харківщині податківці відвідали науково – освітній захід

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Фахівці Головного управління ДФС у Харківській області взяли участь у  щорічній науково-освітній виставці «Публічне управління ХХІ», яка відбулась на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

У заході також взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів, посадові особи органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій, студентиХарківських вишів та інші зацікавлені особи.

В рамках заходу відбулися науково – практичні конференції, семінари та засідання «круглого столу», виставка вітчизняних та закордонних навчальних закладів, що здійснюють підготовку спеціалістів у сфері публічного управління та надання послуг.

Пересилання та митне оформлення гаджетів поштовими відправленнями

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Для громадян України посилки з-за кордону давно стали буденною справою. При цьому, значна кількість посилок з-за кордону становлять товари, які, як правило, замовляються через Інтернет. Останнім часом громадяни замовляють через Інтернет різні гаджети, які надходять в Україну в поштових відправленнях.

Отже, виникає багато питань стосовно оподаткування товарів-гаджетів.

Поштові відправлення з-за кордону обов’язково проходять митний контроль у митницях в місцях міжнародного поштового обміну, а саме в Київській міській митниці, Одеській, Закарпатській та Львівській митницях. Декларування вмісту поштових відправлень здійснюється відправником по митним деклараціям СN 23 та CN 22, форма яких затверджена актами Всесвітнього поштового Союзу.

Громадяни, які роблять замовлення товару або отримують поштові посилки з-за кордону повинні знати правила їх отримання, адже може виникнути ситуація, коли за надлишок товару доведеться сплачувати податки.

Товари (крім підакцизних), що пересилаються у міжнародних поштових відправленнях сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 % та податком на додану вартість за ставкою 20 %. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро.

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, що пересилаються переміщуються на митну територію України в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності у випадках, установлених законодавством України для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і податком на додану вартість за ставкою 20 %.

Нарахування митних платежів на товари сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, які надходять в Україну у поштових відправленнях здійснюється по оглядовому розпису форми М15. Даний документ оформляється митницею в місцях міжнародного поштового обміну. При отриманні поштового відправлення громадянин-отримувач на відділенні поштового зв`язку сплачує податки, які нараховані в оглядовому розписі М15 та отримує свою посилку. Строк зберігання імпортних міжнародних поштових відправлень складає 1 місяць. За зверненням отримувача строк зберігання може бути продовжено ще на 1 місяць.

На Харківщині фіскальна служба перевіряє АЗС

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як наслідок проведеної роботи, суб’єкти господарювання збільшили обсяги декларування і сплати акцизного податку з роздрібної реалізації ПММ на загальну суму майже 700 тис. грн.

У фіскальному відомстві відзначають, що такий акцизний податок одне з джерел наповнення місцевого бюджету. А поряд із сумлінними суб’єктами господарювання, які чесно ведуть свій бізнес і сплачують податки у повному обсязі, трапляються ділки-махінатори. Ось вони і використовують у своїй діяльності різноманітні «тіньові» оборудки. Це видача «лівих» фіскальних чеків під час продажу паливно-мастильних матеріалів, або взагалі  продаж без чеків, реалізація фальсифікованого бензину тощо.

Кожній перевірці передує проведення ретельного доперевірочного аналізу, зазначають у фіскальній службі. На сьогоднішній день було проведено 8 фактичних перевірок господарських одиниць по 6-ти суб’єктам, під час яких також здійснювався відбір зразків палива з подальшим дослідженням в спеціальній лабораторії. Шляхом проведення інвентаризацій перевірялась відповідність фактичних залишків ПММ з даними обліку підприємств. Це дало можливість встановити фактичне оприбуткування товару, а також попередньо виміряти навантаження об’єкта по реалізаціям і порівняти з подальшим декларуванням.

В Головному управлінні ДФС області підкреслюють, що відповідна  робота буде проводитись і надалі, тож закликають підприємців працювати у правовому полі та дотримуватись усіх вимог діючого законодавства.

Реорганізація платника : що з ПДВ?

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що платник ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону, анулюється як платник ПДВ.

Такий платник не здійснює ні нарахування податкових зобов’язань на товари/послуги, необоротні активи, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту, і які не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку, ні зменшення податкового кредиту за операціями з їх придбання. При цьому у разі якщо в результаті реорганізації усі майнові права та обов’язки одного платника ПДВ переходять в повному обсязі до іншого новоствореного підприємства – платника ПДВ, який набуває прав і обов’язків цього реорганізованого підприємства, то така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ. В інших випадках передача майна підприємства є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується у загальновстановленому порядку.

ДФС роз’яснила правила роздрібної торгівлі столовими винами

23.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області інформує, що  Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі різними видами спирту та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Дія Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання, крім випадків, передбачених цим Законом, зокрема стосовно заборони споживання столових вин у закладах охорони здоров’я, навчальних та освітньо-виховних закладах, громадському    транспорті , закладах культури і т.д.

Згідно з частиною тринадцятою ст. 15 Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

З урахуванням викладеного, роздрібна торгівля виключно столовими винами може здійснюватись суб’єктами господарювання без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Детальніше у  листі ДФС України від 15.11.2016 № 24600/6/99-95-42-01-15.

В Харкові виявили роботодавців-махінаторів

23.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Працівники податкової міліції Харківщини виявили чергове підприємство, яке сплачувало заробітну платню «у конвертах».

Про це повідомляє перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

Під час досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 212 та ч.1 ст. 172 Кримінального кодексу України, працівники податкової міліції встановили, що одне з харківських підприємств протягом 2015-2016 років, приховуючи фонд заробітної плати, ухилилося від сплати податку з доходів фізичних осіб щонайменш у 748,8 тис. грн.

Посадові особи зазначеної фірми спільно з трьома підприємцями, використовуючи працю близько 40 неоформлених у передбаченому законом порядку  осіб та сплачуючи їм заробітну платню від 5000 грн. на місяць, налагодили масове виробництво жіночого одягу. Щоб покрити затрати на оплату праці, підприємці реалізовували необлікований товар за готівкові кошти без відображення проведених операцій по бухгалтерських та податкових обліках.

«Працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини провели обшуки на зазначеному підприємстві, — розповідає Андрій Бєжанов, — в ході обшуку було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, чорнові записи, документацію щодо виплати заробітної плати та готову продукцію. Крім цього було виявлено та вилучено грошові кошти на загальну суму у 102,3 тис. доларів США.»

На теперішній час здійснюється допит у якості свідків працівників, які перебували на території зазначеного виробництва та вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно. Слідство за даним фактом триває.

 

Пиріжки із особливою начинкою

23.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Громадянин намагався перевезти наркотичну речовину у випічці. Щоб «збити  з пантелику» правоохоронців, чоловік перемішав «особливі пиріжки» з булками із сосисками.

Незвичайний випадок спроби переміщення наркотиків стався напередодні на митному посту «Харків-пасажирський» під час проведення митно-прикордонного контролю поїзду «Харків-Москва».

В ході декларування пасажир заявив про відсутність заборонених предметів. Однак, службовий собака спрацював на пиріжки, що відкрито лежали на столі в купе.

Після того, як пироги надломили, в деяких з них виявили речовину сіро-зеленого кольору, яка була замотана в фольгу. Загалом було знайдено 20 грам наркотичної речовини у 2 пиріжках.

Відносно правопорушника складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Відображення пенсій у податковому розрахунку за ф. 1ДФ

23.11.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Відповідно до ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримувана платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, крім випадку, визначеного п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Підпунктом 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Положення п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями.

Згідно з п. 168.3 ст. 168 ПКУ розрахунок податкових зобов’язань з оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, проводиться податковим агентом (у тому числі роботодавцем, органами Пенсійного фонду України), поняття якого визначено п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається (п.п «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі – ф. 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку, суми винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування (п.п 165.1.1. п. 165.1 ст. 165 ПКУ), вказуються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «128».

Крім того, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення вказуються у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «184».

Отже, органи Пенсійного фонду при виплаті пенсій пенсіонерам повинні подавати податковий розрахунок за ф. 1ДФ.

Начальник Центральної ОДПІ м. Харкова провів робочу зустріч з керівництвом виробничого підприємства району

25.11.2016

Продовжуючи низку зустрічей у рамках співпраці з платниками податків – представниками реального сектору економіки, начальник Центральної ОДПІ м. Харкова Юрій Зайцев зустрівся із сумлінним платником податків, виробником  кондитерських виробів з асортиментом продукції понад 350 найменувань.

Кондитерська фабрика на сьогодні є одним із підприємств, яке динамічно розвивається та  використовує найсучасні передові технології у виробництві кондитерських виробів.Підприємство має понад 10-ть фірмових магазинів у Харкові, ретельно стежить за якістю сировини та виготовленої продукції у відповідності до встановлених стандартів і норм. Завдяки переліченим вище факторам,  цей платник податків має чималі обсяги виробництва, отримує сталі прибутки і  сумлінно сплачує податки до скарбниці.

Юрій Зайцев також відвідав і виробничі цеха, побачив на власні очі процес виготовлення відомих харківських смаколиків, поцікавився проблемними питаннями у діяльності підприємства.  Посадовець  запевнив, що з метою зміцнення партнерських відносин податкової з платниками податків,  подібні виїзні зустрічі триватимуть і надалі.

На зміцнення обороноздатності країни платники Київської ОДПІ перерахували майже 92 мільйони гривень

22.11.2016

Як повідомила заступник начальника Київської  ОДПІ Тетяна Іващенко, за  січень-жовтень 2016 року платники податків Київського та Московського районів м. Харкова перерахували на потреби Збройних Сил України 91,7  мільйонів гривень військового збору, що на 27,8 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Зокрема, протягом жовтня 2016 року до державного бюджету сплачено 9,2 млн. грн. даного збору.

Це свідчить про високу відповідальність і сумлінність платників податків, які зобов’язані перераховувати зі своїх доходів 1,5% на потреби армії, підтримання обороноздатності держави та встановлення миру.

Посадовець нагадала, що ставка військового збору в 2016 році не змінилася і становить 1,5 відсотки.  Платниками збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків; податкові агенти (для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні).

Працівники Міжрегіональної митниці ДФС спільно з львівськими митниками упередили незаконне ввезення майже 3,7 тис. пляшок колекційного італійського вина

25.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

У пункті пропуску «Шегіні» Львівської митниці ДФС співробітники Міжрегіональної митниці ДФС спільно з працівниками митного поста «Мостиська» в ході огляду двох вантажних мікроавтобусів виявили 3659 пляшок (3005 літрів) колекційного вина італійського виробника, не внесених до декларації.

За даними фактами складено протоколи про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України. Санкції цієї статті передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, з конфіскацією зазначених товарів. На даний час товар затримано та відправлено на експертизу з метою визначення вартості.

Також було перевірено транспортний засіб, який переміщувався через митний кордон по зоні спрощеного контролю «зелений коридор». За результатами перевірки в салоні автомобіля було виявлено 874,4 кг харчових продуктів, які перевищують неоподатковану норму переміщення товарів через митний кордон України. За даним фатом складено протокол про порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України. Зазначений товар вилучено, на громадян накладено штраф.

ДФС: Майже 16 тис. автомобілів перебувають в Україні з порушенням терміну транзиту

24.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Значно збільшилась кількість автомобілів, які перебувають на території України з порушенням терміну транзиту. Про це повідомив заступник директора Департаменту організації митного контролю ДФС Євген Сафонов в ефірі «5 каналу».

Він зазначив, що ДФС фіксує кожний автомобіль, який перебуває у будь-якому митному режимі на території України: тимчасове ввезення або режим транзиту.

«Все фіксується нашим програмно-інформаційним комплексом, і ми знаємо, скільки машин перебувають під митним контролем, скільки автівок порушили терміни тимчасового ввезення і транзиту. Так, наприкінці вересня 11 тис. автівок перебували на території України з порушенням терміну транзиту – на даний час їх кількість збільшилась до 15 752 автівок», — підкреслив Євген Сафонов.

За його словами, наразі розробляється механізм боротьби з цим негативним явищем. Окрім практичних заходів співпраці з територіальними органами поліції, ДФС підготувала пропозиції щодо внесення змін до законодавства України.  Адже переважна більшість машин, які знаходяться в режимі транзиту, фактично знаходяться в режимі тимчасового ввезення.

«Ми пропонуємо: якщо громадянин України хоче тимчасово ввезти на територію України транспортний засіб з іноземною реєстрацією: по-перше, цей транспортний засіб має бути на обліку в іноземній державі. По-друге, громадянин України повинен мати технічний паспорт автомобіля, на якому в’їжджає в Україну.  Ми також запропонували, щоб громадянин України заповнював митну декларацію і декларував свій автомобіль у режимі тимчасового ввезення. При цьому йде щомісячна сплата грошових коштів у державний бюджет України – відсоток від суми митних платежів», — пояснив Євген Сафонов.

Він також підкреслив, що ДФС працює над тим,  щоб громадянам було вигідно сплатити відсоток за тимчасове ввезення свого транспортного засобу, але не порушуючи термінів і транзиту, і тимчасового ввезення. При цьому в пропозиціях змін до законодавства передбачена більш сувора відповідальність за порушення термінів.

 

Працівники ДФС взяли участь у семінарі з питань запобігання та протидії проявам корупції

24.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За ініціативою Національного агентства України з питань державної служби Київським національним торговельно-економічним університетом проведено тематичний короткостроковий семінар з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування.

Програму реалізовував Інститут вищої кваліфікації Київського національного торговельно-економічного університету.

У семінарі взяли участь 50 посадових осіб апарату ДФС. Учасники обговорили основні положення Закону України «Про запобігання корупції», практику застосування нового антикорупційного законодавства, правові та організаційні засади проведення очищення влади, зарубіжний досвід запобігання корупції.

Зацікавленість учасників семінару також викликала тема щодо заповнення декларацій за 2016 рік, які державні службовці зобов’язані подати до 1 квітня 2017 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції в електронній формі.

Столичні митники упередили вивезення до Китаю колекції картин 18 – початку 20 століття

24.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Київською міською митницею ДФС виявлено та упереджено спробу незаконного вивезення з України колекції картин європейських живописців 18 – початку 20 століття. Виявлена колекція представлена 21 картиною. Твори живопису українка намагалась вивезти до Китаю.

Під час митного оформлення вкладення міжнародного експрес-відправлення, заявленого нашою співвітчизницею як копії картин, виникли підозри щодо достовірності заявлених нею відомостей.

Після проведення митного огляду із залученням експертів-мистецтвознавців, підозри підтвердилися. Згідно з попереднім висновком фахівців, 18 з оглянутих картин є оригінальними творами живопису, виконані професійними європейськими, переважно німецькими, живописцями 18 – початку 20 століття. Всі картини відрізняються високим рівнем виконавчої майстерності, що дозволяє віднести їх до Державного реєстру національного культурного надбання.

Таким чином, громадянка України намагалася вивезти під виглядом копій оригінальні твори живопису, що мають значну художню та культурну цінність.

Наразі Київською міською митницею ДФС складено протоколи про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Картини вилучено.

Виявлена колекція є досить різноманітною як за тематикою зображеного (пейзажі, пікніки, катання на човнах, міфічні сцени та сцени полювання, рибалки тощо), так і за розміром. Проте, око пересічного спостерігача найбільше привертає увагу велетенська картина з пейзажем розміром майже два на півтора  метри.

Остаточна цінність та вартість всієї колекції буде встановлена після проведення ґрунтовної мистецтвознавчої експертизи. За результатами висновку Київською міською митницею спільно з СБУ буде розглядатися питання наявності ознак кримінального правопорушення.

Іван Романов: З початку року Центром сертифікації ключів ДФС видано 878,2 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів

23.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом січня-жовтня поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК ІДД ДФС), який діє при ДФС, сформовано 878,2 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Це на 45 відс. більше відповідного періоду 2015 року – тоді було сформовано 605,3 тис. посилених сертифікатів. Про це повідомив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

«Стабільно зростає як кількість виданих посилених сертифікатів, так і кількість клієнтів АЦСК ІДД ДФС. За 10 місяців цього року за послугами електронного цифрового підпису звернулися 269,3 тис. платників. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зросла майже на 32 відс.», – розповів Іван Романов.

За словами посадовця, найчастіше до ДФС за послугами електронного цифрового підпису звертаються фізичні особи. За вказаний період 174,7 тис. таких платників отримали 383,1 тис. посилених сертифікатів.

Кількість юридичних осіб майже вдвічі менша – 94,6 тис. осіб. Їм сформовано 495,1 тис. посилених сертифікатів.

Загалом, з початку своєї діяльності Центр обслуговує 4902 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Посадовець також нагадав, що клієнти АЦСК ІДД ДФС отримують посилені сертифікати безкоштовно на відміну від комерційних структур. За допомогою отриманих електронних ключів платники мають змогу звітувати також до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.

Роман Насіров: ДФС зацікавлена якнайшвидше запровадити спільний контроль на кордоні з Угорщиною

23.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до м. Будапешт, Угорщина, зустрівся з представниками Національної податково-митної адміністрації Угорщини (National Tax and Customs Administration of Hungary).

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи «шовкового шляху», впровадження спільного контролю, розширення списку пунктів пропуску та проблеми прикордонної інфраструктури. Зокрема, мова йшла і про необхідність відкриття нового пункту пропуску через кордон «Велика Паладь-Нодь Ходош».

«ДФС зацікавлена якнайшвидше запровадити спільний контроль на кордоні з Угорщиною та закінчити будівництво відповідного пункту пропуску», — запевнив очільник відомства.

Крім того, за словами Романа Насірова, гарною перспективою найближчого майбутнього є будівництво вантажного терміналу у пункті пропуску «Лужанка», яке здійснюється в рамках Міжнародного проекту технічної допомоги «Ефективний та безпечний кордон між Україною та Угорщиною».

«Наявність такого терміналу надасть змогу більш ефективно здійснювати пропускні операції на західному кордоні та сприятиме вирішенню проблем на Закарпатті», — підкреслив Голова ДФС.

Роман Насіров візьме участь в міжнародній конференції в Будапешті

23.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров перебуває з робочим візитом у м. Будапешт, Угорщина.

У програмі візиту передбачена участь Голови ДФС у міжнародній конференції «Сучасні платформи взаємодії – зміцнення співпраці між податковою і митною адміністраціями». Серед учасників заходу – представники міжнародних організацій, митних і податкових відомств та урядовці з різних країн світу.

У рамках конференції обговорюватимуться актуальні аспекти розвитку митної та податкової систем, досвід об’єднання відповідних служб, перспективи впровадження електронних сервісів та удосконалення системи ризиків.

У пункті пропуску «Бориспіль» митники виявили в багажі чотирьох живих соколів, яких намагалися незаконно вивезти до Лівану

22.11.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Чотирьох соколоподібних птахів біло-коричневого кольору, крила яких були загорнуті у тканину та скріплені клейкою стрічкою в області лап, наш співвітчизник приховував у дерев’яній коробці  з отворами.

Громадянин для проходження митного контролю самостійно обрав спрощену систему «зелений коридор», чим автоматично засвідчив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за митну територію України.

Птахів було виявлено після проходження багажу через рентген-апарат служби авіабезпеки  під час здійснення митного контролю багажу.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та документів на право переміщення живих тварин, а саме дозволу CITES, документів про право набуття тварин, ветеринарного свідоцтва громадянин не мав та до моменту перетину «білої лінії» до інспектора митниці не звертався.

Згідно з Конвенцією „Про Міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення” CITES, живі тварини (соколоподібні птахи) обмежені до переміщення через митний кордон України.

Складено протокол про порушення митних правил. Птахів вилучено до винесення судом рішення у справі. Вони оформляються на відповідальне зберігання у профільний заклад.

Платники Вінниччини отримали від фіскальної служби 121 тисячу адмінпослуг

25.11.2016

Протягом січня-жовтня 2016 року Головним управлінням ДФС у Вінницькій області та його територіальними підрозділами було надано 120,9 тисяч адміністративних послуг. За словами начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського близько 88 відсотків із них або 106,1 тисяча таких послуг були отримані через Центри обслуговування платників.

Високопосадовець нагадує, що наразі обслуговування платників податків на території Вінницької області здійснюється у 22 Центрах обслуговування платників (ЦОП), що надають свободу доступу платникам в отриманні консультаційних, інформаційних та адміністративних сервісів і послуг.

Як свідчить статистика за звітний період найбільш запитуваною була послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Станом на 01.11.2016 року надано 57,2 тисяч таких послуг.

Друге та третє місце за популярністю посіли послуги з надання витягу з реєстру платників єдиного податку та реєстрації книги обліку розрахункових операцій. Цих послуг станом на 01.04.2016 року надано 9,2 тис. та 10,8 тис. відповідно.

Для зручності платників кожна послуга має інформаційну картку, в якій  зазначено інформацію про суб’єкта, що надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови її отримання. Так, зокрема, з інформаційної картки платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін її видачі, способи отримання результату тощо.

З початку року відносно співробітників фіскальної служби Вінниччини проведено 65 службових перевірок

24.11.2016

За десять місяців 2016 року відносно співробітників фіскальної служби на Вінниччині проведено 65 службових перевірок Як зазначають в управлінні внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Вінницькій області, (далі управління) майже кожна п’ята з них – за зверненнями фізичних та юридичних осіб.

За поданнями управління щодо вжиття заходів реагування, керівниками підрозділів ГУ ДФС Вінницької області притягнуто до дисциплінарної відповідальності 11 осіб. Ще до 22 працівників фіскальної служби  вжито заходи дисциплінарного впливу.

Також протягом звітного періоду поточного року до правоохоронних органів направлено матеріали 13 службових перевірок, для прийняття рішення, згідно чинного законодавства. Як наслідок, за результатами розгляду матеріалів перевірок управління, у січні-жовтні поточного року правоохоронними органами  Вінницької області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано 12 кримінальних проваджень. За результатами досудового слідства 3 службовим особам територіальних органів ГУ ДФС у Вінницькій області оголошено про підозру та  обвинувальні акти направлено до суду.

Крім того, відносно службових осіб територіальних підрозділів  ГУ ДФС у Вінницькій області за матеріалами управління складено 2 адміністративних протоколи  про вчинення адмінправопорушення, пов’язаного з корупцією за фактом прийняття ними рішення в умовах реального конфлікту інтересів, які направлено для розгляду до суду..

Наразі у фіскальній службі Вінниччини наголошують, що робота щодо запобігання та протидії корупції в структурних підрозділах ГУ ДФС у  Вінницькій області та Вінницької митниці ДФС продовжується. Відтак, нагадують всім небайдужим, що в управлінні працює цілодобова лінія телефону „довіри” ((0432) 660205). Зателефонувавши сюди, можна повідомити про будь-які корупційні прояви з боку працівників органів ДФС у Вінницькій області та Вінницької митниці ДФС.

Крім того, з метою реалізації антикорупційного проекту Державної фіскальної служби України діє сервіс «Пульс»(044) 284-00-07, який приймає інформацію від суб’єктів господарювання  та громадян щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників структурних підрозділів та територіальних органів ДФС, проблем, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також щодо упередження контрабанди.

Продаж імпортних товарів – яка ж база для ПДВ

24.11.2016

Наразі актуальним є питання стосовно визначення бази оподаткування податком на додану вартість операцій платника податку з постачання на митній території України товарів, раніше ввезених на митну територію України.

Загальні правила визначення бази оподаткування операцій з постачання товарів/послуг наведені у п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України — вона визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни).

Отож, для операцій платника податку з постачання на митній території України товарів, раніше ввезених таким платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом — виходячи з їх договірної вартості, але не нижче ціни придбання, без урахування величини митної вартості.

Юристи фіскальної служби Вінницької області відстояли у судах на користь держави понад 169 мільйонів гривень

23.11.2016

Протягом січня – жовтня 2016 року судові органи підтвердили правомірність дій юристів ДФС Вінницької області по 394 справах на суму 169 мільйона гривень.

Загалом, з початку 2016 у судах різних інстанцій на розгляді знаходилось 1,2 тисячі справ на суму понад 1,3 мільярда гривень за позовами органів ДФС Вінницького регіону до платників та за позовами платників до органів ДФС області.

В той же час слід зазначити, що практика досудового врегулювання суперечок між органами державної влади та платниками податків дозволяє уникати необґрунтованих претензій або малоістотних справ.

Спори за позовами платників податків про визнання недійсними податкових повідомлень — рішень переважно стосуються донарахування податку на прибуток та податку на додану вартість. У більшості випадків предметом спору є операції, в яких фіктивні суб’єкти господарювання виступають як контрагенти платників податків, або, як посередники в процесі постачання товару.

Понад 90 відсотків рішень щодо донарахувань податків в процесі досудового врегулювання залишаються без змін, — ГУ ДФС Волині

25.11.2016

У січні-жовтні 2016 року до сектору досудового врегулювання спорів юридичного управління ГУ ДФС у Волинській області від платників податків надійшло 172 первинні скарги, у яких представники підприємництва оскаржували  249 податкових повідомлень-рішень.

Після розгляду аргументів платників податків стосовно нібито необґрунтованості виявлених в ході перевірок порушень та нарахованих до сплати податків і штрафних санкцій, залишено без змін 234 рішення на суму понад 108 мільйонів гривень, скасовано 12 рішень на суму 1,2 мільйона гривень та частково скасовано 18 рішень на понад 2 мільйони гривень. В одному випадку ухвалено рішення про збільшення донарахувань на 1,2 мільйона гривень.

Механізм досудового врегулювання спорів, що виникають в ході перевірок діяльності представників підприємництва у разі наявності ризику несплати податків, — дієвий спосіб врегулювати протиріччя, — наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

У випадку, якщо платник податків дійсно має вагомі аргументи щодо безпідставності донарахувань, тобто обґрунтує свою позицію законодавчими нормами чи судовою практикою, органи ДФС скасують своє рішення повністю або частково. Остаточне рішення у суперечці за судовою гілкою влади, — підкреслюють  в Головному управлінні ДФС у Волинській області.

Нагадаємо, що механізм досудового врегулювання спорів з органами ДФС – один із способів  реалізації прав громадян та платників податків, яким вони користуються досить активно.

Починаючи з 1 грудня 2016 року звіт з ЄСВ подається за новою формою

25.11.2016

Наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2016 N 813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України» внесені зміни, до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 N 435.

Однак, дані зміни несуттєві та  полягають в тому, що:

у пункті 5 розділу IV слова «престарілим, який», «досяг» замінити відповідно словами «особою похилого віку, яка», «досягла»;

у рядку 34 додатка 2 слова «престарілим, який», «досяг», «, яка доглядає престарілого» замінити відповідно словами «особою похилого віку, яка», «досягла», «похилого віку»;

у додатку 4:

у графі 8 Переліку таблиць звіту слова «престарілим, який», «досяг» замінити відповідно словами «особою похилого віку, яка», «досягла».

у рядку 4 розділу I таблиці 2 слова «престарілим, який», «досяг» замінити відповідно словами «особою похилого віку, яка», «досягла»;

у назві таблиці 8 слова «престарілим, який», «досяг» замінити відповідно словами «особою похилого віку, яка», «досягла».

слова «пристарілим, який», «досяг» по тексту замінено словами «особою похилого віку, яка», «досягла».

Отже, вперше за новою формою платники податків будуть звітуватися за листопад 2016 року.

Довідково: лист ДФС України від 08.11.2016 № 35758/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення».

З доходів волинян до бюджету сплачено понад 1,5 мільярда гривень ПДФО

24.11.2016

Протягом десяти місяців 2016 року на Волині сплачено 1 мільярд 542 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб. Це на 57 відсотків більше проти аналогічного періоду минулого року.

В Головному правлінні ДФС у Волинській області прогнозують, що у разі підвищення мінімального рівня оплати праці до 3200 гривень, надходження цього податку  із зарплат волинян у 2017 році зростуть на 15,5 відсотка. Про це учасників розширеного засідання колегії Волинської ОДА поінформував перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

«Такий ріст буде можливим за умови, що збережеться нинішній рівень зайнятості. Враховуючи ці фактори та загалом прогнозні надходження податку з інших джерел, очікуваний приріст ПДФО в області складе в межах 14 відсотків», —  наголосив Віталій Чуй.

Як повідомив посадовець, майже половина найманих працівників області – 47 відсотків від загальної кількості тих, кому виплачували зарплату, отримували її менше мінімального розміру. Зокрема у цьому переконують дані звітності, які подають працедавці до органів ДФС.

«Фахівці ДФС системно працюють над розширенням бази оподаткування, надають усі необхідні роз’яснення та консультаційну допомогу щодо вимог податкового законодавства при оформленні найманих працівників, переконують працедавців дотримуватися положень Податкового кодексу України. За результатами цієї роботи поточного року до бюджету додатково надійшло 7,1 мільйона гривень ПДФО», — підсумував Віталій Чуй.

Довідково: протягом січня-жовтня 2016 року 2400 роботодавців, заслуханих на комісіях з питань дотримання гарантій в оплаті праці,  підвищили рівень виплат найманим працівникам; 39 із 43 суб’єктів господарювання погасили заборгованість.

Платник єдиного податку у разі переходу на загальну систему оподаткування в середині звітного року повинен подати декларацію з податку на прибуток

24.11.2016

Платник єдиного податку  у разі переходу на загальну систему оподаткування в середині звітного року повинен буде за підсумками такого року подати декларацію з податку на прибуток. При цьому звітний період, за який йому треба відобразити дані в такій декларації, починається з дати переходу на загальну систему  і закінчується 31 грудня звітного року.

Пунктом 44.2 ст. 44 Кодексу передбачено, що для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Відповідно до п. 137.1 ст. 137 Кодексу податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 Кодексу, від бази оподаткування, встановленою згідно зі ст. 135 цього Кодексу.

Базою оподаткування є грошове вираження об’єкта оподаткування, визначеного згідно із ст. 134 Кодексу з урахуванням положень Кодексу (п. 135.1 ст. 135 Кодексу).

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III Кодексу.

Фінансовий результат до оподаткування формується згідно з правилами бухгалтерського обліку, у тому числі за операціями з надання послуг під час перебування на спрощеній системі оподаткування у разі їх оплати при переході на загальну систему оподаткування, та у разі отримання оплати за послуги на спрощеній системі оподаткування і надання таких послуг під час перебування на загальній системі оподаткування.

Розділом III податок на прибуток підприємств Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за такими операціями.

Платники єдиного податку, які з 01 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року, враховуючи положення абзацу «а» п. 137.5 ст. 137 Кодексу.

При декларуванні податку на прибуток за 2016 рік, у разі переходу на загальну систему оподаткування з IV кварталу 2016 року, фінансовий результат до оподаткування, визначається за правилами бухгалтерського обліку за IV квартал 2016 року.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Довідково: лист ДФС України від 18.10.2016 № 22490/6/99-99-15-02-02-15 «Про надання роз’яснення».

Ліцензування та реалізація підакцизних товарів

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

24 листопада в медіа-центрі інформаційного агентства «Днепр-ПОСТ» відбулася прес- конференція фахівця управління контролю за обігом та оподат- куванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрія Первого на тему: «Ліцензування та реалізація підакцизних товарів».

«Станом на 1 листопада реалізаторам видано 12359 ліцензій на торгівлю алкогольними і тютюновими товарами. З початку року 1776 ліцензій було анульовано, з яких 919 — на торгівлю алкоголем і 857 — на торгівлю тютюновими виробами» — зазначив Андрій Первой.

Співробітнікамі ГУ ДФС у Дніпропетровській області було проведено 192 перевірки, внаслідок яких виявлено 111 порушень. З них 48 фактів торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, 28 фактів торгівлі алкогольними напоями на розлив підприємствами, які не мають статусу підприємств громадського харчування. Також виявлені 19 фактів торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін.

За словами Андрія  Первого, до фіскальних органів від підрозділів кримінальної міліції надійшли матеріали про 141 факт продажу підакцизних товарів неповнолітнім, внаслідок цього 44 реалізатори втратили ліцензію.

За виявлені порушення до суб’єктів господарювання було застосовано фінансові санкції на суму понад 312 млн гривень.

Відкрито лабораторію протидії незаконному обігу підакцизних товарів у стінах Університету ДФС України

25.11.2016

23 листопада 2016 року за участі начальника Головного оператив- ного управління ДФС України, генерал-майора податкової мілі- ції Лісового Г.О., першого заступника начальника ГОУ ДФС України, полковника податкової міліції Мацюка В.Я. та в.о. начальника факультету подат- кової міліції Університету ДФС України, підполковника податкової міліції Чмелюка В.В. на кафедрі оперативно-розшукової діяльності було відкрито навчальну лабораторію протидії незаконному обігу підакцизних товарів (ауд. 508 м).

Створенню такої лабораторії факультет завдячує Оперативному управлінню Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та  Першому заступнику начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області полковнику податкової міліції Пенькову С.В., які сприяли наповненню аудиторії усім обладнанням показового підпільного цеху по виготовленню підакцизних товарів.

Крім того, лабораторія обладнана інформаційними щитами з ілюстрованими схемами ухилення від сплати акцизного податку; сучасним мультимедійним забезпеченням, що дозволяє курсантам здійснювати демонстрацію електронних матеріалів: слайдів, кіно-фільмів, презентацій та інших творчих робіт, які постійно використовуються на практичних заняттях кафедри.

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника юридичного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олега Басана на тему: «Новації в податковому законодавстві»

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Питання 1. Доброго дня. Будь ласка, скажіть, чи має право контролюючий орган проводити документальні позапланові пере- вірки, які передбачені підпун- ктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), за період та з питань, які вже були охоплені під час попередньої проведеної виїзної планової документальної перевірки ?

Відповідь. Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом 75.1 статті 75 Кодексу документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Кодексом.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків (підпункт 75.1.2 пункту 75.1  статті 75 Кодексу).

Планова документальна перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок (підпункт 75.1.2 пункту 75.1  статті 75 Кодексу).

Відповідно до абзацу четвертого підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Кодексу документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених пунктом 78.1 статті 78 Кодексу.

При цьому рішення про проведення документальної позапланової перевірки, у т. ч. за зверненням платника податків, приймається у порядку, встановленому пунктом 78.4 статті 78 Кодексу, з урахуванням положень пункту 78.2 статті 78 Кодексу та пункту 3 розділу II Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Так, контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.

Питання 2. Хочу запитати, який порядок формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації ?

Відповідь. Згідно з пунктом 1 статті 248 Митного кодексу України (далі – МКУ) митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування — з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.

Якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідними для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати органу доходів і зборів тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов’язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації (пункт 1 статті 260 МКУ).

У разі подання відповідно до статті 260 МКУ тимчасової митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених відповідно до МКУ, подати органу доходів і зборів додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за тимчасовою митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку (пункт 1 статті 261 МКУ).

Таким чином, нормами та положеннями МКУ тимчасова митна декларація не визнається як документ, подання якого завершує митне оформлення випуску товарів для вільного обігу на митній території України.

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 ПКУ для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 ПКУ, яким визначено, що датою виникнення податкових зобов’язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Пунктом 201.12 статті 201 ПКУ визначено, що у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Крім того, відповідно до пункту 198.6 статті 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 ПКУ.

Таким чином, при здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України формування податкового кредиту з ПДВ здійснюється лише за умови наявності належним чином оформленої митної декларації.

Позиція ДФС стосовно права віднесення платником податку до податкового кредиту сум ПДВ на підставі тимчасових митних декларацій підкріплена і Постановою Верховного Суду України від 23 червня 2015 року, якою зроблено наступний висновок: «Тимчасова або неповна декларація не є завершальним документом, її подання не є фактом завершення декларування, а передбачає лише спрощений порядок випуску товарів у вільний обіг. Таке спрощення покладає на декларанта обов’язок протягом 30 днів з дня випуску товарів у вільний обіг подання митної декларації, заповненої у звичайному порядку, тим самим забезпечується завершеність процедури декларування. Прийняття митним органом такої декларації і є завершальним юридичним фактом правовідносин митного оформлення.

Наведене дає підстави для висновку, що після подання тимчасової митної декларації можливі зміни щодо зазначених у ній відомостей, зокрема й вартості ввезеного на митну територію товару, що є базою оподаткування ПДВ, остаточні ж відомості про такі товари будуть міститись у митній декларації, заповненій у звичайному порядку. Тому у разі випуску товарів у вільний обіг у спрощеному порядку з поданням платником тимчасової митної декларації суми ПДВ відносяться до податкового кредиту на підставі поданої платником та прийнятої митним органом митної декларації, заповненої у звичайному порядку з установленим обсягом даних, яка підтверджує завершення декларування ввезеного на митну територію товару (за умови дотримання інших вимог щодо формування податкового кредиту)».

Враховуючи наведене, Державна фіскальна служба України повідомляє, що при здійсненні операцій із ввезення товарів на митну територію України формування податкового кредиту з ПДВ здійснюється лише за умови наявності належним чином оформленої митної декларації.

Враховуючи зазначене вище, ДФС зобов’язала Офіс великих платників ДФС відкликати раніше надані роз’яснення щодо можливості формування податкового кредиту на підставі тимчасової митної декларації, зокрема надані листом від 29.12.2015 № 27756/10/28-10-06-11, як такі що не відповідають чинним нормам ПКУ та офіційній позиції ДФС.

Питання 3. Чи відноситься мазутне паливо 100 до підакцизних товарів?

Відповідь. Підакцизні товари (продукція) – товари за кодами згідно УКТ ЗЕД, на які Податковим кодексом України (далі – Кодекс) встановлено ставки акцизного податку (п. п 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Перелік підакцизних товарів та ставки, за якими обчислюється акцизний податок при справлянні податку з цих товарів, визначено п. 215.3 ст. 215 Кодексу, зокрема п. п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено перелік підакцизних товарів, віднесених до пального.

Пальне – нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п. п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (п. п. 14.1.141 1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п. п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу товар «Паливо пічне побутове», що класифікується за кодами 2710 19 62 00, 2710 19 64 00, 2710 19 68 10, 2710 19 68 20  та  2710 19 68 90, 2710 20 31 00, 2710 20 35 00, 2710 20 39 00 згідно з УКТ ЗЕД, належить до підакцизних товарів.

Визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, затверджених Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України». З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, побудованих згідно з Поясненнями до ГС версії 2012 року і затверджених наказом ДФС від 09.06.2015 № 401.

Товар «Паливо пічне побутове», що відповідає вимогам ГСТУ 320.00149943.010-98 «Паливо пічне побутове (ППП). Технічні умови», призначений   для   комунально-побутових   потреб,   для   підприємств   сільського господарства, а також для постачання населенню. Паливо пічне побутове може містити до 80 відс. середньодистильованих фракцій і лише 20 відс. важких залишків переробки нафтової сировини.

Паливо нафтове мазут, яке як і паливо пічне побутове, класифікується за кодами 2710 19 62 00, 2710 19 64 00, 2710 19 68 10, 2710 19 68 20  та 2710 19 68 90, 2710 20 31 00, 2710 20 35 00, 2710 20 39 00 згідно з УКТ ЗЕД, отримується з продуктів первинної та вторинної переробки нафти, газоконденсатної сировини і призначене для транспортних та стаціонарних котельних і технологічних установок. В Україні на мазут діє ДСТУ 4058-2001 «Паливо нафтове. Мазут. Технічні умови». Паливні мазути марок 40 та 100 виготовляються із важких залишків переробки нафти (фракція, що википає вище 360 ºС). Для зниження температури застигання мазутів до них додають 8 – 20 відсотків середньодистильованих фракцій.

Зазначені палива (пічне побутове та мазут) відрізняються за своїми фізико-хімічними показниками, зокрема фракційним складом, в’язкістю, температурою спалаху, густиною тощо, які зазначені у додаткових примітках до групи 27 УКТЗЕД.

Водночас, згідно з ДСТУ 4058-2001 мазути розподіляються на паливні мазути марок 40 та 100, які за одними фізико-хімічними показниками однакові (наприклад, за вмістом сірки), а за іншими різняться (наприклад, за температурою застигання: для марки 40 – не вище ніж 10ºС, для марки 100 – не вище ніж 25ºС).

Під час віднесення палива до пічного побутового чи мазуту (марки 40 або 100) враховуються їх фiзико-хiмiчнi показники, зазначені в паспортi на товар, а також сертифiкати вiдповiдностi, що видаються вiдповiдними державними органами, в яких в обов’язковому порядку зазначаються данi на вiдповiднiсть державним стандартам на вищевказанi товари. У разі наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності інформації, зазначеної у паспорті якості/сертифікаті відповідності на товар, необхідно провести лабораторні дослідження зразків вказаного товару з метою ідентифікації придбаного підприємством товару та встановлення його коду згідно з УКТЗЕД.

Рішення про проведення перевірок з питань відшкодування ПДВ підприємствам, перереєстрованим із зони АТО, приймається Кабміном

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області пові- домляє, що 23.11.2016 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №838 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. №1238» (далі – Постанова №838).

Постановою №838 врегульовано питання проведення документальних позапланових перевірок з питань відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ) підприємствам, що перереєструвалися з тимчасово окупованої території України та району проведення АТО.

Для забезпечення практичної реалізації норми щодо здійснення бюджетного відшкодування сум ПДВ, задекларованих до відшкодування до 01.07.2015 у порядку, визначеному Податковим кодексом України у редакції, що діяла станом на таку дату, Постановою №838 запроваджується норма щодо проведення документальних позапланових перевірок з питань відшкодування ПДВ підприємствам, що перереєструвалися із тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, за рішенням Кабінету Міністрів.

Постанову №838 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 23.11.2016 №220.

З 1 грудня поточного року прожитковий мінімум та мінімальна зарплата зростуть до 1600 гривень

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області нагадує, що відповідно до Закону України від 25.12.2015 №928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №928) з 01.12.2016 зростає розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму у порівнянні з 01.05.2016.

Так, відповідно до статті 7 Закону №928 з 01.12.2016 встановленопрожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць у розмірі 1544 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення у таких розмірах:

— дітей віком до 6 років – 1355 гривень;

— дітей віком від 6 до 18 років – 1689 гривень;

— працездатних осіб – 1600 гривень;

— осіб, які втратили працездатність – 1247 гривень.

Статтею 8 Закону №928 визначено, що з 01.12.2016 мінімальна заробітна плата становитиме:

— у місячному розмірі 1600 гривень;

— у погодинному розмірі 9,59 гривні.

Зміна цих показників з 01.12.2016 вплине, зокрема, на:

— максимальний розмір доходів, на який нараховується єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), який складатиме 40 000 грн. (з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 36 250 грн.);

— максимальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку за себе (22% від максимальної бази нарахування єдиного внеску) – 8 800 грн. (з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 7 975 грн.);

— мінімальний розмір єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку за себе (22% від мінімальної зарплати) – 352 грн. (з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 319 грн.).

Оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу плат- ника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2016 році – 689,00 грн. = 1378,00 грн. х 50%).

Вартість дарунків, яка не перевищує 50% однієї заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «160».

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, яка надається платнику податків, перевищує у 2016 році 689,00 грн., то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.04 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

Трансфертне ціноутворення за операціями між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, а також між таким представництвом та іншим нерезидентом

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області зазначає, що Державна фіскальна служба України у листі від 24.10.2016 №22921/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №22921) щодо трансфертного ціноутворення за операціями між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, між постійним представництвом нерезидента в Україні та іншим нерезидентом повідомила наступне.

Операції, здійснені між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, не вважаються контрольованими, оскільки здійснюються у межах однієї особи.

У разі, якщо господарські операції здійснюються постійним представництвом нерезидента в Україні – платником податку з іншим нерезидентом – пов’язаною особою, чи іншим нерезидентом, зареєстрованим у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України, операції постійного представництва нерезидента в Україні будуть вважатися контрольованими за умови досягнення критеріїв, визначених п.п.39.2.1.7 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

У листі №22921 також зазначено, що зовнішньоекономічні господарські операції постійного представництва нерезидента в Україні з продажу товарів через інших нерезидентів – комісіонерів будуть вважатися контрольованими у разі виконання умов, визначених п.п.39.2.1.7 п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ.

Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/70204.html

 

Впродовж десяти місяців 2016 року понад 77 тисяч «спрощенців» – фізичних осіб Дніпропетровщини сплатили до бюджету 691,6 млн. грн.

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Станом на 01.11.2016 у Дніпропетровській області працюють 77 тисяч 137 підприємців, які обрали спрощену систему оподаткуван- ня, обліку та звітності.

Майже 9,6 тисяч підприємців обрали першу групу спрощеної системи оподаткування, понад 41,4 тисяч зареєстровані на другій групі та більше 26 тисяч працюють, обравши третю групу спрощеної системи оподаткування.

З січня по жовтень поточного року «спрощенці» – фізичні особи Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів 691,6 млн. грн. єдиного податку, що на 266,4 млн. грн., або на 62,7%, більше, ніж за відповідний період 2015 року.

За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інни Андрущак, за дев’ять місяців поточного року підприємці третьої групи задекларували валового доходу на загальну суму 10,2 млрд. грн. Це на 2,8 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року. До сплати сума єдиного податку складає 496,9 млн. грн., що на 74,3% або 211,8 млн. грн. більше, ніж у минулому році.

Донецька митниця: проведено чергову зустріч представників бізнесу із фахівцями контролюючих органів, задіяних у процесі реалізації принципу «єдине вікно»

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Донецькою митницею ДФС у м. Маріуполі та у м. Краматорську днями проведено планові зустрічі фахівців державних  контролюючих органів, задіяних у процесі реалізації принципу «єдине вікно»  та митників із представниками бізнесу Донеччини. Ці заходи проводяться на підтримку ініціативи Прем’єр-міністра  України Володимира Гройсмана з метою налагодження більш тісного,  дієвого контакту із бізнесспільнотою Донецької області.

У заходах взяли участь представники великих підприємств-виробників регіону, фірм, які здійснюють брокерську діяльність а також фахівці Головного Управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, Маріупольського прикордонного пункту ветеринарної медицини, Державної екологічної інспекції у Донецькій області та керівництво, начальники управлінь, митних постів та відділів Донецької митниці ДФС.

Як показала практика, зустрічі, що вже проходили, дають реальні результати щодо покращення сервісу, проблемні питання, що обговорювались раніше знаходять своє рішення.

Звичайно, окрім найгострішої теми щодо процесу  реалізації принципу «єдине вікно», підіймалися  інші питання, що є актуальними на шляху реформування фіскальної служби, такі, як переваги  набуття статусу уповноваженого економічного оператора,  проведення фото- та відео фіксації на митниці, як форми митного контролю, метою якої є прискорення митних процедур, підвищення ефективності здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції.

Представники контролюючих органів розповіли про заходи, які здійснювались  ними для вирішення окремих питань, пов’язаних із реалізацію принципу «єдине вікно», про  технічні недоліки веб-інтерфейсу  програмно-інформаційного комплексу та інше.

Керівниками контролюючих органів були надані рекомендації представникам бізнесу  щодо  необхідність більш відповідально підходити до питань якості продукції, відповідності товарів, пакувальних матеріалів європейським стандартам та вимогам.

По завершенню зустрічей, з боку митниці висловлена подяка всім присутнім за ініціативність, обговорені напрями подальшої сумісної роботи для вирішення практичних проблемних питань. Узгоджені теми для наступної зустрічі.

Бізнесмени Донеччини придбали 7,7 тис ліцензій на право торгівлі підакцизною продукцією

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Саме стільки ліцензій видано фіскальними органами Донеччини за десять місяців 2016 року. З них 4,2 тис. ліцензій видано на роздрібну торгівлю алкоголем та 3,5 тис. – на реалізацію тютюнових виробів. За видачу та подовження алкогольно-тютюнових ліцензій до місцевих бюджетів надійшло понад 25,8 млн гривень, від 2800 суб`єктів господарювання.

З початку 2016 року від платників Донеччини до місцевих бюджетів надійшло 305 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, що на 33% або на 76 млн грн перевищує минулорічні надходження. Зібрані кошти від роздрібного продажу підакцизних товарів йдуть на покращення інфраструктури області.

Співробітники фіскальної служби області провели 519 перевірок суб`єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг в роздрібній і оптовій торгівельній мережі алкогольних напоїв і тютюнових виробів. За результатами встановлених порушень, до підприємців відповідно до законодавства застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 7,8 млн гривень. Основним порушенням є відсутність ліцензій, а також торгівля тютюновими виробами за цінами вище максимально встановлених виробником шляхом маркування на пачці збільшених на суму акцизного податку та інші порушення.

За результатами контрольно-перевірочних заходів та роз’яснювальної роботи серед платників податків додатково видано 1,4 тис. ліцензій на право роздрібної торгівлі суб’єктам господарювання, які до цього не мали ліцензії. Така тенденція також пов’язана з ліцензуванням реалізації пива, яке з 1 липня 2015 року віднесено до алкогольних напоїв.

Внесено зміни до оподаткування неприбуткових релігійних організацій

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 20.11.2016 набрав чинності Закон України від 06.10.2016 №1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №1667).

Законом №1667 визначено, що доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватись не тільки для фінансування видатків на їх утримання та напрямів діяльності, визначених їх установчими документами, але й для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

При цьому, фінансування цих видатків не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Також, Законом №1667 доповнено пункт 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України абзацом третім наступного змісту:

«Тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 цього Кодексу».

Довідково: Закон України від 06.10.2016 №1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» набрав чинності з наступного дня після його офіційного опублікування (опубліковано у газеті «Голос України» від 19.11.2016 №221).

Громадська рада при ГУ ДФС у Житомирській області обговорила використання сервісів від фіскальної та митної служби

25.11.2016

Чергове засідання Громадської ради відбулося у ГУ ДФС за участю першого заступника начальника фіскальної служби області Наталії Новоженіної.

Основним предметом обговорення стали дотримання процедури внесення інформації про наявність податкового боргу та податкової застави до відкритих реєстрів та сервісів, зокрема «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» та реорганізація (мінімізація) місць митного оформлення та особового складу Житомирської митниці.

На засідання ради було запрошено представників бізнесу, які висловили ряд побажань щодо бачення та отримання економічно доцільних умов у місцях митного оформлення товарів на території області.

Члени Громадської ради прийняли рішення, що за результатами обговорення порушених питань, зокрема норм відповідності  порядку ведення обліку податків і зборів та норм Податкового кодексу України будуть узагальнені та направлені пропозиції до Міністерства фінансів України.

Голова Громадської ради Тетяна Годовська висловила позицію щодо не допущення мінімізації місць митного оформлення та особового складу Житомирської митниці.

Під час обговорення працівниками фіскальної та митної служби були надані фахові відповіді на порушенні питання громадськості.

Незаконне переміщення товару «Меблі в асортименті» на загальну суму понад 249, 0 тис.грн.

24.11.2016

Житомирською митницею ДФС спільно з працівниками УСБУ у Житомирській області та працівниками Житомирського прикордонного загону,  виявлено та припинено факт незаконного переміщення через митний кордон України товару «Меблі в асортименті» на загальну суму 249. 4 тис.грн.

У період з 21-24.11.2106 року, у постійній зоні митного контролю Житомирської митниці ДФС, в ході проведення огляду транспортного засобу, який переміщувався транзитом з Туреччини до Республіки Білорусь через митну територію України, було встановлено, що Відправником товару до митного оформлення було надано документи, які містять неправдиві відомості щодо кількості та найменування товару, чим вчинено порушення ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Предмети правопорушення вилучені та знаходяться на складі Житомирської митниці ДФС до винесення судом рішення по справі відносно директора фірми-відправника товару.

До уваги громадян, які надають в оренду житло!

24.11.2016

Надання в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу. Надання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем. Стаття 170, 172 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна.

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% — у 2016 році (у 2015році — 15%, при перевищенні десятикратного розміру мінімальної заробітної плати — 20 % ) та військовий збір за ставкою 1,5%  із суми отриманого доходу.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

Слід відмітити, що мешканці міста Житомира, які здають в оренду власне майно ( в т.ч. житло) сплатили понад 486 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

При переході на загальну систему оподаткування платник єдиного податку може подати заяву для реєстрації платником ПДВ

23.11.2016

У разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України (далі – ПКУ), у випадках, визначених гл. 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 ПКУ, реєстраційна заява подається у строк, визначений п.183.3 ст. 183 ПКУ.

У разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Відповідно до п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених гл. 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ. Якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 182.1 ст. 182 ПКУ, реєстраційна заява подається у строк, визначений п. 183.3 ст. 183 ПКУ.

У разі зміни ставки єдиного податку відповідно до п.п. «б» п.п. 4 п. 293.8 ст. 293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату податку на додану вартість.

Згідно з п. 183.3 ст. 183 ПКУ у разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним п.п. 6 п. 180.1 ст. 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –  довідковий ресурс (категорія 101.01.01).

Питання, які найчастіше виникають у підприємців «загальщиків» при отриманні доходів

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області відповідають на питання, які задають фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування при отриманні та оподаткуванні доходів.

Які доходи включаються до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі?

Відповідно до Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п. 177.2 ст. 177).

Враховуючи вищевикладене, до складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі – підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:

— виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);

— виручка в натуральній (негрошовій формі);

— суми штрафів і пені, отримані від інших суб’єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності.

Чи може ФОП використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?

Згідно з ст. 42 Господарського кодексу України, підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до ст. 44 ГКУ підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Чи включається до об’єкту оподаткування ФОП на загальній системі оподаткування сума кредиту, яка погашається ЮО – поручителем?

Враховуючи те, що кредит, отриманий фізичною особою – підприємцем від банку на розрахунковий рахунок підлягає поверненню, то дана сума кредиту не підлягає включенню до складу доходу.

При цьому, якщо погашення кредиту здійснюється юридичною особою – поручителем, то дохід, в сумі погашеного поручителем кредиту, включається до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі) та є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за правилами, встановленими ст. 177 Податкового кодексу України.

Чи включається до доходу сума безповоротної фінансової допомоги, яка отримана ФОП на загальній системі оподаткування?

Безповоротна фінансова допомога – це сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів. Тобто, сума безповоротної фінансової допомоги не підлягає поверненню.

Сума безповоротної фінансової допомоги, яка отримується фізичною особою – підприємцем включається до складу доходу (виручки у грошовій та натуральній формі).

Чи зараховується до загального оподатковуваного доходу ФОП на загальній системі оподаткування сума списаної кредиторська заборгованість?

Якщо кредитором списується заборгованість фізичній особі – підприємцю на загальній системі оподаткування, то сума списаної заборгованості включається до складу загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.

Чи включається до складу доходу ФОП сума кредиту, що отримана на розрахунковий рахунок ФОП?

Згідно з Податковим кодексом України (п.п.14.1.258 п.14.1 ст.14) фінансовий кредит – кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами – нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.

Згідно із п. 177.1 ст. 177 розділу IV ПКУ оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб – підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Враховуючи те, що отримання фізичною особою – підприємцем кредиту відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, то протягом дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

При цьому слід зазначити, якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.

Понад 1300 закарпатців стали офіційно працевлаштованими

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області інформують, що протягом січня-жовтня 2016 року 1302 громадян роботодавці працевлаштували офіційно.

Завдяки проведеним необхідним процедурам з легалізації, до бюджету додатково надійшло 303 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 454 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Основні заходи, що сприяють офіційному працевлаштуванню працівників та припиненню виплати заробітної плати «у конверті», – проведення зустрічей та співбесід із керівниками підприємств та приватними підприємцями – роботодавцями щодо дотримання вимог Кодексу законів про працю України та Податкового кодексу України.

Водночас, нагадуємо, що 30 серпня 2016 року Головне управління ДФС у  Закарпатській області, Управління Держпраці у Закарпатській області та Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області підписали угоду про співпрацю між відомствами. Згідно з підписаною Угодою, сторони зобов’язались співпрацювати з метою координації спільних дій щодо запобігання нелегальної зайнятості населення та виплати доходів без сплати належних податків, зборів та єдиного соціального внеску.

Крім того, в фіскальному відомстві області звертаються з застереженням до роботодавців: чинне законодавство передбачає значну фінансову відповідальність за нелегальне використання найманих працівників.

Закарпатці активно використовують право на звернення та особистий прийом до органів ДФС

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Фахівці-юристи органів ДФС у Закарпатській області зауважують, що рівень обізнаності громадян у правовому та юридичному законодавстві постійно вдосконалюється і зростає. Зокрема, юридичні та фізичні особи, комунікуючи з фіскальною службою краю, активно використовують своє право на звернення та особистий прийом для вирішення або роз’яснення питань, що їх цікавлять.

Відтак податковим законодавством передбачено право платників податків оскаржувати у відповідному порядку рішення, дії чи бездіяльність контролюючих органів та посадових осіб, а також надані контролюючими органами податкові консультації.

Варто зазначити, що з початку року, протягом січня-жовтня, до Головного управління надійшло 223 письмових звернень громадян. Що стосується тематики та проблем, порушених у зверненнях, слід зазначити, що більшість з них стосувалися проведення перевірок діяльності суб’єктів підприємницької діяльності та інших питань, що належать до компетенції ДФС.

Також варто зазначити, що проведення особистого прийому громадян посадовими особами органів ДФС області здійснюється в громадських приймальнях та згідно затверджених наказами графіків особистого прийому. Протягом десяти місяців 2016 року здійснено 37 особистих прийомів за зверненнями громадян, більшість з яких стосувалися податкової політики в частині застосування норм податкового законодавства по податку з доходів фізичних осіб, єдиного податку та єдиного соціального внеску, проведення контрольно-перевірочних заходів.

В основному спірні питання, для вирішення яких звертаються громадяни, пов’язані з визначенням контролюючими органами податкових зобов’язань громадянам, які мають або одержують об’єкти оподаткування, що оподатковуються згідно з податковим законодавством, і на яких покладено обов’язок зі сплати податків та зборів.

До таких об’єктів, як правило, відносяться доходи отримані громадянами у вигляді додаткового блага, або коли об’єктом оподаткування є майно, яким володіє громадянин і яке за правилами ПК є об’єктом оподаткування. Згідно аналізу стану оскаржень громадянами податкових рішень, прийнятих органами ДФС Закарпаття, наразі у судових органах на розгляді знаходиться 22 справи за позовними заявами громадян, у яких заявлено вимоги про скасування нарахованих податковими органами грошових зобов’язань.

Працівники Головного управління ДФС Закарпаття акцентують, що важливо допомогти громадянам та суб’єктам господарювання на початковій стадії виникнення питання чи небажаної ситуації, аби розв’язати їх до ускладнення та не допустити штрафних санкцій чи судової тяганини.

Члени обласної координаційної ради розглянули основні зміни в оподаткуванні

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

25 жовтня відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, участь у якому взяв заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олег Матвійчук.

Одне із питань, яке розглянули члени ради, стосувалося основних змін у податковому законодавстві. Голова Громадської організації «Центр медіації та екаунтінгу «Точка зору» Лариса Церетелі висловила свою позицію щодо механізмів електронного декларування ПДВ, порядку включення платників до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Результатом обговорення стало рішення про необхідність створення робочої групи для розв’язання дискусійних питань, що турбують представників організацій і установ, діяльність яких не передбачає отримання прибутку.

Як відзначив заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олег Матвійчук, наразі фіскальна служба у посиленому режимі працює над реєстрацією таких платників та проводить роз’яснювальну роботу, щодо необхідності дотримання вимог законодавства. Він також висловив готовність органів ДФС до спільної роботи у цьому напрямі із членами координаційної ради.

Якщо виявлена помилка у повідомленні за ф. № 20-ОПП, суб’єкт господарювання повинен подати повідомлення з виправленою інформацією

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних фіскальних органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, фіскальні органи за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення за ф. № 20-ОПП (додаток 11 «Порядку обліку платників податків і зборів*).

Якщо суб’єкт господарювання виявив помилку у повідомленні за ф. № 20-ОПП, він повинен подати повідомлення з виправленою інформацією про такі об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП до органу ДФС за основним місцем обліку.

При заповненні повідомлення за ф. № 20-ОПП з виправленою інформацією у другій графі відомостей про об’єкти оподаткування платником податків зазначається код ознаки надання інформації 3 (надання інформації щодо зміни відомостей про об’єкт оподаткування).

При цьому таке повідомлення подається разом з супровідним листом, в якому зазначається факт виправлення помилок у відомостях про об’єкт оподаткування.

Зазначена норма передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України, п. 8.5 розд. VIII «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 № 1588.

Кількість податкових перевірок у Запорізькій області зменшилася

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

З початку 2016 року фахівці фіскальної служби провели на запорізьких підприємствах 663 податкові перевірки, як документальні (планові та позапланові), так і фактичні.

Як повідомила перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, кількість документальних перевірок порівняно з минулим роком зменшилася майже на 170, водночас якість податкового аудиту істотно зросла.

– На сьогодні план проведення перевірок формується тільки на основі ознак ризиковості у діяльності платників, тобто високої вірогідності порушення законодавства. Система відбору до аудиту є абсолютно прозорою. На сайті фіскальної служби платники можуть ознайомитися із основними критеріями та аспектами контрольно-перевірочної роботи, – підкреслила Юліана Козаченко.

Вона також зазначила, що за результатами проведених перевірок до бюджетів усіх рівнів додатково донараховано податкових зобов’язань у сумі майже 117 мільйонів гривень, з яких узгоджено понад 57 мільйонів, до бюджету сплачено більш ніж 48 мільйонів.

Зокрема, у сфері фінансових операцій здійснено 131 перевірку суб’єктів господарювання. За порушення норм валютного і податкового законодавства донараховано пені і штрафних санкцій 14,4 мільйона гривень, що 4,5 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року. Наразі з цієї суми надійшло понад 8 мільйонів.

З метою контролю готівкових розрахунків проведено 274 перевірки господарських об’єктів. За виявлені порушення у розрахункових операціях нараховано 3,4 мільйона, з яких 3 мільйони 165 тисяч гривень вже сплачено до бюджету.

Наприклад, майже 30 тисяч гривень коштувало для власників однієї із запорізьких газозаправних станцій недбайливе ставлення до касової дисципліни. Адже там нещодавно податкової ревізори виявили цілий ряд порушень у сфері РРО. При перевірці встановлено, що на ГАЗС попри всі вимоги законодавства електронні копії розрахункових документів і фіскальні звітні чеки не подавалися до органів ДФС, не друкувалися щоденні фіскальні звіти з реєстраторів розрахункових операцій. Крім того, у книгах обліку готівка не оприбутковувалася. Таким чином за результатами перевірки до суб’єкта застосовані штрафні санкції на суму 29,6 тисячі гривень.

Якщо юридичною особою при продажу рухомого майна надається індивідуальна знижка фізичній особі, то у фізичної особи виникає дохід у розмірі наданої знижки

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Отже, якщо продаж рухомого майна здійснюється юридичною особою фізичній особі за звичайними цінами, то об’єкта оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи не виникає, оскільки фізична особа фактично несе витрати на придбання майна.

Однак, якщо при продажу рухомого майна юридичною особою надається індивідуальна знижка фізичній особі, то у фізичної особи виникає дохід у розмірі наданої знижки.

Зазначена норма визначена п.п. 164.2.17 «е» ст. 164 Податкового кодексу України.

На Івано-Франківщині підприємство ухилилося від сплати більше 4,5 млн. грн. податків під час експорту шкірсировини

24.11.2016

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Івано-Франківській області викрили підприємство, яке ухилилося від сплати більше 4,5 млн. грн. податків при торгівлі шкірсировиною.

В рамках операції «Рубіж-2016» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України встановлено, що одне із підприємств області експортує до Італії напівфабрикат «Вет-Блу» (шкірсировина) на адресу компаній-нерезидентів. Всього було експортовано більше, ніж 500 тонн шкірсировини на суму понад 71 млн. гривень.

При цьому, в податковій звітності відображалися завідомо неправдиві відомості про джерела походження шкірсировини.

Як з’ясувалося, шкірсировину купували за готівку у населення у пунктах заготівлі або безпосередньо на виробничих потужностях одного із підприємств області, яке здійснює переробку шкір ВРХ.

Документальне ж відображення фінансово-господарських операцій з придбання шкірсировини здійснювалося від підприємств з ознаками фіктивності, зареєстрованих на території інших областей. Перераховані кошти в адресу таких фіктивних фірм в подальшому конвертувались у готівку та використовувались для розрахунку за шкірсировину з населенням (фізичними особами).

За результатами проведених обшуків працівниками податкової міліції виявлено та вилучено близько 310 тонн незаконно виготовленої шкірсировини орієнтовною вартістю понад 15 млн. гривень.

 

На Івано-Франківщині до податкових органів від громадян надійшло 141 письмове звернення

24.11.2016

За деcять місяців п.р. до податкових органів Прикарпаття надійшло 141 письмове звернення від громадян, що на 26  менше аналогічного періоду 2015 року. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Основна питома вага письмових звернень громадян – 51 відс. звернень складають заяви громадян з питань контрольно — перевірочної роботи, ліцензування певних видів господарської діяльності та ухилення від сплати податків, 33 відс. звернень стосуються питань адміністрування загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного соціально внеску,  пільг щодо їх сплати, оподаткування доходів підприємницької діяльності платників, які перебувають на загальній системі оподаткування, 5 відс. – з питань реєстрації та  обліку платників податків, а також відмови у видачі реєстраційного номера облікової картки,  11 відс. звернень щодо інших питань, що належать до компетенції органів ДФС.

Також з початку року до територіальних органів ГУ ДФС області надійшло 11 колективних звернень, у яких звернулося 107 громадян.

Звернення, що надійшли, взяті на контроль, проведено відповідні контрольно-перевірочні заходи, заявникам направлені відповіді у визначені законодавством терміни. На сьогодні, на розгляді в територіальних органах ДФС  області  перебувають 5 звернень.

Також за вказаний період посадовими особами фіскального служби області проведено 29 особистих прийомів громадян. Тематика звернень, що порушувалась під час їх проведення стосувалася в основному питань податкової політики, зокрема, адміністрування загальнодержавних податків і зборів та єдиного соціального внеску.

В Головному управлінні ДФС в області нагадують, право на звернення є одним із засобів захисту прав та законних інтересів громадян, яке закріплено основним Законом держави – Конституцією України  та  Законом України №393 від 02.10.1996 року «Про звернення громадян».

У зверненні мають бути вказані прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції тощо. Письмове звернення повинно бути надруковане або написане від руки розбірливо і чітко, підписано заявником із зазначенням дати.

Поштові адреси територіальних органів ГУ ДФС в Івано-Франківській області можна знайти на офіційному порталі за посиланням: http://if.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/.

 

Формування доходів та видатків у звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

24.11.2016

Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 № 553 (далі – Звіт № 553), в якій згруповано всі види отриманих доходів неприбуткової організації без виділення доходів за окремими ознаками неприбутковості.

Форма Звіту № 553 передбачає, зокрема заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Дані, наведені у Звіті № 553, повинні ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку та відповідати вимогам щодо складання податкової звітності.

Частину І Звіту № 553 заповнюють всі неприбуткові організації незалежно від того, дотримались вони вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), чи ні.

У рядках 1.1 – 1.16 Звіту № 553 відображаються доходи, одержані неприбутковими організаціями, а у рядках 2.1 – 2.6 Звіту № 553 – суми видатків.

При цьому у зазначених рядках показники заповнюються з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації.

У рядку 1.15 Звіту № 553 відображається загальна сума отриманих неприбутковою організацією безоплатних надходжень або надходжень у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань, з яких:

у рядку 1.15.1 відображається благодійна допомога;

у рядку 1.15.2 ГД – гуманітарна допомога та дорівнює сумарному значенню графи 9 розд. 2 додатка ГД Звіту № 553;

у рядку 1.15.3 – суми коштів або вартість товарів, робіт, послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) неприбутковій організації згідно з абзацом другим п. 33 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ.

Аналогічно відображаються видатки неприбуткової організації щодо використаних безоплатних надходжень або надходжень у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань (рядок 2.6 та рядки 2.6.1, 2.6.2 ГД, 2.6.3 Звіту № 553 відповідно).

При цьому до рядка 2.6.2 ГД Звіту № 553 переноситься сумарне значення графи 8 розд. 3 додатка ГД Звіту № 553.

Рядок 1.16 Звіту № 553 передбачений для відображення інших доходів, які не включені до рядків 1.1 – 1.15 Звіту № 553.

Вказані роз’яснення надані листом ДФС від 17.10.2016 № 33649/7/99-99-15-02-01-17 «Про затвердження форми Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації».

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 102.04).

 

На Київщині викрита мережа нелегальних автозаправок

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

В рамках проведення спецоперації «Акциз – 2016», працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області спільно з співробітниками Васильківського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області, викрита та припинена діяльність потужної мережі нелегальних автозаправочних комплексів з незаконної реалізації фальсифікованого дизельного палива, яка діяла на території м. Києва та Київської області.

Із незаконного обігу вилучені товарно-матеріальні цінності орієнтовною вартістю 2,7 млн.  грн., це: 40,4 тонни палива моторного (ДП)  орієнтовною вартістю майже  808 тис. грн.; 13 автозаправочних комплексів орієнтованою вартістю 1,7 млн. грн. та грошові кошти в сумі 225,6 тис.гривень.

Вилучені товарно-матеріальні цінності передані на відповідальне зберігання.

Триває досудове розслідування.

На Київщині отримано 10,5 тисяч ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

На території Київської області роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюють 2284 суб’єкта господарювання, які мають 12,3 тисячі діючих ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: алкогольними напоями – 6853, тютюновими виробами – 5401.

З початку року видано 5910 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 4554 — тютюновими виробами. Призупинена дія 518 ліцензій, з них 349 алкогольними напоями та 169 тютюновими виробами. Анульовано 814 ліцензій: алкогольними напоями — 488, тютюновими виробами — 326.

Застосування нових форм декларацій (розрахунків) по єдиному соціальному внеску

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Частиною четвертою статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, у частині адміністрування — Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Тому, звітність зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2016 №813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.09.2016 за №1290/29420, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.2016 року.

На Київській митниці ДФС виявлено факт ухилення від оподаткування при ввезенні телевізорів на 178,3 тис. гривень

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Управлінням боротьби з митними правопорушеннями виявлено факт незаявлення декларантом точних та достовірних відомостей щодо переміщуваних ним товарівтелевізори у кількості 74 шт.” у митній декларації. Так, у митній декларації заявлені до розмитнення LCD телевізори, а фактично при митному огляді встановлено, що ввозилися LED телевізори.

За виявленим фактом у відношенні декларанта складено протокол про порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, а безпосередні предмети правопорушення, орієнтовна вартість яких складає 178,3 тис. грн., вилучені та розміщені на складі митного органу до  винесення судом рішення у справі.

Стаття 472 Митного кодексу України передбачає накладення штрафу в розмірі 100 % вартості товарів разом з конфіскацією цих товарів.

 

Щодо порядку формування та подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ до органів доходів і зборів

25.11.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області щодо порядку формування та подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги. компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі — Звіт), фінансової, адміністративної відповідальності за порушення термінів подання такого Звіту повідомляє наступне.

Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон №2464).

Статтею 4 Закону № 2464 визначено вичерпний перелік платників єдиного внеску.

Платники єдиного внеску зобов’язані, зокрема подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки порядку та за формою, визначених законодавством (пункт 4 частини другої к статті 6 Закону До 2464″).

Загальні правила формування та подання Звіту передбачено розділом ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок).

Згідно з пунктом 16 розділу II Порядку відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску, подання недостовірних відомостей що використовуються в Державному реєстрі, інших відомостей передбачених Законом № 2464 страхувальники несуть фінансову та адміністративну відповідальність відповідно до статей 25 та 26 Закону № 2464 та статті 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Отже, законодавствам не передбачено пільг та виключені щодо термінів подання Звіту.

Також 3акон №2464 не містить норм щодо звільнення від відповідальності платників єдиного внеску за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску.

Водночас повідомляємо, питання щодо термінів надсилання платникам єдиного внеску другої квитанції, яка містить інформацію про результат обробки Звіту і містить інформацію про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не належить до компетенції органів ДФС.

До органів ДФС у Кіровоградській області 121 раз звертались за публічною інформацією

25.11.2016

Станом на 01.11.2016 року до територіальних органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 121 запит на отримання публічної інформації.

За типом надходження: 59 запитів надійшли поштою, 36 запитів – електронною поштою та 26 запитів — особисто від запитувачів.

Із запитами звернулось 80 юридичних осіб, 24 фізичних особи, 14 об’єднань громадян без статусу юридичної особи та 3 представники засобів масової інформації.

Види запитуваної інформації: щодо надання копії Положення про підпорядковану ОДПІ, надання рахунків для сплати податків, наявності (відсутності) розбіжностей по ПДВ між контрагентами, щодо заборгованостей, щодо сплати земельного податку, доходів голови с/ради, стосовно електронних договорів, щодо перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади», кількість офіційно працюючих (платників єдиного соціального внеску), сплачених до бюджету сум податків, основних економічних показників по області, кількості зареєстрованих ФОП та юридичних осіб, щодо проведення перевірок, надання копій декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік начальника та заступників Головного управління, щодо декларування доходів громадян, щодо видів інформації, системи обліку підпорядкованої ДПІ, правил внутрішнього трудового розпорядку ДПІ, посадових осіб ДПІ, інформація про діяльність третіх осіб.

Відповіді надані на всі запити у встановлені законодавством терміни.

Сергій Тертичний: реалізація заставного майна ДП «Кіровоградський ремонтний завод» проведена згідно вимог чинного законодавства

24.11.2016

За Державним підприємством «Кіровоградський ремонтний завод» (далі – ДП «КРЗ») на момент реалізації заставного майна рахувався довготривалий податковий борг.

Протягом 2013-2016 років в рамках діючого законодавства органом ДФС неодноразово направлялись позови до суду на стягнення коштів з рахунків ДП «КРЗ» в рахунок погашення податкового боргу. На виконання рішень суду до установ банків, обслуговуючих боржника, направлялись інкасові доручення, які повертались без виконання за відсутності коштів на рахунках підприємства.

З метою погашення податкового боргу до Кіровоградського окружного адміністративного суду направлено позов про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна ДП «КРЗ», що перебуває в податковій заставі, який задоволено постановою від 27.04.2016 року.

Підприємством самостійно визначено та запропоновано як предмет податкової застави майно, яке включено органом ДФС до акту опису.

На виконання рішення суду заставне майно виставлено на аукціон за початковою ціною на підставі звіту про оцінку майна, складеного незалежним та кваліфікаційним оцінювачем відповідно до вимог чинного законодавства.

У зв’язку з відмовою підприємства-боржника самостійно здійснити експертну оцінку органом ДФС укладено договір з оцінювачем на проведення незалежної оцінки описаного майна. За результатами оцінки отримано звіт та рецензію на нього.

Продаж заставного майна ДП «КРЗ» здійснено на публічних торгах шляхом укладання договору-доручення органу ДФС зуповноваженою товарною біржею, визначеною ДФС України, на конкурсних засадах.

Оголошення про проведення аукціону розміщено організатором аукціону в газеті Кіровоградської обласної ради та обласної державної адміністрації «Народне слово» від 08.09.2016 №36 (3266).

Генеральний директор ДП «КРЗ» був особисто присутнім на публічних торгах.

 

Місцеві бюджети Луганщини отримали понад 11 мільйонів гривень від ліцензування алкоголю та тютюну

25.11.2016

За 10 місяців поточного року казна Луганської області поповнилася на 11 млн 318 тис. гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 1 млн 701 тис. грн більше фактичних надходжень за січень – жовтень 2015 року. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Луганській області.

Станом на перше листопада 2016 року на Луганщині здійснюють діяльність 1262 суб’єкта господарювання, які мають ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них отримали 1252 ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 949 ліцензій на роздрібну торгівлю тютюновими виробами.

У жовтні місяці 2016 року видано 191 ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

В той же час, з початку року призупинено дію 107 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 285 ліцензій, з яких 29 — за порушення законодавства в частини продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (15 ліцензій) та тютюнових виробів (14 ліцензій).

Алкогольно-тютюнову звітність зупинено, але не скасовано

25.11.2016

Податківці наголошують: оскільки Наказ № 49 є чинним, звіти за формами №1-РА та №1-РТ є обов’язковими для подання.

Як повідомлялося раніше, Державна регуляторна служба з 05.09.2016 р. зупинила дію формзвітів:

  • № 1-РА«Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі»;
  • № 1-РТ«Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі».

Проте податківці наголошують: оскільки наказ Мінфіну України від 11.02.2016 р. № 49, яким затверджено ці форми звітів, є чинним, такі звіти є обов’язковими для подання.

 

Громадські формування негайно повинні переглянути свої установчі документи

25.11.2016

13.07.2016 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок).

Відповідно до Порядку неприбуткові організації, які до 1 січня 2017 р. не привели свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та не надали копії таких документів контролюючому органу, виключаються після 1 січня 2017 р. контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відповідно до підпункту 133.4.6. пункту 133.4. статті 133 Податкового кодексу України до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені:

— бюджетні установи;

— громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;

— спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;

— житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);

— об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;

— професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;

— сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

— інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам цього пункту.

Для того, щоб організація була включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, вона повинна відповідати таким вимогам (які визначені Податковим кодексом України):

— утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

— установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

— установчі документи неприбуткової організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;

— установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

У разі відсутності вищезазначених вимог Податкового кодексу України в статуті, положенні тощо громадського формування, необхідно внести зміни до установчого документу громадського формування, зареєструвати ці зміни та потім звернутись вже до територіальних органів Державної фіскальної служби.

Перелік дій неприбуткового громадського формування для приведення свого установчого документу у відповідність до Податкового кодексу України:

1) провести засідання вищого органу управління громадського формування (загальні збори, конференцію тощо); при проведенні загальних зборів, конференції тощо обов’язково заповнити реєстр осіб, які брали участь в цьому засіданні;

2) звернутись до Головного територіального управління юстиції, центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в межах області і подати певний перелік документів;

3) після того, як державний реєстратор/адміністратор прийме документи, заявнику буде видано опис документів, на якому буде зазначений код

4) після 3 робочих днів зайти на веб-сайт Міністерства юстиції України в розділ «Електронні сервіси онлайн» — «Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських фомувань», ввести код з опису та побачити сканований статут, положення громадського формування.

5) звернутись до територіального органу Державної фіскальної служби України.

Звертаємо увагу, що приведення статутів у відповідність до вимог Податкового кодексу України  до 01.01.2017 є безкоштовним.

Форми заяв, зразки їх заповнення розміщені на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області (http://lugjust.gov.ua/index.php/2012-07-31-13-18-54/2012-08-01-06-54-53/poryadok-legalizatsiji-reestratsiji-gromadskikh-formuvan).

Телефон «гарячої» лінії для громадських формувань – 06452-4-22-16

З 3 грудня збільшаться мінімальні ціни на окремі види алкогольних напоїв

25.11.2016

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.11.2016 р. №828 (далі – Постанова №828) внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв». Постанова №828 набере чинності через десять днів з дня її опублікування – 3 грудня 2016 року. Її опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 23 листопада

Згідно з внесеними змінами Постановою №828 розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін залежно від коду виробів підвищено:

– на горілку та лікеро-горілчані вироби на 27,1-27,86%;

– віскі, ром та джин — на 37-63%;

– коньяк (бренді) — на 24-27%;

– вина — на 22,2-55,6 %.

Так, наприклад, мінімальну роздрібну ціну за пляшку горілки 0,5 літра з вмістом спирту 40% підвищено з 54,90 до 69,78 гривень, або на 27,1%.

Право на податкову знижку за наслідками 2015 року можна використати до кінця поточного року

25.11.2016

Головне управління ДФС у Львівській області нагадує, що для реалізації права на податкову знижку за 2015 рік платнику податку необхідно заповнити та подати до податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи) податкову декларацію про майновий стан і доходи до кінця 2016 року.

У разі, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

У разі використання для розрахунків терміналу юридична особа-платник єдиного податку включає до доходів кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок

25.11.2016

Яка сума вважається доходом юридичної особи – платника єдиного податку у разі використання для розрахунків платіжних терміналів: загальна сума розрахунків чи сума, що надійшла на розрахунковий рахунок за мінусом комісії банку?

Відповідно до п.п.2 п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п.292.6 ст.292 ПКУ).

Отже, якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи, послуги) використовується платіжний термінал, то доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є сума, що надійшла на розрахунковий рахунок.

Роз’яснення з цього приводу розміщено в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ІДД ДФС(zir.sfs.gov.ua) в підкатегорії 108.01.02.

Чорний тиждень для контрабандистів бурштину

25.11.2016

Упродовж цього тижня працівники Львівської митниці зафіксували три випадки незаконного переміщення через митний кордон України бурштину.

Загалом вилучили понад 25 кілограмів коштовного каміння.

Зокрема сьогодні, 25.11.16, у пункті пропуску для автомобільного сполучення Рава – Руська – Гребенне» працівники митного поста спільно з прикордонниками знайшли приховані майже 2 кг необробленого каміння жовто-коричневого кольору неправильної форми, різного розміру.

Коштовне каміння намагався вивезти у Республіку Польщу гр. України, мешканець Львівщини. Для виїзду за кордон автомобілем марки “Фольсваген Пассат”, обрав смугу спрощеного митного контролю „зелений коридор”, чим своїми діями заявив про відсутність в нього будь-яких товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню, або які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони чи обмеження.

Поведінка подорожнього викликала підозру у митників, тож автомобіль скерували у бокс поглибленого огляду. Там спільна оглядова група митників і прикордонників за декоративною обшивкою в конструктивних порожнинах багажного відділення автомобіля знайшли необроблене каміння різних розмірів від світло – коричневого до темно – коричневого кольору загальною вагою 1755,91 грам, яке містилось у двох прозорих поліетиленових пакетах.

Так, своїми діями громадянин порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, а саме переміщував товар з приховуванням від митного контролю. За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, передбачене ч.1 ст.483 Митного кодексу України. Товар та автомобіль вилучено, їх вартість буде встановлено додатково.

Як відомо, раніше в пункті попуску «Рава – Руська – Гребенне» митники виявили майже 6 кг, у «Cмільниця – Кросценко»» – 19,5кг.

Відбулася зустріч Анатолія Бондаренка з представниками групи компаній «Прометей»

24.11.2016

Сьогодні, 24 листопада, у Головному управлінні ДФС у Миколаївській області відбулася зустріч керівництва Головного управління ДФС у Миколаївській області з представниками групи компаній «Прометей».

У ході зустрічі отримано запевнення, що підприємства групи компаній «Прометей» у подальшому будуть працювати виключно у правовому полі, прозоро здійснювати свою діяльність, сплачувати відповідні платежі до бюджету, починаючи з листопада 2016 року.

Фахівці органів ДФС у Миколаївській області готові надавати будь яку допомогу компанії «Прометей», адже у нас єдина мета – наповнення бюджету.

Прозора діяльність групи компаній «Прометей» буде запорукою успішної співпраці з бізнес-партнерами. При веденні законного бізнесу групою компаній «Прометей», бізнес-партнери будуть впевнені у своєму майбутньому.

«Ми завжди готові до співпраці та конструктивного діалогу», — запевнив присутніх Анатолій Бондаренко.

На засіданні Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області обговорювалися проблемні питання бізнесу

24.11.2016

У Головному управлінні ДФС у Миколаївській області відбулось засідання Громадської ради, під час якого обговорено проблемні питання ведення бізнесу.

 

Представники громадськості висловили свої пропозиції щодо результативності проведення документальних перевірок, покращення роботи державних податкових інспекцій та Центрів обслуговування платників, створення належних умов для платників при отриманні електронних ключів в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно — довідкового департаменту ДФС, який діє при ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва, врегулювання кадрової політики в органах ДФС тощо.

Під час спілкування з громадськістю в.о. начальника Головного управління ДФС у Миколаївській області Анатолій Бондаренко зазначив, що органи ДФС у Миколаївській області докладатимуть максимум зусиль для створення максимально комфортних умов ведення бізнесу в регіоні та надання якісних сервісних послуг у Центрах обслуговування платників.

У Миколаївській митниці ДФС обговорено проблемні питання митного оформлення

23.11.2016

У Миколаївській митниці ДФС відбулася чергова робоча зустріч з представниками суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, митними брокерами та декларантами, основною темою якої було обговорення проблемних питань, що виникають під час митного оформлення товарів.

У ході наради начальник Миколаївської митниці ДФС Роман Кріль повідомив присутнім про основні показники діяльності митниці.

Роман Кріль зазначив, що Миколаївською митницею ДФС в електронному вигляді оформлюється 99,5 відс. усіх митних декларацій, середній час митного оформлення яких становить трохи більше однієї години.

Загальна кількість митних оглядів складає 1,5 відс. від загальної кількості митних декларацій, при цьому середній показник, прийнятий в країнах Євросоюзу, складає до 5 відсотків.

За словами Романа Кріля, кількість оформлених декларацій за принципом «єдиного вікна» становить 8 відс. від загальної кількості декларацій, оформлених за принципом «єдиного вікна» в України. Завдяки цьому, Миколаївська митниця ДФС входить у п’ятірку кращих митниць ДФС України.

Представники від ТОВ «Сандора», присутні на зустрічі, зазначили, що на їхньому підприємстві все частіше застосовується даний спосіб подачі документів і зручність цього процесу є безсумнівною.

На завершення Роман Кріль повідомив, що такі робочі зустрічі є необхідними для спрощення процесу спілкування між суб’єктами господарювання та Миколаївською митницею ДФС.

З початку року платники податків Одещини отримали майже 37 000 посилених сертифікатів відкритих ключів

25.11.2016

Підрозділами Акредитованого центру сертифікації ключів фіскальної служби, які діють в Одеській області, протягом січня-жовтня поточного року сформовано майже 37 000 посилених сертифікатів відкритих ключів.

З початку року за послугами електронного цифрового підпису звернулися більше 10 000 платників.

Найчастіше за послугами  з отримання ключів електронного цифрового підпису звертаються платники податків — фізичні особи. За 10 місяців поточного року ключі  електронного цифрового підпису отримали понад 6 000 фізичних осіб та майже 4 000 юридичних осіб. Їм сформовано відповідно 14 000 та майже 23 000 посилених сертифікатів.

Загалом, Акредитований Центр в Одеській області обслуговує близько 183 000 посилених сертифікатів відкритих ключів.

Зазначаємо, що клієнти Акредитованого центру сертифікації ключів фіскальної служби отримують посилені сертифікати безкоштовно. За допомогою отриманих електронних ключів платники мають змогу звітувати також до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.

В фіскальній службі Одещини відбулася зустріч з представниками бізнесу за участю представника Ради бізнес-омбудсмена

24.11.2016

Зустріч відбулася у розширеному форматі за участі керівного складу Головного управління ДФС в Одеські області, Одеської митниці ДФС та Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Одеса.

Раду бізнес-омбудсмена представляв інспектор Володимир Куценко.

Звертаючись до платників податків, очільник Головного управління ДФС в Одеській області Глеб Мілютін проінформував про розгляд питань, які надійшли на попередній зустрічі з представниками бізнесу, у жовтні цього року.

Також він зазначив, що головною метою проведення щомісячних зустрічей є виявлення питань, які турбують бізнес.

«Ви окреслюєте проблему, а наше завдання – вжити заходів щодо її вирішення», — підкреслив Глеб Мілютін.

Під час зустрічі розглянуто низку питань, пов’язаних з адмініструванням податків та митних платежів, функціонуванням «Єдиного вікна» на митниці, виявленням недобросовісних контрагентів платників ПДВ.

Володимир Куценко проінформував учасників зустрічі про завдання, функції та права Ради, порядок подання та розгляду скарг, які надходять на адресу Ради бізнес-омбудсмена.

В свою чергу, платники податків звернулися до Володимира Куценка з проханням підтримати Радою бізнес-омбудсмена законопроекту про продовження дії мораторію на податкові перевірки малого та середнього бізнесу у 2017 році.

Представник Ради бізнес-омбудсмена подякував представникам фіскальної служби за високу продуктивність у виконанні рішень Ради бізнес-омбудсмена.

Нова нормативна грошова оцінка земель м.Одеси застосовуватиметься з 1 січня 2017 року

24.11.2016

Платники земельного податку мають подати податкову декларацію з плати за землю з 1 січня до 20 лютого 2017 року з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки разом із довідкою про її новий розмір.

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України).

Нагадуємо, що форма податкової декларації з плати за землю затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 р. №560.

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м.Одесизатверджена Рішенням Одеської міської ради від 29.06.2016 р. №756-VII.

 

Близько 61 млн. грн. сплачено до Державного бюджету за результатами аудиту ГУ ДФС Полтавщини

25.11.2016

Як повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Полтавській області Сергій Садовий, з початку року  управління аудиту обласної ДФС здійснювало свою роботу відповідно до Плану основних питань економічної та контрольної роботи на 2016 рік.

Так, протягом січня-жовтня 2016 року підрозділом аудиту Головного управління було проведено 570 документальних перевірок суб’єктів господарювання. В тому числі: планових – 115, позапланових – 518, що на 249 документальних перевірок  менше в порівняні з минулим роком.

За результатами контрольно – перевірочної роботи до державної скарбниці донараховано – 274,8 млн.грн., з яких узгоджено податкових зобов’язань – 115,4 млн. гривень..

Крім того, зменшено залишки від’ємного значення ПДВ на 5,7 млн. гривень. Зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 46,5 млн. гривень.

До Державного бюджету із донарахованих сум сплачено 60,7 млн. гривень.

Виїзне засідання «круглого столу» пройшло на митному пості «Лтава»

24.11.2016

«Одним із головних завдань для колективу митного поста «Лтава» Полтавської митниці ДФС є забезпечення якісних та сприятливих умов для роботи учасників зовнішньоекономічної діяльності, зокрема підприємств-імпортерів, прискорення товарообігу через митний кордон України, і як наслідок – ритмічне та своєчасне наповнення Державного бюджету нашої Держави.», — про це на початку засідання «круглого столу» відзначив перший заступник начальника Полтавської митниці ДФС Василь Воронько. В засіданні, метою якого було обговорення проблемних питань, що виникають у суб’єктів господарювання та шляхів їх вирішення взяли участь начальник митного поста «Лтава» Сергій Бабенко, начальник відділу організації митного контролю Євген Богдан, керівники підприємств – учасники зовнішньоекономічної діяльності області та журналісти.

Ще на початку засідання Сергій Бабенко поспілкувався із пресою та відзначив, що в січні-жовтні 2016 року митним постом «Лтава» здійснено митне оформлення понад 11 тис. експортно-імпорних операцій, що свідчить про досить стабільну та жваву зовнішньоекономічну діяльність суб’єктів господарювання міста Полтави та області. «Зокрема, за 10 місяців поточного року митним постом спрямовано до Державного бюджету України 844,1 млн.грн. Середньомісячні надходження до держбюджету становили майже 84,4 млн.грн.  На разі середньостатистичний час митного оформлення експортно-імпортних операцій становить 1 годину, а митне оформлення товарів з використанням електронних митних декларацій становить 99,5% від загальної кількості оформлених митних декларацій», — підкреслив начальник митного поста «Лтава» Полтавської митниці ДФС.

В ході засідання учасники мали можливість обговорити такі важливі теми, як: запровадження в Україні інституту уповноваженого економічного оператора; фото- та відео фіксацію митного огляду як форми митного контролю; запровадження «Єдиного вікна»; розвиток системи управління ризиками та діяльність мобільних груп. Завершуючи спілкування учасники дійшли згоди, що саме сьогодні митниця та бізнес повинні об’єднати зусилля для забезпечення достовірності декларування товарів, виконання митних формальностей у найкоротші строки та, як наслідок, своєчасного, повноцінного та якісного наповнювання Державного бюджету.

При Головному управлінні ДФС в області сформовано оновлений склад Громадської ради

25.11.2016

Вчора, 24 листопада, у Головному управлінні Державної фіскальної служби у Тернопільській області відбулися установчі збори для формування персонального складу Громадської ради при ГУ ДФС Тернопільщини.

До участі у заході були запрошені представники інститутів громадянського суспільства, які попередньо надали відповідні документи. В результаті голосування до складу Громадської ради обрали 14 представників громадських організацій. Саме вони здійснюватимуть громадський контроль за діяльністю відомства, формуватимуть ефективні канали комунікацій між владою та громадськістю.

Із вітальним словом до присутніх звернулася перший заступник начальника Головного управління ДФС області Марія Мельник та в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович, які висловили усім вдячність за готовність до спільної продуктивної співпраці.

«У доцільності роботи Громадської ради при фіскальній службі області ми неодноразово вже переконувалися. Я впевнена, що новий склад дорадчого органу стане містком порозуміння між владою та суспільством, інтереси якого представлятимете ви. Сподіваюсь на продуктивну співпрацю, в результаті якої представникам бізнесу стане комфортніше працювати в нашій області», — зокрема, зазначила Марія Василівна.

Після вітального слова керівництва учасники установчих зборів заслухали звіт голови Ініціативної групи – голови Тернопільської обласної ГО товариства «Земля» Михайла Лучка про проведену роботу щодо підготовки установчих зборів.

Перше засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Тернопільській області учасники запланували провести наступного тижня.

Платники Тернопільщини надіслали на адресу органів ДФС області 140 звернень

25.11.2016

З початку року до територіальних органів ДФС у Тернопільській області надійшло 140 письмових звернень від 153 громадян. Це на 11 звернень більше, ніж за десять місяців минулого року. Серед листів – 127 заяв (90,7%) та 13 скарг (9,2%), у т.ч. 4 колективних звернення від 17 громадян.

Переважно письмові звернення адресували ГУ ДФС в області (70 звернень або 50%), Тернопільській ОДПІ (62 звернення), Кременецькій ОДПІ (4 звернення), Бучацькій та Чортківській ОДПІ (по 2 звернення).

Серед авторів письмових звернень 16 підприємців, 10 пенсіонерів, 4 працівників органів ДФС (у т.ч. колишніх), 2 фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, 2 селянина, 2 держслужбовці, журналіст, суддя, а по 115 громадянах соціальний стан авторів звернень не визначено.

За тематикою найбільше звернень надійшло з інформуванням про ухилення від сплати податків – 42 звернення (30%), з питань, пов’язаних із проведенням контрольно-перевірочної роботи – 28 звернень (20%), щодо адміністрування загальнодержавних податків – 23 звернення (16,4%) тощо.

Із отриманих звернень розглянуто у встановлений законом термін 136 звернень, ще 4 звернення перебувають на виконанні, термін розгляду по яких не настав. За результатами розгляду 73 звернення вирішено позитивно (53,6%), надано роз’яснення по 31 зверненню (22,7%), по 12 зверненнях надано відмову у їх задоволенні (8,8%), 10 звернень перенаправлено за належністю (7,3%), 7 звернень не підлягали розгляду (5,1%), ще 3 звернення повернуто авторам (2,2 %).

Анулювання платника ПДВ: право на бюджетне відшкодування

25.11.2016

Відповідно до пп.184.8 ст.184 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) у разі якщо платник податку, реєстрація якого анулюється, має податкові зобов’язання за результатами останнього податкового періоду, така сума податку враховується в суму зменшення бюджетного відшкодування, а в разі його відсутності у строки, визначені ПКУ, платник зобов’язаний погасити суму податкових зобов’язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, залишатиметься така особа зареєстрованою як платник цього податку на день сплати такої суми податку чи ні.

Якщо за результатами останнього податкового періоду особа має право на отримання бюджетного відшкодування, таке відшкодування надається протягом строків, визначених роздылом V ПКУ, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату отримання такого бюджетного відшкодування, чи ні (п.184.9 ст.184 ПКУ).

Херсонці сплатили майже 25 мільйонів гривень «водного податку»

25.11.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

А саме, за десять місяців 2016 року платники рентної плати за спеціальне використання води Херсонщини спрямували до зведеного бюджету 24,7 млн. гривень. Половину з них або 12,4 млн. грн. плати за воду отримав обласний бюджет нашого регіону. Цьогорічний показник перевищує минулорічні надходження майже на 8,5 млн. гривень. Всього в області зареєстровано 1344 юридичні особи — платника рентної плати за спеціальне використання води.

На думку начальника Головного управління ДФС області Ігоря Клима, частина надходжень, направлених до обласного бюджету, допоможе відновлювати шкідливий вплив на водні об’єкти, які можуть становити загрозу навколишньому природному середовищу та біологічному різноманіттю таврійського краю.

«Гралися»… підпільно

24.11.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Вчора, слідчі та оперативні працівники фіскальної служби Херсонщини та співробітники УСБУ в області, під процесуальним керівництвом прокуратури області, припинили незаконну діяльність розгалуженої мережі незаконних гральних закладів у м. Херсоні.

На підставі ухвал слідчого судді Херсонського міського суду проведено дев’ятнадцять обшуків за місцями розташування гральних закладів, які надавали послуги з організації проведення азартних ігор. Також, у гральних закладах здійснювалась роздрібна реалізація алкогольних напоїв без відповідних дозвільних документів.

Для здійснення підпільного бізнесу «акули гральних автоматів» використовували 276 карток для гравців азартних ігор та відповідних флеш — накопичувачів, за допомогою яких здійснювався доступ до розваг, 270 системних блоків, 10 серверів, 24 одиниці іншої комп’ютерної техніки та аксесуарів, які були вилучені під час проведення слідчо-оперативних заходів, на загальну вартість понад 1,7 млн. гривень. Також виявлено 59 тис. грн. готівки та чорнова бухгалтерія «бізнесменів».

Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Херсонській області проводяться досудові слідчі дії в рамках кримінального провадження, що кваліфікується за ознаками статей 204 (Незаконне зберігання та збут фальсифікованих алкогольних напоїв), 212 (Умисне ухилення від сплати податків) та 203-2 КК України (заняття гральним бізнесом). Відповідний злочин за ст. 203-2 КК України карається штрафом від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання. Наразі слідчі дії тривають.

Вироби майстрів легкої промисловості з Хмельниччини експортують до 32 країн світу

25.11.2016

За повідомленням Хмельницької митниці ДФС, з початку 2016 року обсяг експорту швейних виробів склав 70 мільйонів гривень.

В цілому зовнішньоторговельні операції виробники товарів легкої промисловості області здійснюють із партнерами з 32 країн світу.

За обсягами експортних поставок у числі найбільших покупців подільського краму переважають країни Європи. Зокрема, Польща та Білорусь найбільше купили одягу для хлопчиків та дівчаток. Водночас за кордоном дуже популярними стали весільні сукні з Хмельниччини, їх охоче купляють торгівельні партнери з Австрії, Болгарії, Швейцарії, Німеччини, Данії, Фінляндії, Греції, Нідерландів, Франції та Японії. До речі, у країні сонця, яке сходить, уже купили такої продукції для наречених на 2 мільйони гривень.

З метою швидкого і комфортного оформлення швейного експорту фахівцями митниці цього оформлено понад 400 експортних декларацій в електронному вигляді.

 

На Хмельниччині зафіксовано алкогольно-тютюнових порушень закону суб‘єктами господарювання майже на 2 мільйони гривень

25.11.2016

Протягом 2016 року фахівцями Державної фіскальної служби Хмельницької області проведено 164 фактичних перевірки суб‘єктів господарювання групи ризику з питань дотримання законодавчих вимог при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Як наслідок, на ринку обігу підакцизної продукції встановлено 177 правопорушень, загальна сума фінансових санкцій становить понад 1,9 мільйона гривень.

З-поміж встановлених фактів домінує реалізація алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, таких випадків встановлено 79, застосована сума штрафів склала 537 тисяч гривень. Крім того суб‘єктам-правопорушникам анульовано ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкоголем і тютюном.

Податківцями встановлено також 134 фактів безліцензійної торгівлі товарами підакцизної групи, 61 — реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напоїв. Таке вільне поводження з нормами державного регулювання продажу підакцизних товарів обійдеться несумлінним підприємцям в 1 мільйон гривень.

Водночас фахівцями фіскальної служби посилено контроль за організацією роботи уповноважених представників на акцизних складах з метою запобігання випуску не облікованої підакцизної продукції шляхом проведення раптових перевірок на акцизних складах та податкових постах, а також оперативного реагування на факти здійснення реалізації алкогольної і тютюнової продукції без оподаткування готівки та сплати акцизного податку.

 

Благодійний аукціон «Ти тільки живи!» і надалі результативно допомагатиме учасникам АТО

24.11.2016

З ініціативи місцевого відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Полонському районі Ніни Бобрової у Полонному проведено благодійний аукціон «Ти тільки живи!» з метою фінансової підтримки поранених бійців АТО.

Організатори зі словами вдячності згадували тих митців і меценатів, які повірили їм і надали роботи для реалізації на аукціоні. Варто зазначити, що із 53 робіт, запропонованих для участі в аукціоні, було продано 19 лотів на суму 19 750 гривень.

Проявили громадянську активність та придбали роботи на Благодійному аукціоні полончани Франц Скримський, Олег Кулінський, Олег Цюпенко, Андрій Кушпіль, Олександр Мельник, Олексій Бобров, Валентина Калінка, Майя Гордійчук, Анатолій Бобров, Андрій Дехтярук, Володимир Гуменюк, Костянтин Безносюк, Михайло Андрушко.

Досягненню позитивного результату сприяла підтримка Полонського міського голови ОТГ Франца Скримського та Центру допомоги учасників АТО.

Рішення про надання допомоги заявникам і вже розподілу наявних коштів будуть приймати члени наглядової комісії до складу якої входить і представник від Полонського району Валентин Цимбалюк. При наявності єдиного реєстру отримувачів допомоги, об’єднання зусиль меценатів, професійної роботи членів наглядової комісії результат обов’язково буде позитивним.

«Очевидно, що ситуація у зоні проведення бойових дій на сході України, не може залишити байдужими громадян нашої держави, вона спонукає до активної допомоги тим, хто захищає незалежність України, в першу чергу воїнам, які отримали поранення у ході бойових дій. Саме таку мету й переслідує започаткований нами благодійний проект «Ти тільки живи!». Показово, що його проведення підтримують і в містах,і районах Хмельниччини. А це означає, що допомога пораненим учасникам АТО йде від серця і має підтримку усіх категорій платників податків», – розповів голова територіального відділення Асоціації платників податків Ростислав Семків.

 

У законодавчому морі для бухгалтерів встановлюють орієнтири професійні консультанти

24.11.2016

На Хмельниччині відбувся черговий семінар-практикум для бухгалтерів комерційних підприємств краю, проведений за інформаційної підтримки ГУ ДФС у Хмельницькій області. Незважаючи на погодні умови, до обласного центру з’їхались представники бізнесу навіть найвіддаленіших районів.

Відкрила семінар голова Хмельницького обласного осередку ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» Ольга Ткач, яка звернула увагу бухгалтерів на цікаві та корисні публікації у виданнях «Баланс» та «Баланс-Агро» за останній час, довела інформацію по темах «Бібліотеки Баланс» на 4-й квартал, переваги програми лояльності для передплатників «Все включено». Громадський активіст також продемонструвала подарункові щотижневики «Світ позитиву», а також запросила всіх бухгалтерів взяти участь в конференції, яка відбудеться 21 грудня в Києві та запропонувала усім співпрацювати у 2017 році.

Після вступної частини за роботу взялись висококваліфіковані фахівці — сертифіковані аудитори, кандидати економічних наук  Антоніна Гуменюк та Русла Цебень. Вони грамотно, лаконічно та доступно проаналізували останні зміни в законодавстві, надали багато корисної інформації стосовно роботи з сумнівними і безнадійними боргами,  розтлумачили, як не помилитися при укладанні договору ЦПД на послуги, як відобразити ЦПД у звітності, на що звернути увагу при виправленні помилок у звітності, а також дали коментарі з приводу відповідальності бухгалтера на підприємстві.

Загалом було надано багато корисних порад щодо виплат працівникам індексації, компенсації, дивідендів, витрат на відрядження, подарунків до свят і корпоративів, на навчання фізичних осіб, доходів від здавання в оренду земельної ділянки, від оренди рухомого та нерухомого майна. Учасники семінару почули  чіткі і зрозумілі відповіді на всі свої питання. Як з‘ясувалось, корисними та актуальними були всі питання, які висвітлювались на семінарі. Про це свідчать відгуки бухгалтерів:

Тетяна Омелянчук, МПП «Схід»: «Проведення бухгалтерських заходів є корисною справою. Під час семінарів отримуємо багато корисної і своєчасної інформації, як практичної, так і теоретичної. Висвітлення питань програми семінару вичерпне, достовірне, цікаве. Багато питань висвітлюється з приведенням конкретних прикладів. Дуже вдячна лекторам та організаторам за отриману інформацію,за своєчасно і цікаво проведені семінари, консультації, засідання Клубу».

Надія Козак,  ПФ « Буд-Арт»:

«Відвідала семінар. Цікавий зміст питань семінару, змістовне висвітлення тем. Дуже задоволена організацією семінарів і їх проведенням. Завжди своєчасні теми, актуальні. Дуже вдячна за такі семінари».

Марина Коваль, ТОВ «РемСант»: «На кожному семінарі отримую багато корисної інформації, питання висвітлюються цікаво та доступно».

 

Чернівецькою митницею спрямовано понад 400 млн. грн. на ремонт доріг

25.11.2016

«З початку дії експеримен ту митниця докладала максимуму зусиль, аби спецфонд обласного бюджету щомісячно поповнювався цільовими коштами, – зазначає начальник митниці Микола Салагор. – Ще восени 2015 року ми відзначали ефективність даного експерименту, позаяк бачили і розуміли: митниця забезпечує перевиконання надходжень до Держбюджету, 50% цих коштів поповнюють обласний спецфонд, з якого фінансується ремонт дороги. Ми справді відчули, як кажуть у народі, «на собі», результати, коли заїжджали у Чернівецьку область з Івано-Франківщини».

15 місяців наполегливої співпраці із платниками податків забезпечили надходження коштів на ремонт доріг у сумі 404, 3 млн. грн. Проте на сьогодні ситуація щодо освоєння цих коштів бажала б бути кращою.

«Ми виконали й надалі будемо виконувати свої зобов‘язання по експерименту, – коментує Микола Михайлович. – Однак не у нашій компетенції забезпечувати виконання ремонтних робіт. Звертаюся до усіх органів місцевої державної влади: митниця дала ресурс, аби дороги на Буковині стали гордістю краю, а не ганьбою. Піднімайте нагора гострі питання чи проблеми у даній ситуації. Бездіяльність й вичікування невідомо чого може призвести до відчутного знецінення накопичених коштів на фоні кризових явищ у економіці держави. А значить зусилля багатьох буковинців зведуться нанівець».

«Горіхи» поповнили бюджет на 715,5 тис. грн.

25.11.2016

Буковинські податкові міліціонери в рамках проведення операції «Рубіж-2016» викрили, що громадянин Туреччини впродовж вересня – жовтня цього року заготовив у фізичних осіб 26 тон волоських горіхів орієнтовною вартістю 3,9 млн. грн. При цьому даний бізнесмен ухилився від сплати податків на 715,5 тис. грн. Горіхи передбачалися для подальшого експортування за кордон — про це інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

11 листопада цього року за умисне ухилення від сплати податків  кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 212 КК України .

А втім уже вчора порушник відшкодував завдані державі збитки — сплатив до бюджету 660,5 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 55тис.грн. військового збору.

 

Надходження до бюджету Чернівеччини за ліцензії на алкоголь та тютюн склали майже 11,8 млн. грн.

25.11.2016

За десять місяців поточного року до буковинської скарбниці надійшла саме така сума від плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Це на 1,4 млн.грн. більше ніж було заплановано.  Про це повідомили у відділі контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

Відтак, в області станом на 1 листопада 2016 року роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснювали 2182 субєкти господарювання, які отримали 4926 ліцензій. Зокрема, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями —  2742 ліцензій та тютюновими виробами – 2184 відповідно.

В той же час мали місце і факти припинення торгівельної діяльності суб’єктів господарювання у сфері обігу алкоголю і тютюну шляхом анулювання 558 відповідних ліцензій. Так, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями анульовано 291 ліцензію і тютюновими виробами – 267. В тому числі, анульовано 12 ліцензій за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, яка не досягли 18 років.

Крім того, у звязку з відсутнісю чергового квартального платежу призупинено дію 159 ліцензій.

У відомстві нагадують платникам, що статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено відповідальність суб’єктів господарювання, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім. До таких суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у сумі 6800 гривень.

ДФС: Майже 16 тис. автомобілів перебувають в Україні з порушенням терміну транзиту

24.11.2016

Значно збільшилась кількість автомобілів, які перебувають на території України з порушенням терміну транзиту. Про це повідомив заступник директора Департаменту організації митного контролю ДФС Євген Сафонов в ефірі «5 каналу».

Він зазначив, що ДФС фіксує кожний автомобіль, який перебуває у будь-якому митному режимі на території України: тимчасове ввезення або режим транзиту.

«Все фіксується нашим програмно-інформаційним комплексом, і ми знаємо, скільки машин перебувають під митним контролем, скільки автівок порушили терміни тимчасового ввезення і транзиту. Так, наприкінці вересня 11 тис. автівок перебували на території України з порушенням терміну транзиту – на даний час їх кількість збільшилась до 15 752 автівок», — підкреслив Євген Сафонов.

За його словами, наразі розробляється механізм боротьби з цим негативним явищем. Окрім практичних заходів співпраці з територіальними органами поліції, ДФС підготувала пропозиції щодо внесення змін до законодавства України.  Адже переважна більшість машин, які знаходяться в режимі транзиту, фактично знаходяться в режимі тимчасового ввезення.

«Ми пропонуємо: якщо громадянин України хоче тимчасово ввезти на територію України транспортний засіб з іноземною реєстрацією: по-перше, цей транспортний засіб має бути на обліку в іноземній державі. По-друге, громадянин України повинен мати технічний паспорт автомобіля, на якому в’їжджає в Україну.  Ми також запропонували, щоб громадянин України заповнював митну декларацію і декларував свій автомобіль у режимі тимчасового ввезення. При цьому йде щомісячна сплата грошових коштів у державний бюджет України – відсоток від суми митних платежів», — пояснив Євген Сафонов.

Він також підкреслив, що ДФС працює над тим,  щоб громадянам було вигідно сплатити відсоток за тимчасове ввезення свого транспортного засобу, але не порушуючи термінів і транзиту, і тимчасового ввезення. При цьому в пропозиціях змін до законодавства передбачена більш сувора відповідальність за порушення термінів.

Внесено зміни до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій

24.11.2016

20 листопада набрав чинності Закон України від 06 жовтня 2016 року № 1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон).

Зазначеним Законом, зокрема встановлено, що доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Крім того, визначено, що тимчасово, до 01 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

З оновленим текстом Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Закон опубліковано в газеті Верховної Ради України «Голос України» від 19.11.2016 № 221.

 

Добавить комментарий