пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 26-08-2016

Харківська ОДПІ: Понад 60 мільйонів гривень єдиного податку отримали місцеві бюджети

26.08.2016

За сім місяців поточного року платники податків Харківської ОДПІ, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 60,8 млн. грн. єдиного податку, що на 13,4 млн. гривень більше встановленого завдання. Темпи приросту склали 128,3%. Такі цифри озвучив начальник Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області Артур Праскурін.

За словами посадовця, переважну частину надходжень — 72 відсотків забезпечили фізичні особи-підприємці (44,1 млн. гривень), решту – юридичні особи. Зокрема, у липні поточного року платниками сплачено 9,5 млн. гривень єдиного податку.

Нагадаємо, що з 1 липня 2016 року працює оновлений сервіс ДФС України «Електронний кабінет платника податків», який забезпечує повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства. Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису. Його можна отримати у будь якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Роман Насіров: Відкриття Регіонального кінологічного навчального центру ВМО – можливість застосування нових підходів у підготовці кінологічних команд

26.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Єдиний в Україні та 9-ий у світі Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації відкрито сьогодні, 26 серпня, у Хмельницькому на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС. В урочистостях взяли участь Голова ДФС Роман Насіров, керівники центральних органів виконавчої влади України, представники митних адміністрацій Молдови, Польщі та Грузії, члени міжнародних організацій.

«Відкриття Регіонального кінологічного навчального центру у Хмельницькому  – непересічна подія для українських митників. Це шанс для України обмінятись досвідом та передовими методиками у галузі кінології з іншими країнами, це шанс для того, аби активніше впроваджувались рамкові стандарти безпеки Всесвітньої митної організації», – підкреслив Роман Насіров.

За його словами, у світі є 9 таких центрів. Чотири з них знаходяться в Азії (Казахстан, Узбекистан, Азербайджан та Китай) та 3 – в Європі. Восьмий центр, який буде розташовуватись в Саудівській Аравії, знаходиться в процесі створення.

У Хмельницькому регіональному центрі готуватимуть кінологічні команди для потреб митних органів країн Східної Європи та Чорноморського басейну.  Що, у свою чергу, підвищить авторитет вітчизняної кінології на міжнародному рівні та надасть можливість забезпечити належний рівень підготовки службових собак ДФС завдяки отриманню досвіду та передових методик у галузі кінології.

«Ми готуватимемо кінологічні команди для пошуку вибухівки, зброї, грошей та наркотичних засобів. Сьогодні також розробляється спеціальна програма  для навчання кінологів та їх собак, які будуть спеціалізуватися на пошуку бурштину, що дуже актуально для нашої держави», – зазначив Роман Насіров.

Керівник ДФС також повідомив, що завдяки ефективній  підготовці кінологічних команд на кордоні України виявлено більш ніж 400 кг наркотичних та психотропних речовин, понад 184 тис. пачок цигарок, 358 одиниць вогнепальної зброї, частин та механізмів до неї, понад 10 тис. шт. набоїв.

«Відкриття кінологічного центру – це один з кроків, які ми робимо спільно з Всесвітньою митною організацією. До кінця року також заплановано проведення декількох тренінгових речей по обміну інформацією між податковими та митними службами. Адже поглиблення співпраці між податківцями та митниками є глобальною світовою тенденцією на сьогодні», – наголосив Роман Насіров.

Нагадаємо, що заявку ДФС на присвоєння Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення статусу Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації було прийнято на Конференції керівників митних адміністрацій Європейського регіону ВМО, яка відбулася 19-20 травня 2016 року в м.Астана (Республіка Казахстан).

Під час засідання 127-128 сесій Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації  16 липня 2016 року Роман Насіров та Куніо Мікурія підписали Меморандум про взаєморозуміння між Всесвітньою митною організацією і Державною фіскальною службою України про створення Регіонального навчального кінологічного центру Всесвітньої митної організації в м. Хмельницький, Україна”, яким фактично цей статус було затверджено.

ДФС та громадськість обговорили напрями покращення функціонування «Єдиного вікна»

26.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Стан функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно» в регіонах, основні проблеми, пов’язані із впровадженням цієї системи, та шляхи їх вирішення стали основними темами відеоселекторного засідання, яке відбулося в ДФС під головуванням в.о. заступника Голови ДФС Мирослава Продана. У нараді взяли участь керівники регіональних митниць ДФС та представники громадськості.

За словами Мирослава Продана, результатом зустрічі має стати напрацьований механізм вдосконалення функціонування системи «Єдиного вікна».

«На минулому тижні ми зверталися з проханням до бізнесу та громадськості долучитися до процесу вдосконалення роботи системи. Ми отримали низку зауважень та критики, тому сьогодні маємо визначити шляхи вирішення існуючих проблем для того, щоб оперативно внести зміни в постанову, якою було впроваджено «єдине вікно». Всі опрацьовані пропозиції будуть передані Міністерству фінансів», – підкреслив Мирослав Продан.

Загалом на сьогодні подано 205 заявок на оформлення товарів за принципом «єдиного вікна», з яких оформлено – 169.

Автоматизована система працює практично на всіх митницях ДФС, за винятком кількох регіонів. Як відзначили представники громадськості, для ефективного функціонування «єдиного вікна» митницями фіскальної служби докладено максимум зусиль, однак через певні технічні проблеми суміжних служб (зокрема, відсутність в деяких регіонах комп’ютерного забезпечення та мережі Інтернет) система не може запрацювати у повному обсязі.

У свою чергу, в ДФС ще раз наголосили, що представники суміжних служб безперешкодно можуть отримати необхідні паролі доступу для користування системою. Крім того, зі свого боку представники фіскальної служби у рамках компетенції готові надати допомогу колегам з інших контролюючих органів для ефективного впровадження системи.

У ДФС підтримали ініціативу громадськості щодо проведення подібної наради за участі представників суміжних служби для винайдення оптимального вирішення ситуації та пообіцяли за можливості провести її найближчим часом.

Водночас, як відзначили учасники наради, окрім технічних проблем також є і законодавчі, вирішити які можна лише за рахунок уніфікації документів та внесення відповідних змін в діюче законодавство.  Однак, наголосили в ДФС, такі зміни повинні готувати і представники суміжних служб.

Представники ДФС також спростували побоювання деяких представників бізнесу щодо розголошення конфіденційної інформації. Так, за словами директора Департаменту організації митного контролю ДФС Олексія Василенка, за конфіденційність даних ДФС несе повну відповідальність, до того ж програмні продукти мають відповідну сертифікацію.

Він також зазначив, що фіскальною службою готуються роз’яснення щодо роботи «єдиного вікна», в яких будуть викладені відповіді на актуальні питання функціонування системи. Вони будуть передані на митниці для використання в роботі.

В столиці ліквідовано конвертцентр з обігом 240 млн. грн

26.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Київської області спільно з працівниками Генеральної прокуратури України в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.ст.28, 205, ст.27 та 191 КК України, ліквідовано столичний конвертаційний центр, який обслуговував підприємства м. Києва, Київської, Донецької та Луганської областей.

Дана «організація» була створена групою осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Встановлено, що легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності у сільськогосподарських підприємств та підприємств, які здійснюють діяльність на ринку продуктів харчування, на розрахункові рахунки фіктивних СГД. В подальшому кошти знімали готівкою фігуранти справи та передавали замовникам за винятком 10-13% за конвертацію.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, склав 240 млн. гривень. Окрім того, завдяки таким «операціям» неправомірно сформовано податковий кредит на 40 млн. гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів здійснено 8 обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів, де виявлено та вилучено 300 тис. гривень готівкою, 12 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та документацію, яка свідчить про їх протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії.

Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення – сучасний ефективний центр підготовки фахівців фіскальної служби

25.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення є територіальним підрозділом фіскальної служби, який здійснює спеціальну та спеціалізовану підготовку особового складу служби, підвищує рівень професійної компетенції фахівців митної справи. При цьому застосовуються новітні методи та практичний досвід спеціалістів департаменту.

Фахівцями департаменту впроваджуються новітні технічні засоби митного контролю, здійснюється спеціалізована підготовка операторів аналізу рентгенівських зображень, отриманих за допомогою інспекційно-доглядових комплексів.

Постійно модернізується навчально-матеріальна база. На сьогодні – це сучасний комплекс з умовним автомобільним пунктом пропуску, залізничним пасажирським вагоном, вантажним автомобільним напівпричепом,  автоцистерною, кінологічним тренувальним комплексом та вольєрами на 30 собак.

Для слухачів облаштовані спеціалізовані аудиторії та кабінети інформаційно-комунікаційних технологій, ефективно використовуються інформаційні ресурси – Інтернет та єдина автоматизована система.

Значна увага приділяється здійсненню кінологічного забезпечення, оскільки це є одним з основних завдань департаменту.

Програма підготовки кінологічних команд включає первинну підготовку та спеціальний курс з пошуку наркотичних засобів, зброї та боєприпасів, тютюнових виробів, грошових знаків у вигляді банкнот та іншого. У складі мобільних кінологічних команд фахівці беруть участь у службових заходах у пунктах пропуску у зонах митного контролю.

Крім того, для обміну досвідом щодо умінь і навичок ефективного застосування службових собак для своєчасного виявлення та запобігання фактів контрабанди та митних правопорушень кінологічні команди беруть активну участь у міжнародних змаганнях і навчальних поїздках за кордон.

Загалом міжнародній діяльності та співпраці з іноземними колегами приділяється значна увага. Так, департамент реалізує програми Місії Європейського Союзу з надання  прикордонної допомоги Молдові та Україні, посольства США в Україні, зокрема, програма експертного контролю та безпеки кордонів за фінансової підтримки Державного департаменту США, Федерального офісу економіки та експортного контролю Німеччини, організації з безпеки та співробітництва в Європі, програми підготовки тренерів національних відомств, причетних до сфери безпеки та управління кордонами, організованої Женевським центром демократичного контролю над збройними силами спільно з іншими установами.

Здійснюється також активна співпраця з Інтерполом та Всесвітньою митною організацією з питань здійснення контролю за ввезенням культурних цінностей на територію України. Вже отримане погодження Інтерполу на використання бази даних викрадених культурних цінностей.

Враховуючи матеріально-технічне забезпечення департаменту, професіоналізм його фахівці та потенційні можливості керівництвом ДФС ініційовано заявку щодо надання йому статусу Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної ораганізації.

16 липня 2016 року було підписано «Меморандум про взаєморозуміння між Всесвітньою митною організацією і Державною фіскальною службою України про створення Регіонального навчального кінологічного центру Всесвітньої митної організації в м. Хмельницький, Україна”, яким фактично цей статус і було затверджено.

Співробітники Департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС затримали на Одеській митниці вантаж цигарок вартістю 100 млн. гривень за підозрою у контрабанді

25.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Департаментом боротьби з митними правопорушеннями Державної фіскальної служби України у рамках проведення заходів з протидії контрабандного переміщення на митну територію України підакцизних товарів у середу, 24 серпня, у зоні діяльності Одеської митниці затримано 9 контейнерів з цигарками.

Орієнтовна вартість вантажу складає більше 100 млн. гривень.

Контейнери прибули о 06.00 ранку до морського порту «Іллічівськ» поромом з Грузії. Згідно з товаротранспортними документами цигарки мали переміщуватись територією України в режимі «транзит» до Республіки Молдова.

Разом з тим, за результатами аналізу товаротранспортних документів встановлено ознаки їх фіктивності.

Крім того, за попередньою інформацією митних органів Республіки Молдова підприємство, на адресу якого нібито переміщувався даний вантаж, відсутнє у державному реєстрі цієї країни.

На даний час співробітники Департаменту боротьби з митними правопорушеннями спільно з працівниками Одеської митниці проводять фіксацію вищевказаного порушення митних правил.

На даний час митниками вживаються заходи щодо унеможливлення “схем” вилучення контрабандного вантажу з метою уникнення відповідальності за порушення митного законодавства та недопущення конфіскації незаконно ввезених товарів.

Боротьба з контрабандою триває.

 

Під час одержання неправомірної вигоди затримано працівника ГУ ДФС у Херсонській області

25.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Херсонській області затримано працівника оперативного управління ГУ ДФС у Херсонській області, який вимагав у фізичної особи-підприємця неправомірну вигоду у сумі 10 тис. грн. за непритягнення до адміністративної відповідальності за здійснення торгівлі алкогольними напоями без дозвільних документів.

Під час одержання частини хабара у сумі 3 тис. гривень працівника підрозділу податкової міліції затримано «на гарячому».

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Наразі проводяться першочергові слідчі дії.

 

У Львівській області вилучено цигарок без марок акцизного податку на 2 млн. грн.

25.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Львівської області спільно з працівниками прикордонної служби в рамках проведення операцій „Акциз-2016” та „Рубіж-2016” в м. Мостиське Львівської області проведено огляд автомобіля „Mercedes Benz Sprinter”.

Даний транспортний засіб рухався транзитом з республіки Білорусь через територію Львівської області на територію Республіки Польща. В автомобілі виявлено 77 тис. пачок цигарок виробництва Білорусі без марок акцизного податку України.

В результаті проведених заходів вилучено транспортний засіб (500 тис. грн.) та тютюнові вироби (2 млн. грн.) загальною орієнтовною вартістю 2 млн. 500 тис. гривень.

За даним фактом зареєстроване кримінальне провадження за ст. 204 КК України.

Тривають слідчі дії.

Павло Дроняк: «Тіньові» зарплати своїм працівникам виплачують 60,6 відс. перевірених підприємців

25.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Під час перевірок платників податків на дотримання податкового законодавства щодо повноти нарахувань і виплат заробітної плати та інших доходів своїм працівникам порушення зафіксовано в 60,6 відс. перевірених платників. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.

За його словами, найпоширенішими порушеннями залишаються «тіньові» зарплати та використання необлікованої праці робітників.

«Несумлінні роботодавці завдають шкоди не лише бюджету, оскільки не сплачують відповідні податки та єдиний внесок, а, у першу чергу, самим працівникам, позбавляючи їх права на соціальний захист та достойну пенсію. За результатами перевірок до бюджетів донараховано близько 272 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 61 млн. грн. єдиного внеску та понад 6 млн. грн. військового збору», – зазначив Павло Дроняк.

Посадовець також розповів, що завдяки вжитим заходам протягом січня-липня поточного року співробітниками ДФС було виявлено понад 92 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася без укладання трудових угод. До бюджетів сплачено понад 28 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та понад 31 млн. грн. єдиного внеску.

Крім того, виявлено понад 32 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без офіційної реєстрації. Вони сплатили до бюджету близько 15 млн. грн. податків.

В Донецькій області викрито підприємство, де працювало 130 неоформлених працівників

23.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники спецпідрозділу «Фантом» спільно із працівниками Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області проведено перевірку підприємства, яке виготовляє підвісні крісла із ротангу.

Вказане підприємство зареєстроване у м. Києві, однак виробництво безпосередньо знаходиться в м. Бахмут.

Підприємство звітувало про офіційне працевлаштування лише чотирьох осіб та, відповідно, нараховувало і утримувало єдиний соціальний внесок лише із чотирьох працівників.

Під час проведення перевірки встановлено, що на робочих місцях на виробництві працювало близько 130 чол., які не були офіційно працевлаштовані.

За результатами проведених заходів складено акт перевірки, в якому зафіксовано грубе порушення законодавства.

Вказана інформація облікована в журналі єдиного обліку Бахмутського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Донецькій області за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 172 Кримінального кодексу України.

На КПВВ «Зайцеве» затримано партію запчастин для ремонту побутової техніки вартістю майже 120 тис. грн.

23.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками «Фантому» у складі міжвідомчої мобільної групи на КПВВ «Зайцеве» ЗММГ зупинено транспортний засіб Рено Трафік, який рухався в бік непідконтрольних територій.

Під час огляду автомобіля встановлено, що 31-річний водій намагався перевезти до тимчасово непідконтрольної території України запчастини для ремонту побутової техніки (пилососи, холодильники, пральні машини) в кількості 1100 одиниць найменувань товару загальною орієнтовною вартістю 119,9 тис. грн.

За даним фактом складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

На Харківщині внутрішньою безпекою ДФС під час одержання неправомірної вигоди затримано працівницю податкової інспекції

23.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками УВБ ГУ ДФС у Харківській області спільно з працівниками прокуратури Харківської області та УСБУ у Харківській області затримано працівницю управлінняподатків і зборів з фізичних осіб Східної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, яка систематично одержувала грошові кошти за надання інформації з баз даних ДФС про суб’єктів господарювання та здійснення ними господарської діяльності.

Так, посадова особа податкової інспекції за надання інформації про  діяльність 21 суб’єкта господарювання намагалась отримати 5750 гривень.

Під час одержання другої частини грошових коштів працівницю податкової інспекції затримано «на гарячому» у власному службовому кабінеті.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Наразі проводяться першочергові слідчі дії.

 

У ДФС обговорили облаштування пунктів пропуску на українсько-білоруській ділянці державного кордону України

22.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Питання функціонування та облаштування пунктів пропуску на українсько-білоруській ділянці державного кордону України обговорювали учасники відеоконференції, яка нещодавно відбулася в фіскальній службі.

Участь у відеоконференції взяли представники ДФС, адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства інфраструктури України, Державного агентства автомобільних доріг України, обласних державних адміністрацій (Волинська, Рівненська, Житомирська та Чернігівська), Волинської, Рівненської, Житомирської та Чернігівської митниць ДФС, прикордонних загонів, у зоні діяльності яких розташовані пункти пропуску з Республікою Білорусь, та служб автомобільних доріг в областях.

Захід було організовано та проведено фіскальною службою для обстеження пунктів пропуску через державний кордон з метою визначення об’ємів робіт, обсягів і джерел фінансування, необхідних для їх облаштування (можливого перенесення)  і створення відповідної інфраструктури.

На сьогодні на кордоні між Україною та Республікою Білорусь функціонують 13 автомобільних пунктів пропуску для міжнародного та міждержавного сполучення, що значно менше, ніж передбачено європейськими нормами.

Учасники засідання ознайомилися зі станом делімітації та демаркації українсько-білоруської ділянці кордону, перспективами покращення під’їзних шляхів, а також розглянули актуальні питання функціонування пунктів пропуску. Так, зокрема, представники митниць поінформували присутніх про митну інфраструктуру пунктів пропуску, їх облаштування, стан санітарних зон тощо.

У ході зустрічі було обговорено можливості та шляхи вирішення проблем облаштування українсько-білоруської ділянки, зокрема, митної інфраструктури, та досягнуто домовленостей щодо спільної роботи у цьому напрямі.

Внутрішньою безпекою ДФС під час одержання неправомірної вигоди затримано працівницю ДПІ у Шевченківському районі м. Києва

26.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у м. Києві спільно з працівниками прокуратури м. Києва та ГУ СБУ у м. Києві та Київській області затримано працівницю відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві, яка вимагала у головного бухгалтера підприємства неправомірну вигоду у сумі 3 тис. грн. за зменшення штрафних санкцій за результатами позапланової документальної перевірки.

Так, посадова особа податкової інспекції в обмін на акт перевірки з мінімальними штрафними санкціями надала для сплати рахунок-фактуру за товари і послуги підконтрольного їй підприємства на суму 3 тис. гривень.

Під час передачі фінансового документа про зарахування готівкових коштів працівницю ДПІ затримано «на гарячому» в службовому кабінеті.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження, посадовій особі  оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого  ч. 3 ст. 368 КК України («прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою») та обрано міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

 

В столиці ліквідовано конвертцентр з обігом 240 млн. грн

26.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Київської області спільно з працівниками Генеральної прокуратури України в ході розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.ст.28, 205, ст.27 та 191 КК України, ліквідовано столичний конвертаційний центр, який обслуговував підприємства м. Києва, Київської, Донецької та Луганської областей.

Дана «організація» була створена групою осіб, які без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Встановлено, що легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності у сільськогосподарських підприємств та підприємств, які здійснюють діяльність на ринку продуктів харчування, на розрахункові рахунки фіктивних СГД. В подальшому кошти знімали готівкою фігуранти справи та передавали замовникам за винятком 10-13% за конвертацію.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах, склав 240 млн. гривень. Окрім того, завдяки таким «операціям» неправомірно сформовано податковий кредит на 40 млн. гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів здійснено 8 обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів, де виявлено та вилучено 300 тис. гривень готівкою, 12 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та документацію, яка свідчить про їх протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії.

У Вінницькій області викрито підпільне виробництво алкоголю

25.08.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції Вінницької області в ході проведення операції „Акциз-2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України викрито підпільне виробництво алкогольних напоїв.

В одному з населених пунктів Вінницької області згідно ухвали суду проведено обшук приватного домоволодіння, яке належить фігуранту провадження. Під час обшуків викрито та припинено діяльність підпільного виробництва алкогольних напоїв відомих торгових марок.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 200 дал рідини з характерним запахом спирту (219 тис. грн.), 5 дал спирту (7,5 тис. грн.), 466 дал готової продукції, розлитої в тетра-пакети (341 тис. грн.), фурнітуру та обладнання (86 тис. грн.) загальною орієнтовною вартістю 654 тис. гривень.

Слідчі дії тривають.

Землекористувачі та власники землі Харківщини сплатили до бюджету майже 682 мільйони гривень

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

У Харківській області юридичні та фізичні особи сплатили протягом січня-липня  2016 року 681,9 млн. грн. плати за землю. Ці кошти було спрямовано до місцевих бюджетів регіону. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби регіону.

У відомстві відзначили, якщо порівнювати надходження цього податкового платежу з аналогічним періодом минулого року, то до місцевих скарбниць у цьому році перераховано на 215,3 млн. грн. більше.

Також в ГУ ДФС у Харківській області нагадують, що відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами ДФС. Податкові повідомлення-рішення фізичні особи отримали до 1 липня 2016 року. Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня його вручення.

За серпень необхідно звітувати за новою формою декларації з ПДВ

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Наказом Міністерства фінансів України від 25.05.16 №503 „Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” внесено зміни, зокрема до форми податкової декларації з податку на додану вартість.

Подання податкової звітності за новою формою, яка враховує такі зміни, вперше має здійснюватися за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання 20.09.2016), IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10.02.2017).

Крім того, викладено в новій редакції додатки 2 (Д2) та 3 (Д3) до податкової декларації з податку на додану вартість.

З урахуванням внесених змін нова редакція вказаних додатків передбачає спрощення порядку заповнення податкової звітності та розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом в розрізі постачальників тільки у тій частині такого від’ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Така деталізація здійснюється в таблиці 2 «Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України» додатка 3 (Д3) до декларації з податку на додану вартість.

Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в додатку 2 (Д2) до декларації з податку на додану вартість.

При заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка 3 (Д3) до декларації з податку на додану вартість доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення — від найдавнішого до найновішого.

Детальніше про внесені зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість можна ознайомитися у листі Державної фіскальної служби України від 22.07.2016 №24830/7/99-99-15-03-02-17.

В Харкові податкова міліція припинила незаконну торгівлю алкоголем на ринку

25.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Працівники оперативного управління  Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області вивели на чисту воду бізнесвумен, яка здійснювала незаконну торгівлю лікеро-горілчаними виробами, не маючи при цьому жодних дозвільних документів.

53-річна мешканка Харкова у торгівельному контейнері одного з ринків міста, налагодила продаж коньяку та горілки, не турбуючись про те, що на товарі відсутні марки акцизного податку. При цьому у жінки не було ані свідоцтва про державну реєстрацію як суб’єкту підприємницької діяльності, ані ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами.

«З даної торгівельної точки працівники податкової міліції вилучили 227 літрів лікеро-горілчаних виробів на загальну суму у 98,9 тисяч гривень, — розповідає начальник оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області Сергій Марєхін, — у відношенні даного підприємця складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП».

На збереження довкілля мешканці Харківщини направили 57,8 мільйонів гривень

25.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби Харківської області, з початку 2016 року  платники області сплатили 57,8 мільйона гривень екологічного податку. З них до місцевого бюджету надійшло 46,3 млн.грн., що на 12,7 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Загалом,  на Харківщині  на обліку перебуває 4296  платників екологічного податку. З них 3636 — юридичні особи, які у своїй виробничій діяльності здійснюють викиди в атмосферне повітря чи скиди у водні об’єкти, або ж розміщують відходи.

Головне управління ДФС у Харківській області звертає увагу таких платників на ставки екологічного податку, що діють у поточному році.

Законом України від 24.12.2015 року №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році, за:

1) викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені п.243.1- 243.3 ст.243 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), на 26,71%, а за викиди двоокису вуглецю (п.243.4 ст.243 Кодексу) – на 26,92% (п. 59 розд. І Закону № 909);

2) скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (п.245.1-245.2 ст.245 Кодексу) – на 26,72% (п.60 розд. І Закону №909);

3) розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (п.246.1-246.2 ст.246 Кодексу) – на 25,81-26,81% (п.61 розд. І Закону №909).

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств зазнала змін

25.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що 19.08.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 585 (далі – Наказ № 585), яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Наказ № 897).

Зокрема у новій Декларації у графі 2 заголовної частини Декларації з’явилося поле для уточнення базового податкового періоду – квартальний або річний.

В основній частині Декларації підкориговано порядок розрахунку разового авансового внеску з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку, нарахованого за три квартали 2016 року (пункт 38 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України);

Також у новій  редакції викладено чотири додатки до Декларації:  АВ, ЗП, РІ та ПН.

З оновленим текстом Наказу № 897 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Наказ № 585 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» від 19.08.2016 № 63

Привітання начальника ГУ ДФС у Харківській області М.В. Рибакова до Дня Державного Прапора та 25-ї річниці незалежності України

23.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Це ті свята, які пробуджують в серці кожного українця почуття гордості за державу та змушують замислитися – що саме ти зробив для рідної країни, який твій особистий внесок у її добробут та розвиток.

24 серпня ми святкуємо ювілей Незалежності України. Чверть століття тому, було зроблено вирішальний крок на шляху до незалежності.  Це те, чого так прагнули багато поколінь наших предків. Це те, за що сьогоднішнє сучасне покоління українців  виборює своє право жити в правовій, успішній і стабільній державі.

Тож докладаймо спільні зусилля для досягнення великої мети  – зберегти, розбудувати та уславити нашу Велику Єдину Україну. Працюємо від усього серця, вкладаємо усю душу в добрі справи  для нашої країни, з любов’ю виховуємо наших дітей – майбутню гордість нації. І нехай Господь дарує кожному та усій державі сили і наснаги, добра, перемог і здобутків.

Зі святом Вас!

З повагою

Начальник

ГУ ДФС у Харківській області         М.В. Рибаков

 

Співуча Харківщина

23.08.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Напередодні великих національних свят: Дня незалежності України та Дня державного прапора,  працівники ДФС Харківщини долучилися до Всеукраїнського медіа-проекту. Вбрані у традиційні українські вишиванки,  податківці та митники заспівали гімн України біля однієї з «візитних карток» Харкова: Дзеркального струменю.

Наснаги та завзяття, успіхів та творчих здобутків на благо нашої Вітчизни – все це від щирого серця побажали співробітники фіскальної служби всім українцям.

Під час заходу наживо був відзнятий відеоролик, який у святкові дні транслюватиметься на телеканалах міста та області.

В Київській ОДПІ формують позитивний імідж фахівців

26.08.2016

Значна увага в Київській ОДПІ м. Харкова приділяється зміцненню кадрового потенціалу співробітників, підвищенню рівня професіоналізму та відповідальності працівників служби. Тому, кожну п’ятницю, за участю керівного складу ОДПІ проводяться професійно — економічні навчання.   Проведення таких навчань, це не тільки вивчення нормативно-правових документів та змін у податковому законодавстві, потрібних для виконання завдань ДФС, а також обговорення актуальних питань та спільний пошук їх вирішення.

Такий формат навчань у свою чергу дає позитивні результати, як і у покращенні роботи , так і у спілкуванні між співробітниками інспекції, налагодженню партнерських взаємовідносин між працівниками управлінь та відділів.

Адже, дружній та злагоджений мікроклімат у колективі – це запорука високих  досягнень у роботі, які у першу чергу направлені на наповнення державної скарбниці та створенню сприятливих умов для платників податків, які перебувають на обліку у ОДПІ.

Сервіс «Пульс» працює для платників податків

26.08.2016

Протягом січня — серпня 2016 року (станом на 25.08.2016 року) на інтерактивний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 20 звернень щодо роботи Східної ОДПІ м. Харкова. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зменшилась на 51 одиницю (71 або на  28,7%).

Майже половина дзвінків надійшли з  питання подання звітності та реєстрації податкових накладних  в ЄРПН (6 звернень). З приводу організації роботи Східної ОДПІ  м. Харкова звернулося 8 платників (40 відсотків від загальної кількості звернень). Крім того, заявники порушували питання щодо роботи системи електронного адміністрування ПДВ (2 звернення). З перевірками суб’єктів господарювання пов’язано 2 звернення. З інших питань надійшло 1 звернення. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 1 звернення.

Усі заяви оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті. При розгляді звернень фахівці Східної ОДПІ м. Харкова дотримуються основних принципів:  це – оперативність та неупередженість, а також недопущення формального підходу у вирішенні питань заявників.

Фахівці Східної ОДПІ м. Харкова нагадують, якщо платники зустрічаються із недостатнім рівнем сервісу чи навіть ознаками непрозорої та нерегламентованої поведінки з боку податківців, слід повідомляти про такі випадки на телефонний номер „Пульсу”. Позаяк, головний принцип роботи сервісу – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Працівники Державної фіскальної служби  не тільки приймають повідомлення, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи. Номер телефону сервісу „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Слід зауважити, що у спілкуванні з платниками податківці дізнаються про ті аспекти роботи служби, які потребують подальшого вдосконалення задля поліпшення роботи бізнесу. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного обслуговування платників податків.

В Київській ОДПІ відбулися урочисті заходи з нагоди 25 річниці незалежності України

23.08.2016

Напередодні Державного свята – 25 річниці з Дня Незалежності України та у День Державного прапора колектив Київської ОДПІ м Харкова також долучився до проведення урочистих заходів.

У приміщенні ОДПІ відбулася урочиста нарада на чолі з в. о. начальника інспекції Вікторією Грушевою. Посадовець висловила щирі слова привітання колективу інспекції з великими національними світами та відзначила найкращих працівників інспекції, яким були вручені  почесні грамоти та квіти.

«Ця визначна дата навіки увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті нашого народу , законодавчо закріпила  його вікові демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення. Бажаю  Вам доброго здоров’я, благополуччя, добробуту, миру, натхнення та успіхів у справі служіння на благо нашої рідної України.» — наголосила Вікторія Грушева.

Правильно нараховуємо ПДВ у разі презентації товару за 1 гривню

26.08.2016

Головне управління ДФС у Вінницькій області інформує, що у разі постачання за 1 грн. товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів, платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи із ціни їх придбання. Окрім того необхідно скласти дві податкові накладні:

— одну — на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи з фактичної ціни постачання (1 гривня);

— другу — на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи з перевищення ціни придбання таких товарів над їх фактичною ціною.

Варто пам’ятати, у податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, слід зазначити тип причини 15 або 17,  в залежності від того? який товар презентувався: придбаний чи самостійно виготовлений. А саме: 15 — складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, 17 — складена на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання.

Нагадаємо, податкова накладна отримувачу (покупцю) товару  не надається. У рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) має зазначити власні дані.

Додамо, відповідні роз’яснення щодо даного питання прописані в листі ДФС України від 22.07.2016р. № 15920/6/99-99-15-03-02-15.

Понад 6 тисяч вінничан скористались правом на податкову знижку

25.08.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Станом на 01.08.2016 року 6104 мешканців Вінниччини скористалися правом на податкову знижку. За результатами проведених перерахунків вони отримають 7 млн. 378,1 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Як зазначають в управлінні податків і зборів з фізичних осіб наразі вже повернуто близько 6,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб або майже 92 відсотка.

ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує платникам податків, що гідно з нормами ст..166.4.3 Податкового кодексу України реалізувати своє право на податкову знижку, за витратами звітного податкового року, (у нашому випадку 2015 року), вінничани можуть до завершення звітного поточного року (тобто до 31 грудня 2016 року).

Нагадаємо, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. А саме, квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; меморіальними ордерами тощо.

Крім того, понесені витрати підтверджуються копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

На Вінниччині викрито підпільне виготовлення «елітних» напоїв

23.08.2016

Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Вінницькій області спільно з працівниками Могилів-Подільського відділу поліції під процесуальним керівництвом Прокуратури Вінницької області викрито незаконне виробництво алкогольних напоїв під виглядом відомих іноземних брендів «Jelzin», «Finlandiya», «Absolute».

Протиправне виробництво здійснювала група місцевих жителів в непристосованих для цього умовах на території домоволодіння.

В рамках санкціонованого обшуку в рамках кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 204, ч.2 ст. 28, ч. 3 ст. 204 КК України правоохоронцями виявлено та вилучено більше 3 тисяч літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв, ще 2 000 літрів спиртової суміші, готової до фасування, 50 літрів спирту, 2000 картонних пакетів та 3-літрових тетрапакетів з дозаторами, 28 порожніх пластикових бочок із характерним запахом спирту, обладнання для виготовлення незаконної продукції, спиртометри, домішки.

Незаконна продукція, що при вживанні становить пряму загрозу для життя і здоров’я споживачів, загальною вартістю близько 600 тис. грн. вилучена. Тривають слідчі дії.

 

Операція «Акциз-2016»: співробітники податкової міліції Волині припинили діяльність підпільного цеху в смт. Рожище

26.08.2016

В рамках операції «Акциз-2016», протидіючи незаконному обігу етилового спирту, днями оперативники та слідчі фінансових розслідувань ГУ ДФС Волині провели обшук в житлових та гаражних приміщеннях мешканця смт. Рожище, — інформує оперативне управління ГУ ДФС у Волинській області.

В ході проведення обшуку виявлено та припинено діяльність підпільного цеху з виробництва фальсифікованої алкогольної продукції.

Під час здійснення незаконної діяльності житель смт.Рожище використовував спирт для виробництва горілчаного сурогату і пропонував власноруч виготовлену продукцію місцевим мешканцям.

Зокрема, під час обшуку вилучено 340 літрів рідини з характерним запахом спирту та готову горілчану продукцію з марками акцизного податку з явними ознаками підробки, готівкові кошти, отримані від незаконної діяльності, тару, корки, лійки та шланги, що використовувались для виготовлення фальсифікованої алкогольної продукції.

Незаконно виготовлену горілку та інвентар, що використовувався для її виготовлення, вилучено. Вартість вилучених підакцизних товарів становить орієнтовно 41 тис. грн.

На даний час вирішується питання про призначення судових експертиз.

Триває слідство.

З Волині на антикорупційний сервіс «Пульс» надійшло 14 дзвінків

26.08.2016

Основною тематикою звернень платників податків, котрі вирішили скористатися спеціальним антикорупційним сервісом «Пульс», залишаються повідомення про негаразди в обслуговуванні.

Зокрема, з початку року платники податків Волині  7  разів інформували про певні проблеми в роботі органів ДФС та двічі скаржилися на якість надання послуг у  Центрах обслуговування платників.

У трьох платників викликали зауваження процедура подання звітності і реєстрації податкових накладних. Водночас, в одному випадку скарга на «Пульс» надійшла в зв’язку з недосконалою роботою системи електронного адміністрування ПДВ. Ще один дзвінок був викликаний проблемами в реєстрації платником ПДВ.

У своїх зверненнях  платники податків жодного разу не вказали на корупційні прояви чи ризики.

Саме своєчасне інформування фахівців ДФС про окремі проблемні моменти в роботі служби дозволяє краще планувати та організовувати роботу в подальшому, — наголошують в ГУ ДФС Волині. Отож, фахівці ГУ ДФС в області висловлюють вдячність  платникам за  не байдужу позицію, що сприяє порозумінню та підвищує ефективність  роботи відомства.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії сервісу (044) 284-00-07.

 

У судах юристи ГУ ДФС на Волині відстояли в користь держави 484,9 мільйонів гривень

26.08.2016

На користь держави цього року вирішено 497 справ, — повідомили в управління правової роботи ГУ ДФС у Волинській області.

У грошовому виразі  — це 484,9 млн.гривень, правомірність стягнення чи донарахування яких доведено завдяки юристам ГУ ДФС Волині.

Практика досудового врегулювання суперечок між органами державної влади та платниками податків дозволяє уникати дріб’язкових справ чи безпідставних претензій.

«В судовому порядку ми відстоюємо обґрунтованість наших претензій стосовно донарахованих сум платежів до бюджету та здійснення суб’єктами господарювання операцій, що створюють ризики», — зазначила Світлана Савчук.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

Довідково: протягом січня – липня 2016 року на розгляді у судах перебувало 1651 справа. Сума претензійно-позовних вимог у цих справах перевищила 1 мільярд гривень.

Платниками акцизного податку є оптові постачальники електричної енергії, які мають ліцензію на право провадження діяльності з оптового постачання електричної енергії

26.08.2016

Платниками акцизного податку є оптові постачальники електричної енергії, які мають ліцензію на право провадження діяльності з оптового постачання електричної енергії, зокрема державне підприємство «Енергоринок» та виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії, за виключенням реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії.

Підпунктом 212.1.12 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платниками акцизного податку є оптові постачальники електричної енергії.

Згідно з п.п. 212.1.13 п. 212.1 ст. 212 ПКУ виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії також є платниками акцизного податку.

Не є платниками податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених в п.п. 212.1.12 п. 212.1 ст. 212 ПКУ.

При цьому об’єктом оподаткування є операції з оптового постачання електричної енергії (п.п. 213.1.10 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).

Водночас, реалізація електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії відноситься до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню (п.п. 213.2.8 п. 213.2 ст. 213 ПКУ).

Абзацом двадцять дев’ятим ст. 1 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР «Про електроенергетику» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 575) визначено, що оптове постачання електричної енергії — купівля електричної енергії, формування її оптової ціни та продаж електричної енергії за оптовою ціною енергопостачальникам.

До енергопостачальників належать учасники оптового ринку електричної енергії України, які купують електричну енергію на цьому ринку з метою її продажу та/або постачання споживачам або з метою її експорту та/або імпорту, а до споживачів енергії — суб’єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю (абзаци дев’ятий та двадцять перший ст. 1 Закону № 575).

В свою чергу, під постачанням електричної енергії слід розуміти господарську діяльність, що пов’язана з наданням електричної енергії споживачеві за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору (абзац двадцятий ст. 1 Закону № 575).

Також слід зазначити, що на виконання вимог ст. 13 Закону № 575 суб’єктам господарювання необхідно отримати ліцензію на право провадження діяльності з оптового постачання електричної енергії для можливості здійснення операцій з оптового постачання електричної енергії.

Відповідно до п. 1 та п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 05 травня 2000 року № 755 «Про утворення державного підприємства «Енергоринок»» утворено державне підприємство «Енергоринок», предметом діяльності якого, зокрема є:

— купівля електричної енергії у її виробників, а також у суб’єктів підприємницької діяльності, які є власниками електричної енергії, виробленої з давальницької сировини;

— купівля в учасників оптового ринку електричної енергії, отриманої ними за угодами на її імпорт;

— оптове постачання електричної енергії.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс ( категорія 116.01).

Податковий календар з 29 по 31 серпня 2016 року

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніп- ропетровській області нагадує.

29 серпня, понеділокостанній день подання:

— податкової декларації з податку на прибуток підприємств вироб- никами сільськогосподар- ської продукції за період з 01.07.2015 р. по 30.06.2016 р.

останній день сплати:

— єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за липень.

30 серпня, вівторок,останній день сплати:

— ПДВ за липень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

— акцизного податку за липень;

— плати за землю за липень (фізичними особами такий податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення);

— податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень;

— податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за липень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки;

— військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за липень.

— рентної плати за користування радіочастотним ресурсом за липень 2016 року (п. 57.1 ст. 57 та п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями);

— рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за липень 2016 року (п. 57.1 ст. 57 та п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями);

— рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами за липень 2016 року

— рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за липень 2016 року

Щодо оподаткування спадщини за правом представлення

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніп- ропетровській області повідом- ляє.

Статтею 1216 Цивільного кодексу України  (далі – ЦКУ) передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦКУ).

Статтею 1266 ЦКУ визначено спадкування за правом представлення.

Так, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Податковий  кодекс України (далі – Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).

Відповідно до п. 162.1 ст. 162 розділу ІV Кодексу платником податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні, і об’єктом оподаткування якої є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV Кодексу  (п.п. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється ст. 174 розділу ІV Кодексу, якою встановлено різні ставки для оподаткування доходу платника податку, одержаного у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу.

Так, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується, зокрема, вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Кодексу).

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Водночас, відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Кодексу у вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5 відс., встановленою п. 167.2 ст. 167 Кодексу.

Відповідно до п.174.3. ст.174 Кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 16 1підрозділу 10 розділу XX Кодексу), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом ІV Кодексу (п.п. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 1підрозділу 10 розділу XX Кодексу (п.п. 1.6 п. 16 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи визначені у статті 171 Кодексу  (п.п. 1.5 п. 16 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52  п. 165.1 ст. 165 Кодексу (п.п. 1.7 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна, отриманий платником податку (спадкоємцем) (у т.ч. за правом представлення), який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

(Лист ДФС України від 10.08.2016 № 8456/В/99-99-13-02-03-14 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/69420.html)

Легалізація заробітної плати – одне із найважливіших завдань!

25.08.2016

Легалізації заробітної плати та виведенню її з «тіні» був присвячений брифінг для друкованих засобів масової інформації начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Анжеліки Куликової.

Керівник структурного підрозділу ДПІ зазначила, що працівниками ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська постійно проводиться роз’яснювальна та контрольно – перевірочна робота суб’єктів господарської діяльності, організовуються зустрічі з керівниками підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам без належного їх оформлення та відповідно, без сплати податку з доходів фізичних осіб або виплачують у розмірі нижче мінімальної.

«Ми не втомлюємося пояснювати: громадяни, які і сьогодні продовжують працювати на приватних фірмах та у фізичних осіб – підприємців без належного оформлення трудових взаємовідносин, втрачають набагато більше – це і страховий стаж, і єдиний внесок на загольнообов’язкове державне соціальне страхування, і відсутність будь-яких прав у разі конфлікту з роботодавцем.»  — повідомила під час брифінгу Анжеліка Куликова.

Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб відзначила, що тіньова зайнятість не відповідає довготерміновим інтересам і самих підприємств. Вона спричиняє формування досить великого прошарку населення, зацікавленого у збереженні економічних деформацій, консервує звичку жити за шахрайськими законами, знижує трудову активність працюючих, руйнує моральні принципи.

«Відмова підприємців від виплати зарплати «в конверті» стане проявом здорового прагматизму, від якого певні дивіденди отримають вони самі. Адже тільки спільними зусиллями бізнесу і влади можна збільшити доходи трудящих, подолати бідність і соціальне розшарування нашого суспільства» — підсумувала Анжеліка Куликова.

Завдяки фіскалам Донеччини легалізована праця майже 13 тисяч громадян

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

З початку 2016 року, за підсумками проведених заходів з легалізації заробітної плати та трудових відносин працівниками органів фіскальної служби Донеччини було залучено до сплати податків і обов’язкових внесків  12,7 тис. осіб.

За результатами проведеної роботи з 8,2 тис. працівників роботодавці оформили трудові відносини належним чином, із виплаченої їм офіційної зарплати до бюджету перераховано 3,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 5,3 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Суб’єктами підприємницької діяльності зареєструвались 1600 громадян, які сплатили до бюджету 2,3 млн. грн. податків.

З метою забезпечення надходжень до місцевих бюджетів за результатом проведення роботи з керівниками підприємств,  а також роботи комісій з легалізації і підвищення рівня заробітної плати 918 підприємств підвищили рівень заробітної плати вище за мінімальну, внаслідок чого до бюджету надійшло 2,1 млн. гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з 1 травня 2016 року мінімальна заробітна плата становить 1 тис. 450 гривень.

Легалізація трудових відносин залишається одним з основних напрямків діяльності ГУ ДФС у Донецькій області. Органами відомства ведеться активна робота з виявлення і припинення використання праці незареєстрованих найманих працівників та виплати заробітної плати у «конвертах».

 

Співробітники податкової міліції Донетчини поповнили держбюджет на 8,5 млн. гривень

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

З початку 2016 року за матеріалами співробітників оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області зареєстровано 63 кримінальних провадження. Завдяки фахівцям податкової міліції лише у серпні зареєстровано 6 кримінальних проваджень, з них:

—         2 – за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах;

—         1 – за фактом реалізації фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів;

—         1 – за фактом спроби розкрадання бюджетних коштів;

—         1 – за фактом фіктивного підприємництва;

—         1 – за фактом службового підроблення.

За січень-серпень 2016 року за кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 8,5 млн. грн., з них за завершеними кримінальними провадженнями – 1,3 млн. гривень.

Спрямовано до суду з обвинувальним актом 5 кримінальних проваджень.

 

Компенсація за невикористану щорічну відпустку є базою нарахування єдиного внеску

25.08.2016

Відповідно до абзацу другого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема є підприємства, установи та організації, інші ЮО, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю ФО на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших ЮО, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (далі – роботодавці).

Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 визначено, що базою нарахування ЄВ роботодавцями є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці».

Суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є базою для нарахування ЄВ.

Статтею 116 Кодексу законів про працю України визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації провадиться в день звільнення.

Підприємство після звільнення працівника не несе обов’язку страхувальника, а відповідно і платника страхових внесків.

Отже, особам, яким після звільнення з роботи нараховано компенсацію за невикористану відпустку, ЄВ на зазначені суми не нараховується.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 301.03).

За 7 місяців до Житомирської ОДПІ надійшло 107 звернень від громадян

25.08.2016

Протягом січня-липня 2016 року, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», до Житомирської ОДПІ надійшло 107 звернень від громадян. Це на 3 звернення більше, ніж за відповідний період минулого року.

За результатами розгляду всі звернення виконано в терміни, передбаченні чинним законодавством: на 76 звернень надано роз’яснення та 7 звернень переслано за належністю та 24 знаходяться на виконанні.

Крім того, для оперативного реагування на можливі порушення посадовими особами ОДПІ згідно з затвердженим графіком проводяться особисті прийоми громадян. З початку року керівництвом інспекції здійснено 7 таких прийомів, що на 3 менше, ніж торік. На всі запитання під час прийомів було надано усні обґрунтовані відповіді.

Для працівників Житомирської ОДПІ є пріоритетним  створення умов для практичної реалізації громадянами права на звернення, що забезпечує можливість відстоювати їх права і законні інтереси. Важливим є спілкування, обговорення проблемних питань, знаходження спільних шляхів до компромісного рішення.

Нагадуємо, що запис на особистий прийом здійснюється у робочі дні у каб.101 Центру обслуговування платників Житомирської ОДПІ, за адресою м-н Перемоги, 2 або за телефоном: 47-28-22.

Попередній запис на особистий прийом до посадових осіб ОДПІ є обов’язковим та закінчується не пізніше ніж за 10 робочих днів до дати прийому до керівника інспекції та за 5 – до керівників структурних підрозділів.

Сектор організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг, організації розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації

 

Нюанси нарахування ЄСВ на суму допомоги по вагітності та пологах

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області інформують, що згідно з п. 4, 5 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи підприємці, у тому числі приватні підприємці – платн6ики єдиного податку та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування ЄВ.

Базою нарахування ЄВ для приватних підприємців – платників єдиного податку є суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Єдиний   внесок для приватних підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) (п. 2 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Правове регулювання надання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та вагітністю та пологами здійснюється відповідно до норм Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями.

Оскільки ФОП платники ЄП визначають для себе базу нарахування ЄВ самостійно, для ФОП на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, базою нарахування ЄВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а зазначені виплати не є доходом (прибутком), отриманим від такої діяльності, то обов’язок нараховувати і сплачувати ЄВ з сум допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та вагітністю та пологами для таких осіб чинним законодавством не передбачений.

Отже, отримані суми допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та вагітністю та пологами фізичних осіб — підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, не є базою нарахування єдиного внеску.

Понад 11 мільйонів принесли до бюджету природні багатства Тячівщини

25.08.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

За використання лісів, водних ресурсів, землі та надр Тячівщини протягом січня-липня 2016 року користувачами цих природних багатств сплачено 11,6 млн грн. Як зазначає начальник ДПІ у Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області Ілля Матьола – це майже на 5,7 млн грн більше, ніж надійшло за аналогічний період минулого року.

У загальній сумі надходжень за природні ресурси лідирує плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 54 відсотків або 6,3 млн грн, другою за розміром є плата за землю – близько 45 відсотків або 5,2 млн грн. Рентна плата за спеціальне водокористування займає третє місце і становить 0,8 відсотків або 0,09 млн грн. На рентну плату за користування надрами припадає решта або близько 0,02 млн грн.

Очільник податкової інспекції району підкреслює, що податкові платежі за використання природних багатств є вагомим джерелом фінансування місцевих громад. Адже зі сплаченого впродовж семи місяців 2016 року у їхніх бюджетах осів майже 91 відсоток. Отож у своєчасній сплаті, так званих ресурсних платежів, у повноті обліку об’єктів оподаткування, мають бути зацікавлені, насамперед, у самих громадах.

 

Запорізькі платники податків тримають руку на «Пульсі» – всі запити задоволено

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

За січень-липень 2016 року на всеукраїнський антикорупційний телефонний сервіс «Пульс» надійшла 81 картка із запитами, пов’язаними із Запорізькою областю. На сьогоднішній день усі запитувачі отримали відповіді від органів Державної фіскальної служби України.

Найчастіше до «Пульсу» зверталися з приводу подачі звітності та реєстрації накладних – 32 сигнали, стосовно роботи органів ДФС – 23, щодо системи електронного адміністрування ПДВ надійшло 18 повідомлень, з питань реєстрації платником ПДВ – 6, також отримано одне звернення щодо роботи Центру обслуговування платників.

Крім того, оператори «Пульсу» зафіксували сигнал від пильного громадянина щодо корупційних дій з боку співробітника фіскальної служби, проте за результатом проведеної перевірки порушень антикорупційного законодавства встановлено не було.

Нагадаємо, інтерактивний сервіс «Пульс» – інструмент двостороннього зв’язку із громадянами та суб’єктами господарювання, який дає можливість запобігти правопорушенням з боку працівників органів Державної фіскальної служби.

За багатоканальним номером телефону: (044) 284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових інспекцій та митниць, про можливі корупційні дії з їхнього боку, оперативно вирішити суперечливі питання, які виникають у процесі адміністрування податків або під час митного оформлення.

Сервіс «Пульс» працює в режимі Call-back. Заявники протягом 1-3 робочих днів отримують інформацію щодо результатів розгляду звернень та вжитих заходів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін розгляду може бути подовжено до 15 днів.

Як оподатковується дохід від продажу фізичною особою квартири

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий фізичною особою від продажу не частіше одного разу протягом звітного року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), та за умови перебування такого майна у власності понад 3 роки.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з зазначених об’єктів нерухомості, оподаткується за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Отже, дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року об’єкта нерухомості (однієї квартири), який перебуває у власності такої особи менше трьох років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.

У разі якщо протягом того ж звітного податкового року цією особою продається другий об’єкт нерухомості (квартира), то дохід, отриманий від такого продажу, оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах, незалежно від строку перебування цього об’єкта у власності фізичної особи.

Під час проведення операцій з продажу об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору.

Нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, яка продає нерухомість до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

Зазначена норма передбачена ст.172 Податкового кодексу України.

 

Дохід від продажу фізичною особою вантажного автомобіля оподатковується за ставкою 5%

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи від операцій з майном.

Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою 5% бази оподаткування.

Дохід від продажу об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.

У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта рухомого майна є юридична особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов’язана виконати всі функції податкового агента.

Крім того, дохід від продажу вантажного автомобіля, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Отже, у разі продажу фізичною особою вантажного автомобіля підприємству, така юридична особа зобов’язана при нарахуванні (виплаті) доходу виконати функції податкового агента, зокрема, нарахувати, утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Зазначений порядок визначений ст. 163, п. 167.2 ст. 167, п.173.1, п. 173.3 ст. 173, пп. 1.2 п. 16-1 підр. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України.

Коригування показників підрозділу «Військовий збір» Податкового розрахунку за формою № 1 ДФ

25.08.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

У податковому розрахунку за формою № 1ДФ, рядок «Військовий збір — виключення», призначено для коригування раніше поданої звітності.

Так, у разі подання Податкового розрахунку з відміткою «Звітний новий» чи «Уточнюючий» для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір — виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Зазначена норма передбачена абз. 12 п. 4.4 Наказу МФУ від 13.01.15 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку».

Платники транспортного податку – фізичні особи мають право провести звірку у контролюючих органах

26.08.2016

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що фізичні особи — платники транспортного податку мають право звернутися з письмовою заявою та підтверджуючими документами до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем проживання для проведення звірки даних щодо:

— об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

— розміру ставки податку;

— нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і вручає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

 

Повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після державної реєстрації

26.08.2016

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Об’єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку (п. 22.1 ст. 22 Кодексу).

Пунктом 65.1. ст.65 встановлено, що взяття на облік фізичних осіб-підприємців у контролюючих органах здійснюється за місцем їх державної реєстрації на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Відповідно до положень Кодексу процедури обліку об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, визначені розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (далі – Порядок).

Пунктом 8.1. Порядку визначено, що платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням контролюючий орган за основним місцем обліку.

Внесення змін до облікових даних фізичної особи-підприємця (у т.ч. про зміну його місцезнаходження (місця проживання)) здійснюється контролюючим органом на підставі інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (п.9.1. Порядку).

У разі, якщо місце проживання фізичної особа-підприємця є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то фізична особа-підприємець повинна подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після реєстрації, до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 119.11).

 

Природні ресурси Верховинщини збагатили бюджети більш як на 2 млн. гривень

26.08.2016

Про це повідомила начальник Верховинського відділення Коломийської ОДПІ Оксана Ясінська. З початку року місцева скарбниця поповнилася на 2,3 млн.грн., до державного бюджету надійшло 0,7 млн. грн.

Найбільше у місцеву скарбницю сплатили лісокористувачі – 2,3 млн. грн. Ця сума надходжень перевищила минулорічні показники на 1 млн. гривень. До державного бюджету перераховано 0,7 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання лісу, що на 0,3 млн. грн. більше, ніж за 7 місяців 2015 року.

Платники рентної плати за спеціальне використання води  перерахували до бюджетів усіх рівнів 0,03 млн. гривень. Ця сума рівними частинами розподілена між державним та місцевим бюджетами.

Як зазначила посадовиця, рентні платежі, які надходять до місцевої скарбниці спрямовуються на відновлення природних ресурсів.

 

На Коломийщині власники нерухомості сплатили більше 1 млн.грн. податку

26.08.2016

Саме стільки сплачено податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з початку 2016 року.

За словами заступника начальника Коломийської ОДПІ Оксани Жураківської найбільшу частку надходжень за січень- липень 2016 року забезпечили  юридичні особи – 1 млн.грн., фізичні особи поповнили місцеву скарбницю на  81 тис.грн. У липні власники нерухомості сплатили 311 тис.грн.податку.

Нагадаємо, за встановленими ст.266 Податкового кодексу України  правилами, юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до податкової інспекції за місцезнаходженням об’єктів оподаткування декларацію за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Для фізичних осіб розрахунок податку здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру  речових прав на нерухоме майно. Цього року громадяни сплачують податок на нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році. Останній день сплати податку 29 серпня 2016 року.

 

На Київщині викрито міжрегіональний «конвертаційний центр» з обігом понад 240 млн. гривень

26.08.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Київській області спільно з Генеральною прокуратурою України, в ході досудового розслідування  кримінального провадження викрито «конвертаційний центр» створений групою осіб, що надавав послуги підприємствам реального сектору економіки приватної та державної форм власності м. Києва, Київської, Луганської та Донецької областей України.

В ході проведених обшуків, за місцями розташування офісних приміщень, місцями реєстрації і фактичного проживання організаторів та учасників «конвертаційного центру», вилучено 300 тис. грн., 12 печаток підконтрольних транзитно-конвертаційних підприємств, комп’ютерну техніку, бухгалтерську документацію, накладено арешти на 40 розрахункових рахунків 11 транзитно – конвертаційних підприємств у 9 банківських установах.

На даний час проводяться слідчі (розшукові) дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

204 письмових звернень отримали податківці Кіровоградщини з початку року

25.08.2016

Саме така кількість звернень громадян надійшла на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області з початку року. Із вищезазначених звернень –160 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 33 звернення через органи влади, 10 звернень через правоохоронні органи та 1 звернення через уповноважену особу. За видом звернень – 201 заява та 3 скарги.

За результатами виконання: 187 звернень виконано в термін та 17 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня — липня 2016 року звернулися 298 громадян.

За категоріями авторів звернень: по 3 – від учасників війни та інвалідів ІІІ групи, по 1 – від учасника бойових дій, інвалідів І групи, дитини інваліда, 2 – від одинокої матері, 4 – від інвалідів ІІ групи та 283 – категорія не визначена.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях, стосуються переважно адміністрування податків,контрольно — перевірочної роботи, інформування про ухилення від сплати податків, соціального захисту та питання фінансового забезпечення колишніх працівників.

З початку року в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 149 прийомів за зверненнями громадян, з них: 137 заяв (91,9%) та 12 пропозицій (8,1%), яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків,контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників.

На всі звернення, термін розгляду яких настав, надані своєчасні відповіді. Порушення терміну їх розгляду структурними підрозділами та підпорядкованими інспекціями не допускалися.

Понад 233 мільйони ПДВ повернено платникам

26.08.2016

За січень – липень 2016 року, платникам, які зареєстровані в Кіровоградській ОДПІ відшкодовано 233,5 млн.грн. податку на додану вартість (ПДВ).

«На рахунки платників перераховано 216,6 млн.грн., з яких за процедурою автоматичного бюджетного відшкодування 11 платникам повернуто 65,8 млн.грн. ПДВ.»,- повідомила виконуюча обов’язки начальника відділу обліку платежів та зведеної звітності Кіровоградської ОДПІ Ольга Прокопова.

 

Добавить комментарий