пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 26-09-2016

 

Керівник Харківської митниці ДФС Андрій Танцеров зустрівся з представниками Європейської Бізнес Асоціації

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

На зустрічі також були присутні представники бізнесу Харківського регіону  – члени ЄБА та представники державних контролюючих органів в Харківській області.

Під час заходу обговорювались питання впровадження, практичного застосування та проблемні питання, які виникають під час роботи митниці та інших контролюючих органів за принципом «єдиного вікна».

Більшість з присутніх цікавились питанням, які ж переваги для бізнес-спільноти надає перехід до роботи за принципом «єдиного вікна», а також висловлювали побажання щодо подальшого вдосконалення роботи зазначеного механізму.

Андрій Танцеров зазначив, що тільки за допомогою конструктивного діалогу та взаємодії між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та контролюючими органами, можливе ефективне запровадження в життя нововведеної системи.

Підсумком зустрічі стала домовленість про спільну підготовку пропозицій до Державної фіскальної служби України щодо змін до митного законодавства із зазначеного питання.

«Металевий» бізнес за невеликі гроші

26.09.2016

В  промисловій зоні Харкова податківці виявили підприємство з п’ятьма  працівниками та  фізичну особу–підприємця з одним найманцем, які здійснювали «металевий» бізнес.

Виготовлення металевих конструкцій, оптова торгівля металом і металевими виробами — вся ця діяльність здійснювалась з мінімальною кількістю робітників, які, в свою чергу, отримували мінімальну зарплатню – 1 450 гривень.

Про все це у фіскальній службі дізналися, здійснивши доперевірочний аналіз господарської діяльності та звітів, наданих до податкової інспекції.

Керівником інспекції, де знаходяться на обліку суб’єкти господарювання, було прийняте рішення про проведення фактичної перевірки. За її результатами і підприємством, і підприємцем оформлено на роботу 3 та 4 наймані особи відповідно.

У фіскальній службі регіону відзначають, що робота по легалізації робочих місць та виплачених доходів громадянам, триває.

Перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Отримати знижку мають можливість всі громадяни України, які отримують дохід у вигляді заробітної плати  і сплачують податок на доходи фізичних осіб.

Фахівці ГУ ДФС у Харківській області нагадують, що перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

До даного переліку включається:

— частина суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 Податкового кодексу України;

— сума коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу щу розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

— сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;

— сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю — суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (у 2016 році – 1930 грн.);

б) при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю — 50 відсотків суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї (у 2014 році – 965 грн.);

— сума витрат платника податку на:

а)оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

б) оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

— сума коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

— сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Нагадуємо, для реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації до 31 грудня 2016 року.

Шановні мешканці Харківщини!

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління фіскальної служби повідомляє, що внаслідок вживання алкогольних напоїв, зокрема горілки «Пшенична» виробництва ТОВ «Олександрія БЛІГ»  у Вовчанському, Ізюмському і Харківському районах Харківської області загинуло 11 осіб (за повідомленням прокуратури Харківської області). Ще декілька людей в тяжкому стані знаходиться в лікарнях.

На даний час встановлені власники торгівельних точок, в яких здійснювався продаж смертельного алкоголю. Проводиться розслідування за фактом незаконного виготовлення товарів з недоброякісної сировини, що призвело до отруєння людей.

Звертаємося до вас з попередженням, ні в якому разі не купувати алкогольні напої невідомого походження, без акцизних марок, у сумнівних точках продажу, а також попередити своїх знайомих про тяжкі наслідки вживання фальсифікату та бути пильними.

У разі виявлення фактів продажу, просимо НЕГАЙНО ПОВІДОМЛЯТИ Головне управління фіскальної служби Харківської області за телефоном –(057) 706-14-76 цілодобово.

 

Перелік документів для реєстрації РРО

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

ГУ ДФС у Харківській області області нагадує про те, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг повинні застосовувати зареєстровані в податковій інспекції за основним місцем обліку персоналізовані опломбовані РРО, які переведені у фіскальний режим роботи. Реєстрації в контролюючому органі підлягають РРО, модифікації яких включені до Державного реєстру РРО, з урахуванням сфер їх застосування та за умови, що строк служби, установлений у технічній документації на РРО, не вичерпався, а також з урахуванням строків первинної реєстрації, установлених Державним реєстром РРО.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу:

заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО, яка  має бути підписана керівником суб’єкта господарювання або фізичною особою — підприємцем із зазначенням дати подання;

копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

копію паспорта (формуляра) РРО та копію паспорта модема (у разі застосування зовнішнього модема);

копію договору суб’єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Копії документів засвідчуються підписом керівника суб’єкта господарювання або особистим підписом фізичної особи — підприємця.

Харківські митники виявили два «ствола» та велику партію наркотиків

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Сьогодні вранці в пункті пропуску «Гоптівка» в ході спільних оперативних заходів Харківської митниці ДФС та УСБУ в Харківській області, за участю співробітників УВБ ГУ ДФС у Харківській області було виявлено понад 11 кг речовини рослинного походження та  2 пневматичних пістолета.

Наркотичні засоби громадянин України намагався вивезти до Росії, приховуючи в технологічних порожнинах свого авто.

За даним фактом складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Наслідки змін, внесених до переліку держав (територій), у яких зареєстровані нерезиденти, операції з якими визнаються контрольованими

22.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

За результатами аналізу звітів про контрольовані операції за 2015 звітний рік можливо зробити перші висновки щодо причин ненадання суб’єктами господарювання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику,  звіту про контрольовані операції або неповного декларування сум господарських операцій, які мають бути віднесені до контрольованих.

Так, протягом 2015 року  переліки держав (територій), затверджених розпорядженнями КМУ для цілей трансфертного ціноутворення,  неодноразово змінювались.

У журналі «Вісник» за квітень 2016 року опубліковано  роз’яснення ДФС України з питання визначення обсягів контрольованих операцій з нерезидентами,  держави яких було включено або виключено з переліку держав (територій), передбаченого п.п. 39.2.1.2 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України.

Однак, керівниками не всіх підприємств роз’яснення ДФС України взято до уваги.

Саме це стало основною причиною неподання платниками податків Звіту про контрольовані операції, тобто не надання Звіту у зв’язку з виключенням держави контрагента з зазначеного переліку.

Також, в законодавство внесені зміни щодо критеріїв віднесення господарських операцій до контрольованих: загальний обсяг платника податків та сума взаємовідносин з контрагентом.

Крім вказаних змін, вагомими змінами внесеними до законодавства є значне збільшення суми штрафних санкцій за неподання (несвоєчасне подання) звіту про контрольовані операції.

Таким чином, відсутність уваги до змін у законодавстві з боку керівників підприємств, призводить до значних втрат платників податків при виплаті штрафних санкцій, нарахованих контролюючим органом, за неподання (несвоєчасне подання) звіту про контрольовані операції та неповне включення до звіту всіх контрагентів, зареєстрованих у державах, що включені до переліку протягом певного часу у 2015 році.

Вже є перші приклади того, як постраждали підприємства, внаслідок несвоєчасного та недосконалого вивчення змін до діючого законодавства та розгляду роз’яснень, наданих ДФС України.

Тому ми наголошуємо на необхідності враховувати всі зміни при формуванні Звітів про контрольовані операції.

Очільник фіскальної служби регіону Микола Рибаков зустрівся з майбутніми фахівцями ІТ- галузі

21.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Керівництво та студентський актив Харківського комп’ютерно  – технологічного коледжу  національного технічного університету «ХПІ»  посадовець запросив в гості до  Головного управління фіскальної служби Харківської області. За невимушеною бесідою  молодь та головний податківець регіону обговорили багато важливих питань – і подальшу взаємодію, і майбутнє фахівців –компьютерщиків,  і створення умов для розвитку галузі.

Адже, як відзначив Микола Рибаков, інформаційні технології – відносно молода і досить динамічна галузь економіки, із високою заробітньою платнею та великими перспективами. Розвивається ця галузь швидкими темпами і в Україні. Харків – одне з міст-лідерів по розвитку інформаційних технологій. Тут навчаються  багато обдарованої  молоді, працюють десятки ІТ-компаній,  ІТ- асоціацій, є й ІТ- Сluster, який об’єднує декілька десятків компаній. Усі вони  впроваджують сотні проектів, а це в свою чергу – суттєві надходження до бюджету.

І з огляду на те, що ІТ- галузь залежить від людського капіталу – від талановитих працівників, які постійно розвиваються, навчаються, долучаються до нових проектів, то їх  становленню необхідно приділяти саму пильну увагу. Зі свого боку фіскальна служба готова долучитися до процесу виховання майбутніх фахівців як сумлінних платників податків та добропорядних громадян своєї країни. З цією метою керівник ГУ ДФС у Харківській області пообіцяв студентам коледжу допомогу  найкращих фахівців податкової служби регіону,  які  проведуть для них  курс лекцій.  А вже потім, по закінченню, обов’язково провести сумісний захід за підсумками освітніх лекцій.

По закінченню зустрічі Микола Рибаков відзначив, що  фіскальна служба робитиме все можливе для розвитку галузі в регіоні, адже це, насамперед, сприятиме соціально-економічному розвитку Харківщини, створенню робочих місць, втіленню цікавих інноваційних проектів та  добробуту її жителів.  Посадовець побажав молоді успіхів в навчанні та пообіцяв відвідати лекції, які незабаром розпочнуться в колледжі.

На Харківщині податківці виявили «фермера-сверхлюдину»

21.09.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

В результаті проведення операції «Урожай», яка наразі триває в регіоні та направлена на упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору, співробітники фіскальної служби виявили незвичайного фермера.

Чолов’яга один власноруч обробляв більше тисячі гектарів родючої слобожанської землі. І все було б нічого, якби не його унікальні  можливості. Адже, погодьтеся, обробити стільки землі та зібрати власноруч чималенький урожай, для звичайної людини досить важко. Принаймні все так виглядало на паперах. Адже у звітах, які фермер надавав до податкової інспекції, штатна чисельність найманих робітників на підприємстві складала одну особу.

Такий факт зацікавив фахівців Харківської ОДПІ, тож вони ретельно проаналізували його господарську діяльність та прийняли рішення про проведення  перевірки. А ось у результаті перевірки і з’ясувалось,  що  винахідливий підприємець все ж таки мав помічників. Але нелегальних. Вісім осіб.  І трудові угоди він з ними уклав, але знов таки на папері. При цьому повідомлення до податкової інспекції про прийняття на роботу найманих робітників, так і не надав.

Дану інформацію було передано до  органів прокуратури та управління праці для вжиття заходів в межах компетенції.

Керівник Центральної ОДПІ в радіоефірі про головні нюанси реєстрації платником ПДВ

23.09.2016

Сьогодні до студії  Харківського обласного радіо завітав начальник Центральної ОДПІ м. Харкова Юрій Зайцев. Про реєстрацію суб’єктів господарювання платниками ПДВ та своєчасне отримання свідоцтва ПДВ йшла мова під час ефіру. На жаль існує ряд випадків,коли платники податків не змогли отримати свідоцтва платника ПДВ у зв’язку з неправильним оформленням заяви. Тому своєчасне та повне роз’яснення допоможе платникам податків уникнути помилок та отримати свідоцтво. Керівник проінформував радіослухачів про те, як здійснюється реєстрація платника ПДВ, про строки реєстрації платником податку на додану вартість, про причини відмови у реєстрації платником ПДВ.

Юрій Зайцев зауважив, що Центральною ОДПІ постійно проводяться зустрічі щодо роз’яснення заповнення необхідних  реквізитів заяви для своєчасного отримання Свідоцтва платника податку на додану вартість. «Якісне надання послуг – це основний пріоритет нашої роботи. Я думаю, що своєчасні роз’яснення допоможуть платникам уникнути помилок та своєчасно отримати свідоцтва платника ПДВ» — зазначив Юрій Зайцев.

За 8 місяців 2016 року місцеві бюджети Ізюмщини отримали 4326,8 тис. грн. податку на нерухоме майно

22.09.2016

Про це повідомила Інна Павлова, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб, під час чергового брифінгу з місцевими ЗМІ.

Протягом січня-серпня поточного року до місцевого бюджету сплачено 3749,6 тис. грн юридичними особами та 577,3 тис. грн громадянами, що обліковуються в Ізюмській ОДПІ.

Тільки за липень — серпень 2016 року по отриманим повідомленням надійшло 1801,8 тис. грн податку.

За словами Інни Володимирівни  в 2015 році, коли оподатковувалися об’єкти за 2014 рік по житловій площі, нарахування були проведені лише на суму 37,98 тис. гривень. А вже за 2015 рік ця сума склала 883,2 тис. гривень.

Оскільки зазначені нові правила потребують окремих уточнень щодо розмежування житлової та нежитлової площі, по ряду громадян сьогодні ще триває звірка у відповідності до  пункту 266.7.3 Податкового кодексу в зв‘язку з правильністю нарахування податку на нерухомість.

Протягом січня-серпня 2016 року платниками Східної ОДПІ на обороноздатність країни перераховано 62,3 млн. гривень

21.09.2016

Таку суму надходжень мобілізовано до Державного бюджету протягом  січня-серпня поточного року. Це перевищує минулорічні показники відповідного періоду майже на 16,9 мільйонів гривень  або 37,3 %. Зокрема, за серпень поточного року надходження військового збору склали    7,4 млн. грн., що майже на 1,4 млн. грн. або 23,2% більше, ніж у серпні минулого року.

„Сьогодні важлива кожна гривня, яка надходить у вигляді 1,5 — відсоткового військового збору від доходів громадян, з огляду підтримки миру та стабільності в нашій державі. Ми вдячні платникам Східної ОДПІ за сумлінну сплату податків до бюджетів усіх рівнів” – зазначила в.о. начальника Східної ОДПІ Ольга Андрєєвська.

Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи — резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. Збір сплачується з усіх доходів, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

Не є платниками військового збору громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 10740 грн.) та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України.

До бази оподаткування військовим збором. входять всі доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України, нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. Зокрема, до таких доходів, крім зарплати та прирівняних до неї виплат, відносяться орендна плата, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини, інвестиційний прибуток та інші доходи.

Внутрішньою безпекою ДФС у Львівській області затримано на хабарі працівника податкової інспекції

23.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Львівській області спільно з працівниками прокуратури Львівської області затримано «на гарячому» керівника відділу однієї з податкових інспекції Львівщини.

Встановлено, що податківець вимагав та одержав від приватного підприємця неправомірну вигоду у сумі 5,2 тис. грн. за не нарахування останньому штрафних санкцій за виявленими правопорушеннями податкового законодавства – ведення підприємницької діяльності без відповідних дозвільних документів.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

З метою встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочину та додаткових обставин, проводяться першочергові слідчі дії, а саме обшуки за місцем роботи хабарника, вилучення речових доказів та допити свідків.

На Сумщині ліквідовано конвертцентр з обігом понад 60 млн. грн.

23.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками податкової міліції Сумської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 та ч.1 ст.205 КК України припинено діяльність конвертаційного центру.

Встановлено, що групою осіб без наміру здійснення статутної діяльності зареєстровано та придбано низку транзитно-конвертаційних суб’єктів підприємницької діяльності.

Безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно – конвертаційних підприємств у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності, після чого вказані кошти конвертувались у готівку за винятком 7-8%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів, через розрахункові рахунки, відкриті в банківських установах склав понад 60 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають 10 млн. гривень.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів на підставі ухвали суду проведено 5 обшуків за адресами проживання фігурантів та в офісних приміщеннях.

За результатами обшуків виявлено 9 печаток, 3 штампи, 22 банківські картки, комп’ютерну техніку, чекові книжки, чорнові записи та документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії.

Харківські митники виявили велику партію наркотиків та пневматичну зброю

23.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Сьогодні вранці в пункті пропуску «Гоптівка» в ході спільних оперативних заходів Харківської митниці ДФС та УСБУ в Харківській області, за участю співробітників УВБ ГУ ДФС у Харківській області було виявлено понад 11 кг речовини рослинного походження та 2 пневматичних пістолети.

Наркотичні засоби громадянин України намагався вивезти до Росії, приховуючи в технологічних порожнинах свого авто.

За вказаним  фактом складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

ДФС проведе опитування для оцінки якості обслуговування

23.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Понад 1,3 млн платників податків оцінюватимуть якість обслуговування у службі. У рамках створення сучасної системи обслуговування платників податків протягом жовтня 2016 року ДФС за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) буде проведено широкомасштабне опитування.

Це опитування дозволить ідентифікувати проблемні питання, які виникають при взаємодії громадян з фіскальними органами, та оперативно вирішити їх.  Отримані результати будуть використані для підготовки плану дій з удосконалення сервісів ДФС, для навчання і мотивації працівників, що повністю відповідає стратегії розвитку ДФС на 2016-2018 роки.

Опитування буде анонімним та добровільним. Усі відповіді залишаться конфіденційними і будуть використані виключно в цілях опитування.

Результати опитування будуть оприлюднені на офіційному веб-порталі ДФС та сторінці ДФС у Facebook одразу після їх опрацювання.

Продовжено термін прийому документів від кандидатів на посади начальника Тернопільської митниці ДФС

22.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Державна фіскальна служба України продовжує термін прийому документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі на зайняття посади начальника Тернопільської митниці ДФС, оголошеного відповідно до наказу ДФС від 02.09.2016 № 3085-о, до 5 жовтня 2016 року.

Документи необхідно надсилати поштою на адресу м. Київ, пл. Львівська, 8 із позначкою на конверті «Документи для участі у конкурсі на посаду начальника Тернопільської митниці ДФС».

Детальну інформацію щодо проведення конкурсу можна отримати за телефоном 247-27-15.

Мирослав Продан: Співпраця України з сусідніми держави посилить боротьбу з контрабандою на кордоні

22.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Виконуючий обов’язки заступника Голови ДФС Мирослав Продан взяв участь у зустрічі з Генеральним директором Європейського офісу з питань боротьби з шахрайством (EuropeanAnti-Fraud Office (OLAF) Джованні Кесслером та керівниками митних адміністрацій Румунії та Молдови, яка відбулася в м. Албіца (Румунія).

Під час зустрічі сторони обговорили розвиток взаємодії ДФС з Європейським бюро з питань боротьби із шахрайством  (OLAF) та митними відомствами Румунії та Молдови у сфері боротьби з митними правопорушеннями.

Мирослав Продан підкреслив важливість розширення співпраці між відомствами для посилення боротьби з контрабандою та покращення роботи митних органів.

«Для нас дуже важливо залучення успішного досвіду інших країн у цій сфері. Ми аналізуємо найкращі здобутки та напрацювання наших колег, аби адаптувати їх до наших реалій», — підкреслив він.

Також Мирослав Продан разом з представниками Румунії та Молдови проаналізували спільні заходи, які проводять служби у сфері боротьби з незаконним переміщенням тютюнових виробів через кордони держав. Зокрема, реалізацію «Оперативного плану по боротьбі з незаконнім обігом тютюнових виробів — 2016», підписаного ДФС, Національним агентством фіскального адміністрування Румунії та Митною службою при Міністерстві фінансів Республіки Молдова.

«На даний момент незаконне переміщення тютюнових виробів є одним із найпоширеніших порушень на кордоні з Молдовою та Румунією. В результаті подібних правопорушень бюджет втрачає значну частку надходжень. Скоординована співпраця України з сусідніми державами є ефективним способом вирішення цієї проблеми.  Тому наші країни об’єднані єдиною метою – покрашення митного контролю на кордонах та захист фінансової безпеки держави», — підкреслив Мирослав Продан.

Представники ДФС та бізнес-спільноти Бельгії обговорили шляхи залучення інвестицій в Україну

22.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Ведення бізнесу в Україні, заходи ДФС у напрямі стимулювання підприємницької діяльності та шляхи залучення в Україну інвестицій обговорювалися під час Бельгійсько-українського бізнес-форуму на тему: «Податковий та митний контроль: передова практика як ключ залучення інвестицій та сприяння торгівлі». Участь у заході взяли представники ДФС, Посольства Бельгії, Європейської Бізнес Асоціації та органів виконавчої влади України.

Представники фіскальної служби ознайомили присутніх з основними напрямами роботи служби та планами стосовно покращення ведення бізнесу в Україні. Так, зокрема, за словами директора департаменту адміністративно-судового оскарження та судового супроводження ДФС Дмитра Донця, сьогодні в ДФС триває інституційна реформа, яка розроблена за підтримки МВФ. Вона передбачає широкомасштабне запровадження електронних сервісів, поліпшення якості обслуговування великих платників, збільшення податкових зборів, удосконалення управління, боротьбу з корупцією, посилення податкового та митного аудиту, модернізацію митного і податкового адміністрування та підвищення продуктивності.

Реалізація цих заходів, вважає посадовець, дозволить створити умови для ефективної роботи сумлінного бізнесу в Україні та створить перешкоди у діяльності махінаторів та нечесних підприємців.

Крім того, для залучення інвесторів в Україну в ДФС створено Офіс великих платників податків, в якому обслуговування бізнесу здійснюється на високому рівні з урахуванням потреб клієнтів. Для платників запроваджуються нові електронні сервіси та послуги, які полегшують процеси звітування, отримання довідок та інших послуг.

Окремим блоком питань для обговорення стала митна тематика та новації у цій сфері. Представників бельгійського бізнесу цікавили особливості реформування митниці, стан функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно», заходи, які служба вживає для запобігання корупційних проявів на митницях.

Так, за словами директора департаменту організації митного контролю ДФС Олексія Василенка, фахівці ДФС готують стратегію реформування митниці, яка базуватиметься на рекомендаціях Міжнародного валютного фонду, іноземних експертів та донорів, зокрема, моніторингової місії Митної та прикордонної служби США. Це буде низка поетапних кроків, які включатимуть як внесення певних законодавчих змін, так і впровадження новацій в роботу митниць, облаштування інфраструктури митних постів та запровадження нових сервісів для платників тощо.

Посадовець також розповів, що для зручності користувачів в ДФС сьогодні працюють над удосконаленням сервісу «Єдине вікно» та оперативно вирішують усі проблемні моменти, які виникають під час його роботи.

«Це – новий продукт, який корисний і для бізнесу, і для держави. Це новація для всіх, а тому ми зацікавлені в тому, щоб зробити його досконалим. Звісно, для цього потрібен час, але спільно ми можемо зробити це», – зазначив Олексій Василенко.

Загалом, за принципом «єдиного вікна» вже оформлено понад 3 тис. митних декларацій.

За словами Олексія Василенка, «єдине вікно», а також запроваджена електронна черга під час розподілу декларацій при оформлення товарів є одними із заходів з протидії корупції на митницях. Крім того, виключенню корупційної складової сприятиме і робота мобільних груп, яка стартувала з 5 вересня поточного року. Основним завданням учасників цих груп буде протидія контрабанді на митному кордоні України.

Представники бізнес-спільноти Бельгії, у свою чергу, висловили свої пропозиції та відмітили позитивну динаміку ДФС по удосконаленню податкового та митного законодавства.

ДФС готує інвестиційний проект на розбудову пунктів пропуску на українсько-польському кордоні

22.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Уряд планує виділити Державній фіскальній службі України кошти на фінансування Проекту з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску з отриманого кредиту Уряду Польщі на умовах пов’язаної допомоги. Відповідний законопроект направлено до Верховної Ради України.

Наразі фахівці ДФС готують інвестиційний план використання зазначених коштів.

Крім того, на найближчому засіданні Комісії з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури українсько-польської Міжурядової координаційної ради буде розглянуто питання щодо розширення мережі прикордонних пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні.

Так, зокрема, передбачено відкриття нового пункту пропуску „Нижанковичі – Мальховичі” у рамках Угоди у формі обміну нотами між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про створення на українсько-польському державному кордоні міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення Нижанковичі – Мальховичі від 19.09.2012.

Мирослав Продан: Інформаційно-технологічне удосконалення – один з кроків реформування митниці

22.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

За рахунок удосконалення інформаційно-технологічної бази та обладнання, необхідного для проведення ефективної митної реформи, будуть зменшені прояви корупції. Як повідомив в.о. заступника Голови ДФС Мирослав Продан, про це йдеться у звіті моніторингової місії Митної та прикордонної служби США.

«Рекомендації фахівців США в цій галузі передбачають збільшення можливостей для забезпечення виконання митного законодавства та зменшення впливу людського фактору на митні процеси», — зазначив Мирослав Продан.

У звіті зазначається, що існуюча митна ІТ-система потребує удосконалень, у т.ч. залучення додаткового персоналу для належного функціонування ІТ-системи сучасного зразка.

«Передбачено й подальший розвиток системи єдиного вікна для подання всієї документації, необхідної для експорту та імпорту, яка забезпечує низку можливостей  для прийняття рішень в режимі реального часу і зменшує можливості для корупції», — підкреслив Мирослав Продан.

Фундаментальну роль у проведенні таких удосконалень, як зазначено у звіті, відіграє збір попередньої інформації про вантаж, що ввозиться на територію країни, шляхом удосконалення системи обміну даними. Це дозволяє завчасно виявити імпортовані товари з високим ступенем ризику і зібрати більше інформації про товари, що ввозяться на територію України.

«Це також є ключовим компонентом ефективної системи управління ризиками, для якої Група експертів з оцінювання рекомендує впровадити Систему цільового відбору вантажів ВМО та Глобальну автоматизовану систему цільового виявлення (ATS-G). Ці системи, які Україна вже впроваджує, дозволять завчасно проводити аналіз ризиків через повний спектр показників», — повідомив Мирослав Продан.

Окрім удосконалення ІТ-технологій, експертами США також рекомендовано збільшення кількості і поліпшення якості обладнання, у т.ч. неруйнівних скануючих систем.

Роман Насіров: За зниженими ставками акцизу розмитнено більше 6 тисяч автомобілів

22.09.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Після набуття чинності закону, який передбачає зниження ставок акцизного збору на вживані транспортні засоби, було розмитнено більше 6 тисяч імпортних автомобілів з преференцією по акцизу «172». Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

«З моменту набуття чинності закону України №1389 про тимчасове зниження ставки акцизу на вживані автомобілі процедуру розмитнення за новими правилами вже пройшли 6008 вживаних автомобілів. Загальна сума коштів, сплачених за розмитнення цих транспортних засобів – майже 270 млн гривень»,  — зазначив Роман Насіров.

Він також нагадав, що знижені ставки акцизного збору розповсюджується на транспортні засоби, виготовлені після 1 січня 2010 року, та діятимуть до 31 грудня 2018 року. Нормами Закону №1389 встановлено, що знижені ставки акцизного податку не застосовуються якщо легкові автомобілі мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Вінницькі митники наповнюючи державний бюджет, не забувають про благодійність

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Днями, за ініціативи начальника Вінницької митниці ДФС Валентина Калашнікова, представники колективу митного поста «Дністер»  Вінницької митниці ДФС відвідали дитячий легеневий тубсанаторій, що у місті Могилів-Подільський.

Заступник начальника митного поста «Дністер» Анатолій Величко та начальник ВМО «Автомобільний» Андрій Петрусенко принесли підгузки для дітей  і, так необхідний для медзакладу, пилосос.

Головний лікар Оксана Коваль. подякувала  митникам за те, що наповнюючи держбюджет вони не забувають про  благодійність.

У фіскальній службі Вінниччини шукають правильне рішення, дбаючи про майбутнє

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Податковий кодекс, який є свого роду фундаментом взаємовідносин між державою та бізнесом, містить пряму норму, що визначає застосування штрафних санкцій у випадку порушення законодавчих норм. Здавалося б все просто: припустився помилки – плати штраф. „Проте знайти правильне, а головне законодавчо підтверджене рішення інколи не так просто, каже перший заступник начальника ГУ ДФС у Вінницькій області. Олег Мартинюк, — Особливо коли йдеться про долю підприємств, які наповнюють бюджети і, в свою чергу, забезпечують роботою не одну сотню вінничан. Та й причини, як і самі порушення теж бувають різними”.

Отож, щоб прийняти правильне, в межах дії закону рішення, але при цьому максимально вберегти такі підприємства від можливого подальшого фінансового колапсу, при ГУ ДФС у Вінницькій області створено робочу групу. Під час її засідання найдосвідченіші фахівці служби з різних підрозділів детально вивчають всі матеріали щодо встановлених порушень і після цього приймають колегіальне рішення.

Зауважимо, що засідання такої робочої групи проводяться по мірі виникнення спірних питань. Олег Мартинюк вважає роботу групи ефективною, адже жодне із прийнятих такою групою рішень платниками податків не оскаржувалося. Посадовець переконаний, що фіскальна служба має думати не тільки про поточне наповнення бюджетів, а й дбати про  перспективу.

Додамо, що така позиція керівництва ГУ ДФС у області дала можливість забезпечити за січень — серпень поточного року приріст надходжень тільки до місцевих бюджетів майже на 1 мільярд гривень.

Антикорупційний сервіс ДФС України „Пульс” допоміг знайти відповідь 36 заявникам з Вінниччини

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Вінницькій області

Протягом січня-серпня 2016 року на розгляд до Головного управління ДФС у Вінницькій області та його територіальних підрозділів було направлено 36 запитів. Усі вони надійшли від платників та громадян Вінниччини на сервіс Державної фіскальної служби України „Пульс”.

Найбільше звернень – 14 або 38,9 відсотків від загалу – це питання щодо роботи органів державної фіскальної служби. Електронне адміністрування податку на додану вартість було темою у 8 запитах або у 22,2 відсотках. Ще у 6 запитах або 16,7 відсотках порушувалось питання звітності та реєстрації податкових накладних. Щодо корупційних дій на сервіс „Пульс” від вінничан з початку року надійшло 2 запити. Решта запитів стосувались роботи Центрів обслуговування платників, перевірки суб’єктів господарювання та реєстрації платником ПДВ.

Додамо, що всі питання, порушені у зверненнях, розглянуто, а платники та громадяни отримали вичерпні відповіді на них.

У Гайсині відбулась зустріч податківців з бізнесом регіону

23.09.2016

„Втілення в життя ідеології відкритості, довіри й партнерства у стосунках між платниками податків та податківцями – один із головних напрямків роботи сьогодення”, — розпочав спілкування начальник Гайсинської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Володимир Березнер.

З цією метою у фіскальній службі ініціюють та проводять різнопланові  заходи, створюють комфортні умови та розширюють перелік послуг, які надаються платникам податків, з урахуванням їх потреб та побажань, запроваджують новітні електронні сервіси тощо. Натомість очікують від бізнесу повної та своєчасної сплати податків і зборів, легалізації заробітної плати.

Очільник фіскальної служби регіону переконаний, що такі зустрічі податківців з представниками бізнесу і громадськості – це та форма спілкування, яка забезпечує зворотний зв’язок фіскальних органів з платниками податків, що дає можливість попередити проблемну, вислухати пропозиції і питання господарюючих суб’єктів, почути один одного та з’ясувати оптимальні шляхи співробітництва. „Взаєморозуміння та партнерські відносини з платниками податків сприятимуть виконанню поставлених завдань та наповненню бюджетів усіх рівнів”, — підсумував зустріч Володимир Березнер.

Власники сільськогосподарської техніки, котрі отримали доходи від обробітку землі, повинні декларувати доходи

26.09.2016

В рамках роз’яснювальних заходів, які фахівці територіальних органів ДФС проводять в період польових робіт, щороку до декларування доходів від обробітку землі залучають кілька десятків волинян.

Зокрема, цього року 77 власників сільськогосподарської техніки задекларували доходи, отримані від обробітку землі минулого сезону.

А за підсумками 2015-16 р.р. більше ста мешканців аграрних районів Волині сплатили до бюджету 33,4 тисячі гривень ПДФО, попередньо задекларувавши доходи.

Враховуючи аграрну спрямованість області, в ДФС Волині  нагадують громадянам, котрі надають послуги з обробітку землі, про обов’язок подання ними декларації про доходи.

«Як правило, власники техніки, котрі проживають в сільській місцевості, навесні та восени активно обробляють землю на замовлення, отримуючи доходи без сплати податків. Варто зазначити, що закон вимагає декларувати такі доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб. Тому просимо наших земляків поважати закон, а керівники органів місцевого самоврядування мають теж долучитися до роз’яснювальних заходів, оскільки 75 відсотків сплаченого ПДФО зараховується саме до місцевих бюджетів», — звертає увагу волинян начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як запевнила керівник волинських фіскалів, щорічно до податкових інспекцій звертається кілька десятків громадян, котрі розуміють важливість сплати податків та звітуються про отримані від обробітку землі доходи.

Зважаючи на масштаби сільськогосподарських робіт громадян, котрі надають послуги з обробітку землі, в області чимало, тому й таких декларантів в податкових інспекціях щороку збільшується.

Отож, кожному власнику сільськогосподарської техніки, у випадку отримання  неоподаткованих доходів за обробіток землі,  з 1 січня 2017 року слід відвідати податкову інспекцію за місцем реєстрації і відзвітуватися про доходи, а згодом – сплатити визначені суми ПДФО і військового збору в бюджет.

Спеціалісти податкових інспекцій та Центрів обслуговування платників завжди нададуть необхідну допомогу – проконсультують щодо законодавчих вимог  і допоможуть заповнити і подати декларацію.

Довідково: обов’язок подання декларації про доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб, випливає з вимог статті 164 Податкового кодексу України.

Звіти про обсяги реалізації підакцизної продукції в роздрібній мережі можна подати online

23.09.2016

Представники бізнесу, котрі здійснюють торгівлю підакцизною продукцією, зокрема реалізують алкогольні напої та тютюнові вироби в роздріб, отримали можливість подавати звіти в режимі  online, — інформує ГУ ДФС у Волинській області.

Зокрема, як повідомляє веб — портал ДФС України, з метою створення комфортних умов для платників в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано режим «Введення звітності» в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма 1-РА (місячна))  та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма 1-РТ (місячна)).

«ДФС цілеспрямовано працює над тим, щоб платники податків мали можливість подавати всі визначені звітні документи максимально швидко та з мінімальними витратами часу на виконання податкових зобов’язань. Одне з останніх впроваджень – доопрацювання режиму «Введення звітності», яке дозволяє представникам підприємництва, які реалізують алкогольні напої та цигарки в роздрібній мережі, подавати щомісячні звіти без візиту до податкового інспектора. Це черговий крок ДФС, покликаний спростити умови діяльності бізнесу та запровадити сучасні інформаційні технології в процес обслуговування платників податків», — зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як підкреслила керівник волинських фіскалів, переваги та зручність роботи в «Електронному кабінеті платника» вже оцінили чимало представників волинського бізнесу. Навіть ті з платників, які ще не подають звіти, мають чудову нагоду уточнити інформацію про ставки податків, заборговані платежі, терміни сплати тощо саме завдяки цьому електронному сервісу.

Фахівці ГУ ДФС Волині просять платників взяти до уваги, що заповнення форм звітів здійснюється з використанням кодів продукції та кодів адміністративно-територіальних одиниць відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Звіт за формою 1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Звіт за формою 1-РТ складається  окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Нагадуємо, що вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.uaа також через офіційний веб-портал ДФС.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП), зокрема безкоштовно ЕЦП можна отримати в АЦСК Інформаційно — довідкового департаменту ДФС (http://acskidd.gov.ua/).

 

Податок на прибуток, що підлягає сплаті, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно

23.09.2016

Відповідно до п.п.266.1.1 п.266.1 ст.266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (п.п.266.3.1 п.266.3 ст.266 ПКУ).

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (п.п.266.9.1 п.266.9 ст.266 ПКУ).

Згідно з п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень р. ІІІ ПКУ.

При цьому, з урахуванням п. 18 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відноситься до адміністративних витрат та враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку).

Крім того, п.137.6 ст.137 ПКУ визначено, що податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 ПКУ щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Роз’яснення надано ДФС України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в підкатегорії 102.20.

Резервуари які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання не є акцизним складом

22.09.2016

Резервуари  які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального не є акцизним складом.

Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

Абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу — це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Таким чином, у разі якщо Товариство не здійснює та не планує здійснювати операції з реалізації пального, в т. ч. роздрібної торгівлі, у нього не виникає обов’язку реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

Акцизний склад — спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі — приміщення), розташовані на митній території України, зокрема де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (п. 14.1.6 ст. 14 Кодексу).

Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі — рівнемір-лічильник), які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (п. 230.1 ст. 230 Кодексу). Ця норма набуває чинності з 1 січня .2017 року.

Розпорядник акцизного складу — суб’єкт господарювання, зокрема який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (п. 14.1.224 ст. 14 Кодексу).

Довідково: лист ДФС України від 05.08.2016 № 17060/6/99-99-12-02-02-15 «Податкова консультація з питання реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального і віднесення ємностей, в яких здійснюється зберігання пального, до акцизних складів».

Надходження в бюджет від підприємців – спрощенців зросли більш як в півтора рази, — Ковельська ОДПІ

26.09.2016

Протягом січня-серпня 2016 року підприємці –спрощенці, котрі працюють на території обслуговування Ковельської ОДПІ,  перерахували в місцеві бюджети 41,7 мільйона гривень єдиного податку. Ця сума на 56,7 відсотка перевищує минулорічні показники.

Таким чином, на території обслуговування Ковельської ОДПІ фіксується тенденція росту  сплати єдиного податку  як серед фізичних осіб-підприємців, так і юридичних осіб, котрі працюють в умовах спрощеної системи оподаткування.

«Переважна більшість представників малого підприємництва, які обрали спрощену систему оподаткування, .сумлінно виконують свої зобов’язання зі сплати податків. Відтак, місцеві громади своєчасно отримують надходження від єдиного податку. Цьому сприяють і заходи роз’яснювального характеру, яким постійно приділяють увагу фахівці ДФС», — зазначає начальник Ковельської ОДПІ Сергій Кондратюк.

 

З початку року бюджету відшкодовано понад 24 мільйони гривень збитків від фінансових злочинів

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Протягом січня – серпня 2016 року слідчі Головного управ- ління ДФС у Дніпропетровсь- кій області розслідували 527 кримінальних проваджень, з яких 373 – прийнято до провадження у поточному році.

Досудове розслідування закін- чено з 169 кримінальних провадження, з яких до суду з обвинувальним актом направлено 45 проваджень, а також 28 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 96 кримінальних проваджень закрито.

Крім того, за вісім місяців 2016 року за підслідністю направлено 93 кримінальних провадження, приєднано до інших проваджень 39 кримінальних провадження. Зупинено 14 кримінальних проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропет- ровської області впродовж січня – серпня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 24 мільйони 494 тисячі гривень.

Актуально для платників єдиного внеску: про рахунки для його сплати!

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області звертає увагу, що Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове держав- не соціальне страхування у розрізі областей розміщено на головній сторінці веб-порталу ДФС України у розділі«Законодавство» – підрозділ«ЄСВ» за посиланням:http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri- -perelik/reestri/214641.html

Для отримання інформації щодо рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, що обліковуються в органах ДФС Дніпропетровської області, необхідно завантажити у Додаткових матеріалах: «Дніпропетровська область».

 Звертаємо увагу, що з 01.09.2016 діють нові рахунки єдиного внеску по реорганізованим ОДПІ Дніпропетровської області.

У результаті проведеної реорганізації державних податкових інспекцій області:

— Верхньодніпровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області разом з Вільногорським, Жовтоводським, Криничанським, П’ятихатським відділеннями приєдналасьдо Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

 Східно-Дніпровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області разом з Межівським, Першотравенським, Петропавлівським, Покровським відділеннями приєдналасьдо Західно-Донбаської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

— Криворізька центральна ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області разом з Софіївським відділенням приєдналась доКриворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 Тому для платників єдиного внеску, які обліковуються в реорганізованих ОДПІ, нові рахунки розміщені на головній сторінці офіційного субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області»: кнопка «Бюджетні рахунки» –розділ «Рахунки місцевих та державних бюджетів для платників»  підрозділ «Перелік рахунків за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» за посиланням:

http://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 

Яким чином оподатковується дохід, отриманий фізичною особою – підприємцем від видів діяльності, не зазначених в реєстраційних даних платника податку?

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області інфор- мує.

Відповідно до п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо фізична особа – підприємець (далі – ФОП) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку – фізичних осіб.

Пунктом 177.8 ст.177 Кодексу визначено, що під час нарахування (виплати) ФОП від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо ФОП, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п.14.1.195 та 14.1.222 п.14.1 ст.14 Кодексу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 104.11 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

До уваги житлово-будівельних кооперативів!

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дні- пропетровській області пові- домляє, що Державною фіскаль- ною службою України у листі від 08.09.2016 №19390/6/99-99-15-02- 02-15 (далі – лист ДФС №19390) надана податкова консультація щодо оподат- кування податком на прибуток вступних внесків членів кооперативу.

Правовий статус ЖБК визначається Цивільним кодексом України від 16.01.2003 №435-IV із змінами та доповненнями і Законом України від 10.07.2003 №1087-IV «Про кооперацію» із змінами та доповненнями (далі – Закон №1087).

Згідно зі ст.6 Закону №1087 кооператив створюється внаслідок об’єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.

Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути житлово-будівельними.

Кооператив відповідно до свого статуту самостійно визначає основні напрями діяльності, здійснює її планування. Кооперативи надають послуги своїм членам, не маючи на меті одержання прибутку (ст.23 Закону №1087).

Вимоги до підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими, визначені у підпункті 133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс)

Обов’язковою умовою для неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткова організація) є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Нагадуємо, що 16.07.2016 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок).

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені житлово-будівельні кооперативи (далі – ЖБК) (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом) (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Отже, утворені згідно із Законом №1087 та внесені до Реєстру ЖБК не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих ними у межах статутної діяльності, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються такими неприбутковими організаціями виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу), та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Установи та організації, які не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, є платниками податку на прибуток на загальних умовах і подають фінансову і податкову звітність та сплачують податок на прибуток у порядку, встановленому розділом ІІІ Кодексу.

Згідно з п.134.1 ст.134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Розділом ІІІ Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці з операцій щодо внесення вступних внесків членів кооперативу.

Таким чином, зазначені вище операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Лист №19390 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69705.html

 

Щодо сум доходів у вигляді допомоги, яка нараховується (виплачується) окремим категоріям студентів

26.09.2016

ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська повідомляє, що відподно до ст. 71 Закону України від 01 квітня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту» фінансування державних вищих навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету на умовах державного замовлення на оплату послуг з підготовки фахівців, наукових і науково-педагогічних кадрів та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, з дотриманням принципів цільового та ефективного використання коштів, публічності та прозорості у прийнятті рішень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 року № 882 «Питання стипендіального забезпечення» затверджено Порядок призначення і виплати стипендій (далі – Порядок) відповідно до п. 7 якого з метою, зокрема, підвищення життєвого рівня навчальний заклад 10 відсотків коштів, передбачених для виплати стипендій, використовує для надання студентам, які навчаються за державним замовленням, матеріальної допомоги.

Порядок використання коштів, передбачених на виплату стипендій, для надання матеріальної допомоги розробляється навчальним закладом та затверджується його керівником.

Згідно з п.п. 1 п. 24 Порядку визначено окрему категорію студентів, яким передбачена щомісячна виплата допомоги у встановлених розмірах.

Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) дохід з джерелом його походження з України – це будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до якого виключний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено ст. 165 Кодексу.

Разом з тим згідно з п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються інші доходи, крім доходів, визначених ст. 165 Кодексу.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену ст. 167 Кодексу (п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).

Враховуючи викладене, сума доходу у вигляді допомоги, яка нараховується (виплачується) окремим категоріям студентів, визначених п.п. 1 п. 24 Порядку, включається до складу їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, інші доходи відображаються під ознакою доходу «127».(Лист ДФС від 25.08.2016 № 18440/6/99-99-13-02-03-15).

Відшкодування ПДВ

21.09.2016

Криворізької північної ОДПІ протягом січня — серпня  поточного року з бюджету на рахунки 4 платників було відшкодовано 7229,3 тис. грн. податку на додану вартість. Це на 55,3 відс., або на 2574,1 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року.

У серпні цього року суб’єкти господарської діяльності отримали 783,1 тис.грн. відшкодованого податку. Фактів протермінованої заборгованості з відшкодування ПДВ не встановлено.

Протягом 2016 року  автоматичне бюджетне  відшкодування  отримало 2 підприємства на суму 699,1 тис.грн.

Ваш дохід перевищив 1 мільйон? Необхідно реєструвати касовий апарат!

21.09.2016

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує фізичним особам – платникам єдиного податку другої і третьої груп про те, що у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим.

Відповідно до ст.292 Податкового кодексу України, доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням доходу понад 1 млн. гривень, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 17 Закону України від 6.07.95 року № 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі встановлення протягом календарного року, в ході проведення перевірки, факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

– вчинене вперше – 1 гривня;

– за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих товарів чи послуг.

З початку року в Донецькій митниці ДФС оформлено більше 31 тис. митних декларацій

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Упродовж січня — серпня 2016 року в  Донецькій митниці ДФС оформлено 31 183 митні декларації, що на 10% більше, ніж за відповідний період 2015 року. Ця позитивна тенденція зберігається практично протягом всього звітного періоду. З них 69% – на вивезення товарів за межі митної території України, 16% – на ввезення на митну територію України, 15%  – інші митні режими.

Зовнішньоторговельний обіг за січень-серпень 2016 року склав майже 2,3 млрд. дол. При цьому імпортовано товарів на суму практично 400 млн. дол., експортовано – на 1,9 млрд. доларів.  Залишається  одним з найкращих і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який складає 31 хвилин.  Тенденція зниження часу при митному оформленні імпортних товарів теж показує позитивну динаміку, середній час складає —  1 год. 56 хвилин. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить 99-100 %.

За даними Державної служби статистики України в першому півріччі 2016 року, попри спад зовнішньоекономічної діяльності, що продовжується, доля Донецької області в загальних обсягах складає 8,8% по експорту (третє місце після м. Києва та Дніпропетровської області) та 2,6% по імпорту.

У січні-серпні 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено зовнішньоторговельні операції 485 осіб. З них 53% – експортери, 36% — імпортери, 11% — ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

Щодо адміністрування акцизного податку

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Пунктом 9 підрозділу 5 розділу ХХ „Перехідні положення” Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено термін подання до контролюючого органу акта інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року (далі – Акт), а саме протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року.

У ПКУ, Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113, та Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 24.02.2016 № 219, термін внесення до системи електронного адміністрування реалізації пального даних про обсяги залишку пального, зазначених у поданому до контролюючого органу Акті, не визначено.

Водночас передбачено, що дані Акта можуть бути перевірені контролюючим органом протягом шести календарних місяців з дня його подання. При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у Акті, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних на підставі даних акта перевірки, тобто строк внесення даних Акта передує строку здійснення коригування відповідно до акта перевірки контролюючого органу.

Щодо відповідальності за порушення платником податку граничного терміну реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Згідно зі статтею 6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Контролюючий орган відповідно до підпунктів 20.1.18 та 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПКУ має право визначати суми податкових та грошових зобов’язань платників податків, застосовувати до платників податків передбачені законом штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідальність за порушення платником податку визначеного п. 231.6 ст. 231 ПКУ граничного терміну реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (а саме не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання) встановлена п. 1202.1 ст. 1202  ПКУ в розмірі від 2,0 до 40,0 відс. суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних, залежно від кількості днів порушення терміну їх реєстрації.

 

Донеччина: фіскальна служба зацікавлена в партнерських відносинах з платниками податків

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Підтримуючи ініціативи Прем`єр-міністра України В.Б. Гройсмана та Голови ДФС України Насірова Р.М., керівництво Головного управління ДФС у Донецькій області 23 вересня 2016 року в м. Краматорськ зустрілось з представниками бізнесспільноти області. Серед учасників зустрічі були як представники малого та середнього бізнесу, так і великих підприємств-виробників регіону.

Метою зустрічі таких різноманітних за обсягами та напрямками діяльності платників з першими керівниками фіскальної служби області стала необхідність «живого» відвертого обговорення актуальних проблемних питань у взаємовідносинах платників та органів фіскальної служби та шляхів їх вирішення, наявних та перспективних змін в податковому законодавстві та адмініструванні податків, а також результатів роботи податкових органів ДФС області з обслуговування інтересів платників податків і територіальних громад.

Характерною ознакою заходу став безпосередній прямий діалог учасників, значна кількість взаємних запитань та їх обговорення. Актуальними питаннями були поточний стан та перспективи адміністрування податків та особливості здійснення господарської діяльності та оподаткування на території проведення АТО.

За словами начальника ГУ ГФС у Донецькій області Сергія Погорєлого інтереси платників податків, підтримання необхідних умов для їх стабільної роботи та розвитку, оперативне вирішення проблем, що виникають в їх діяльності, є і залишатиметься пріоритетним завданням фіскальної служби області. «Тільки спільною працею в дусі взаємоповаги, чуючи і розуміючи один одного, ми зможемо створити умови для відновлення Донбасу», – підкреслив Сергій Погорєлий. «Користуючись нагодою, хочу подякувати всім – великим і малим – платникам області. Разом за 8 місяців 2016 року ми зібрали до бюджету 8,1 млрд. гривень, в т.ч. для місцевих бюджетів нашої Донеччини – 5,3 млрд. гривень», – сказав він.

Більшість учасників зустрічі відзначили її результативність та практичну значимість та висловили сподівання на продовження контактів в різних форматах.

Рубіж у 2 млрд. пройдено: Донецькою митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України майже 2,2 млрд. гривень

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Донецькій області

Протягом восьми місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України перераховано майже  2,2 млрд. грн. митних платежів. Окремо у серпні поточного року держскарбниця поповнилась на 269,7  млн. гривень.

Значно зросли показники роботи митниці у напрямку контролю чистоти декларування товарів. Так, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, додаткові надходження до державної казни внаслідок проведення відповідних заходів збільшилися вдвічі та склали більше ніж 186 млн. грн. (93 млн. 175,5 тис. грн. — 2015 рік).

Враховуючи специфіку функціонування промисловості Донецького регіону, основу якої складають підприємства металургійної та вугільної галузей, основним бюджетоформуючим товаром залишається  кам`яне вугілля – 40,2% або 870,8 млн. грн. від загальних перерахувань до держбюджету.

Значні надходження митних платежів також отримані при митному оформленні наступних бюджетоформуючих  товарів: вогнетривких матеріалів й виробів – 14,6%, інших металів й виробів з них – 7,7%, феросплавів – 6,8%, промислового устаткування — 6,1%,  коксу – 5,1% від загальних перерахувань до держбюджету.

З 01 січня 2016 року набула чинності Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами. Протягом восьми місяців 2016 року  Донецькою митницею ДФС видано 1114 сертифікатів форми EUR.1.(далі-сертифікат). У середньому в митниці видається  майже 140 сертифікатів щомісяця.

Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС: Італія – 218; Німеччина – 188; Словаччина – 159; Польща – 119; Словенія – 119.

Найбільша кількість сертифікатів видана на такі товари, як: «свинець», «сплав свинцю» – 40 %, «прокат листовий», «сталеві сляби» – 18,7 %, «натуральний бджолиний мед» – 9,2 %, «частини прокатного стану», «частини правильної машини» — 7 % від загальної кількості виданих сертифікатів.

Слід звернути увагу, що експорт до країн ЄС складає 52% від загального обсягу експорту, що на 4% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Упродовж цього року в рамках Угоди митницею надано статус уповноваженого (схваленого) експортера Державному підприємству «Артемсіль». Вказаним підприємством у 297 випадках підтверджено українське походження товарів (сіль кам’яна для промислового виробництва, сіль кухонна харчова кам’яна) із застосуванням декларації інвойс про походження товару.

Отримати ЕЦП можливо лише за новими формами реєстраційних документів

26.09.2016

Головне управління ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до наказу Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 10.08.2016 №118 «Про внесення змін до наказу ІДД ДФС від 17.02.2015 №15» (далі – Наказ №118) з 5 вересня поточного року набули чинності нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Наказом №118 затверджено нову редакцію наступних реєстраційних форм:

— Реєстраційна картка (для юридичної особи);

— Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця);-

Додаток до розділу 2 Реєстраційної картки;

Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг ЕЦП можна у розділі «Реєстрація користувачів» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС за посиланням: http://acskidd.gov.ua/r_kor

Зустріч із Профспілками працівників освіти і науки

26.09.2016

З метою поліпшення комунікацій з профспілками області перший заступник начальника Головного управління ДФС у Житомирській області Наталія Новоженіна прийняла участь у зустрічі із представниками Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.

Зустріч пройшла у форматі відкритого діалогу, під час якої фахівці Головного управління ДФС у Житомирській області спільно із головами і бухгалтерами міських та районних організацій Профспілки обговорили актуальні питання щодо реєстрації, оподаткування витрат неприбуткових установ та організацій та інші питання що виникають у роботі профспілок.

Невдачею скінчилися чергові спроби незаконного експорту лісопродукції

21.09.2016

У рамках операції «Рубіж – 2016» працівниками Житомирської митницї ДФС виявлено 19 фактів незаконного експорту лісопродукції на загальну суму  1 млн. гривень.

У ході проведених перевірок законності експорту товарів, які експортувались протягом 2015 року було виявлено факти митного оформлення лісоматеріалівшляхом подання митному органу одержаних незаконним шляхом сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

У зв’язку з вищевикладеним порушено адміністративні справи  у відношенні експортерів за ч.1 ст.483 митного кодексу України

Відповідно до чинного законодавства, санкція відповідної статті передбачає притягнення порушника до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення та їх конфіскацію.

На даний час митницею здійснюється адміністративне провадження.

Іноземець намагався вивезти з України повний кабріолет цигарок

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Напередодні, на митному посту «Тиса» працівники Закарпатської митниці ДФС припинили спробу незаконного переміщення тютюнових виробів громадянином Німеччини.

Через український кордон громадянин їхав автомобілем «BMW» моделі «318 CI». Для проходження митного контролю іноземець обрав «зелений коридор». При усному опитуванні заявив, що не переміщує через митний кордон України товари в обсягах, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню, приховані від митного контролю, оподаткуванню митними платежами чи такі, що підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо переміщення.

Відтак відповідно до типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, працівниками органу ДФС було прийнято рішення провести поглиблений митний огляд транспортного засобу. В ході здійснення якого виявлені приховані від митного контролю 920 пачок тютюнових виробів «LM» вітчизняного виробництва, з акцизними марками України.

Виявлені тютюнові вироби були приховані в обладнаній та пристосованій з метою незаконного переміщення сигарет через митний кордон України конструктивній порожнині – у відсіку для зберігання відкидного даху, який знаходиться під кришкою верхньої частини багажного відділення автомобіля. Отвори між відкидним дахом та кришкою відсіку для його зберігання, які давали можливість візуального доступу до відсіку для зберігання відкидного даху, були закриті поліетиленовою плівкою чорного кольору.

Вартість виявлених тютюнових виробів, згідно з маркуваннями на пачках, складає 14 720 грн. Вартість автомобіля – 212 664 грн.

Таким чином, громадянин України вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Складено протокол про порушення митних правил, автомобіль та цигарки вилучено.

Грігол Катамадзе: Офшори потрібно створювати в Україні

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Напередодні, 22 вересня 2016 року, в Ужгороді відбувся круглий стіл: «Шляхи лібералізації податкового законодавства та концепція організації фінансового контролю в Україні». Організувала захід в обласному центр Закарпаття Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України».

– Сьогодні обговорити такі важливі для суб’єктів господарської діяльності та контролюючих органів питання зібрались поважні учасники на чолі з Гріголом Катамадзе, Президентом ВГО «Асоціація платників податків України». Учасниками круглого столу, є, зокрема, Юрій Сакалош – заступник начальника ГУ ДФС у Закарпатській області, Степан Кіяк – заступник начальника ГУ ДФС у Закарпатській області, представники Закарпатської ОДА, інститутів громадянського суспільства, науковці, керівники підприємств та підприємці, –  підкреслила модератор круглого столу – Марта Волощук, голова Ради Територіального відділення ВГО «АППУ» в Закарпатській області.

– Я приїхав поділитись із вами нашими думками – над чим працює останні півтори місяці Асоціація платників податків України. Дискусія щодо шляхів реформування податкової системи України йде з початку відновлення державної незалежності. Ми, як одна з великих бізнес спільнот в Україні, наполягаємо на тому, що не має альтернативи ліберальній податковій реформі, – зазначив під час свого вступного слова Грігол Катамадзе, Президент ВГО «Асоціація платників податків України».

За словами Грігола Катамадзе, насправді тиск на бізнес це не проблема фіскальної служби, це проблема законодавства, яке існує. На його думку, фіскальна служба працює в тих умовах, і за тими правилами гри, які затвердили їй законодавці.

На думку Юрія Сакалоша, зараз активно обговорюється питання про те, кому і які контролюючі функції передати. Проте, головне питання, на його думку, полягає в тому, як спростити та зробити зручне адміністрування, зменшити податкове навантаження. Бізнесу все одно хто буде контролювати, – чи Мінфін, чи ДФСУ, бізнес цікавить кількість податків та розумна ставка податку і  легкість адміністрування.

Відтак під час круглого столу учасники обговорили і питання офшорів.

Зокрема Грігол Катамадзе виловив думку, що офшори потрібно створювати в Україні, щоб іноземні кошти йшли в Україну, для того щоб інвестор почав вкладати гроші в український бізнес потрібно створити прості та зрозумілі податкові правила, аби людина без спеціальних знань та навичок розуміла, як вираховувати та як сплачувати податок, і щоб цей процес займав якомога менше часу.

В підсумку обговорення учасники круглого столу дійшли згоди, що необхідно дуже прискіпливо та виважено пропонувати зміни до податкового законодавства, до реформування фіскальної служби, адже від цього залежить  і бізнес клімат в Україні, і інвестиційна привабливість та й розвиток українського суспільства загалом.

Платникам розповіли про реалії податкового законодавства на семінарі

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Чимала кількість платників прийшла на семінар, ініційований ВГО «Асоціація платників податків України», який відбувся напередодні в м.Ужгород під назвою «Податкове законодавство: реалії сьогодення» щоб дізнатися про актуальні питання, що зараз існують на податковому полі. Відкрив семінар Юрій Сакалош – заступник начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області. Фахівець привітав учасників та зазначив, що на подібних заходах є можливість почути з перших вуст про податкові новації й отримати відповіді на запитання, які виникають під час здійснення господарської діяльності.

Під час привітання учасників семінару Марта Волощук – голова Ради територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Закарпатській області акцентувала увагу на потребі створення плідного діалогу фахівців ВГО «Асоціація платників податків України» із представниками бізнесу, та наголосила, що такого роду заходи дають змогу платникам бути обізнаними у найактуальніших питаннях податкового законодавства.

Відтак Марта Волощук представила доповідачів – радника Президента ВГО «Асоціація платників податків України» Ганну Білоцерківську; керівника відділу розробки перспективних напрямків діяльності ВГО «Асоціація платників податків України» Ірину Білотіл та заступника керівника Управління захисту прав платників податків ВГО «Асоціація платників податків України» Катерину Гривнак.

Фахівці ВГО АППУ детально розповіли присутнім про електронне адміністрування податку на додану вартість; особливості справляння податку на доходи фізичних осіб у 2016 році; спрощену систему оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників та порядок контролю за досягненням ФОП – платниками єдиного податку ІІ, ІІІ груп граничного обсягу доходу.

Опісля кава-брейку та неформального спілкування спеціалісти зупинились на питаннях щодо акцизного податку та електронного адміністрування реалізації пального; плати за землю; вдосконаленні податкового законодавства – версія Міністерства Фінансів України.

Після кожного з виступів учасники семінару мали можливість задати питання та отримати компетентні відповіді.

Варто зазначити, що сьогодні особливого значення набувають різні форми масово-роз’яснювальної роботи фіскальних органів, у даному випадку спільно з ВГО «Асоціація платників податків України», що дає змогу збільшити податкову культуру, обізнаність та грамотність платників.

Іноземець приховав цигарки у паливному баку «AUDI 100»

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Закарпатській області

Напередодні, 22 вересня 2016 року, працівники Закарпатської митниці ДФС спільно з прикордонниками припинили спробу вивезення з України тютюнових виробів.

В зону митного контролю пункту пропуску «Вилок» Закарпатської митниці ДФС на смугу «зелений коридор» заїхав автомобіль «Audi 100». Керував автомобілем громадянин Угорщини.

Враховуючи результати аналізу ризиків та оперативну інформацію Управління СБУ у Закарпатській області, транспортний засіб виведено із «зеленого коридору» в «червоний коридор» для проведення поглибленого огляду.

Перед початком проведення огляду проведено опитування громадянина України, в ході якого він заперечив наявність у нього товарів та предметів прихованих від митного контролю.

Відтак, під час проведення огляду автомобіля «AUDI 100» виявлено приховані у спеціально виготовленому тайнику, паливного баку, цигарки «LD BLUE», «LIFA STRAWBERRY», вітчизняного та іноземного виробництва, загальною кількістю 500 пачок.

Дії громадянина кваліфіковано за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України за протоколом про порушення митних правил вилучено цигарки та автомобіль. В подальшому справу буде передано до суду.

Державне мито за посвідчення спадкового договору становить 1% від суми договору

26.09.2016

За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.

Спадковий договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

За нотаріальне посвідчення державним нотаріусом договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності громадянина, який здійснює таке відчуження, а також за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці, справляється державне мито.

Розмір державного мита при нотаріальному посвідченні спадкового договору становить 1% від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що діє на день сплати.

Зазначена норма передбачена ст. 1302, ст. 1304 Цивільного Кодексу України та п. 3. ст. 3 Декрету КМУ від 21.01.1993 №7-93 ”Про державне мито”.

Олексій Кавилін: «Місцеві бюджети Запоріжжя отримали податку на доходи фізичних осіб на дві третини більше, ніж торік»

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

З початку року до місцевих бюджетів запорізькі платники спрямували 1 мільярд 968 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Рівень минулого року перевищено на 763 мільйони, а прогнозних показників на нинішній – майже на 405 мільйонів. Щомісячно на Запоріжжі надходить 246 мільйонів гривень ПДФО. Це на 95 мільйонів гривень більше, ніж у 2015-му.

Начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін визначив основні чинники, що впливають на зростання показників сплати податку.

– По-перше, це збільшення рівня мінімальних зарплат для обчислення базових окладів та інших трудових виплат. По-друге, позитивні результати дають заходи фіскальної служби з «очищення» зарплат – боротьби із «конвертами» та нелегальною працею. На сьогодні в умовах децентралізації роль податку на доходи фізосіб є надто важливою, адже з кожної гривні цього податку 75 копійок залишається у місцевих бюджетах, і саме громада має вирішувати, що робити з додатковими коштами, – наголосив Олексій Кавилін.

Він також відзначив, що кожна територія Запорізької області отримала більше податку на доходи у середньому на 63 відсотки або на дві третини. Наприклад, до місцевої скарбниці м. Запоріжжя надійшло на 412 мільйонів більше, ніж торік, м. Мелітополя та району – майже на 86 мільйонів, у м. Енергодар надходження зросли на 58 мільйонів, у м. Бердянськ та районі – на 41,5 мільйона, у Василівському районі – на 25 мільйонів, у Пологівському та Вільнянському районах, відповідно, на 21 та 15,5 мільйона гривень (див. інфографіку).

Зазначимо, що податок на доходи фізичних осіб, базова ставка якого дорівнює 18 відсоткам, зараховується до державного та місцевих бюджетів у пропорції 25% : 75%. Його платниками є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізособи-нерезиденти, чиї доходи мають походження в Україні, а також податкові агенти.

Ставки державного мита при укладанні договорів продажу рухомого майна між фізичними особами

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

Ставки державного мита за нотаріальні дії, вчинювані державними нотаріальними конторами при укладанні договорів продажу рухомого майна за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів, встановлюються в таких розмірах:

дітям, одному з подружжя, батькам — 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян;

іншим особам — 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Державне мито за вищезазначені дії, сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування.

Зазначена норма передбачена п.п. 3 «г» ст. 3 Декрету КМУ від 21.01.1993 №7-93 «Про державне мито».

Половина з викритих податкових злочинів на Запоріжжі стосуються ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах

23.09.2016 — Головне управління ДФС у Запорізькій області

З початку року співробітники оперативних підрозділів фіскальної служби регіону викрили 63 злочини у сфері оподаткування, за якими розпочаті кримінальні провадження. Із них 61 матеріал – про тяжкі та особливо тяжкі злочини та 30 стосуються ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах.

Як повідомив заступник начальника оперативного управління Головного управління ДФС у Запорізькій області Богдан Красюк, до суду направлено 18 досудових розслідувань, серед яких 12 – з обвинувальним актом та 6 – для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням збитків. За закінченими кримінальними провадженнями державі повернено понад 12,5 мільйона гривень.

Також у поточному році запорізькі оперативники ліквідували 5 «конвертаційних центрів», за допомогою яких ділки «прокрутили» 650 мільйонів гривень, а ймовірні втрати бюджету складають майже 102 мільйони гривень несплачених податків. За результатами відпрацювання контрагентів «конвертаційних центрів» та фіктивних суб’єктів господарювання стягнуто більш ніж 17 мільйонів гривень.

Крім того, у системі державних закупівель викрито 16 злочинів, у митній сфері виявлено 7 злочинів, пов’язаних із ухиленням від оподаткування в особливо великих розмірах.

Значна увага оперативних співробітників прикута до ринку незаконного обігу підакцизних товарів. У рамках операцій «Акциз 2016» та «Курорт 2016» ліквідовано 8 «підпільних цехів», де виготовлялися фальсифіковані алкогольні напої. Обліковано 10 кримінальних проваджень за ч.3 ст.204 КК України та 3 провадження за ст.199 КК України. Із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму майже 25 мільйонів гривень.

У разі несвоєчасної сплати єдиного внеску до роботодавця застосовуються фінансові санкції

23.09.2016

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина одинадцята ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464 суми ЄВ, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою.

Штраф у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄВ накладається за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ (п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464);

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум (п. 6 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення (частина десята ст. 25 Закону № 2464).

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄВ посадові особи платників ЄВ несуть адміністративну відповідальність (абзац другий частини першої ст. 26 Закону № 2464).

Згідно зі ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями:

Несплата або несвоєчасна сплата ЄВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Несплата або несвоєчасна сплата ЄВ, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 301).

 

Порядок заповнення додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» до податкової декларації з ПДВ

23.09.2016

Пунктом 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим.1. 3 ст. 200 прим.1 ПКУ (далі – реєстраційна сума) на момент отримання контролюючим органом податкової декларації з ПДВ (далі — декларація), а в разі відсутності податкового боргу

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує реєстраційну суму на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Отже, з урахуванням п.п. «б» п. 200.4 ст. 200 ПКУ при від’ємному значенні різниці між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду платник ПДВ має право заявити таку суму, в частині, що не перевищує реєстраційну суму на момент отримання контролюючим органом декларації, до бюджетного відшкодування на поточний рахунок платника податку та/або сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету шляхом заповнення рядка 20.2 та відповідно рядків 20.2.1 та/або 20.2.2 декларації, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 21).

Згідно з п.п. 4 п. 5 розд. V Порядку № 21 при заповненні рядка 20.2 декларації обов’язковим є подання додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» (Д3) (далі додаток 3).

Таблиця 1 додатку 3 до декларації заповнюється наступним чином:

в графі 1 зазначається сума від’ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200 прим.1.3 ст. 200 прим.1 ПКУ на момент подання декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з ПДВ (рядок 20 – рядок 20.1 декларації);

в графі 2 відображається сума з рядка 1, що є фактично сплаченою у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України;

в графі 3 зазначається сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню та яка переноситься до рядка 20.2 декларації 0110. Значення цього рядка не може перевищувати значення рядка 2.

Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України здійснюється в таблиці 2 додатку 3 до декларації. В таблиці зазначається індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.20).

 

До місцевих бюджетів Івано-Франківщини надійшло майже 280 млн. грн. плати за землю

22.09.2016 — Головне управління ДФС в Івано-Франківській області

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області,   з початку року власники та орендарі земельних ділянок Прикарпаття сплатили до місцевих бюджетів області 277,9 млн. грн. земельного податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року находження цього податку збільшились на 103,4 млн. грн., або на 59 відсотків.

При цьому, 236,8 млн. грн. забезпечили юридичні особи, 40,8 млн. грн. – фізичні.

Як зауважують податківці, на сьогодні орендна плата за користування землею та земельний податок посідають друге місце за обсягами надходжень до місцевих бюджетів Прикарпаття, що становить 13,8 відсотків від загальних надходжень до регіональної скарбниці.

Нагадаємо, плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. З дня виникнення права власності або права на користування земельною ділянкою власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю.

Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У випадку зміни протягом року об’єкта або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Фізичні особи мають сплатити суму цього податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Термін вручення повідомлень-рішень фізичним особам до 1 липня поточного року.

 

Коломийські податківці зустрілись з студентами економіко – правового коледжу

23.09.2016

Днями до Коломийської ОДПІ завітали студенти Коломийського економіко — правового коледжу Київського національного торговельно-економічного університету. Гості інспекції мали змогу ознайомитися зі структурою інспекції, її функціями та особливостями роботи.

Головний державний інспектор сектору організації роботи Коломийської ОДПІ Світлана Ілюк розповіла молоді про роль податків у наповненні казни держави, ознайомила студентів з історією формування податкової системи, сутністю податків та з щоденною, кропіткою, але, водночас, необхідною роботою податківця. Вона також розповіла про модернізацію Державної фіскальної служби, метою якої є повне перетворення контролюючого податкового органу на сервісну службу.

Посадовець презентувала молоді роботу Центру обслуговування платників податків. Гості мали можливість ознайомитись із комплексом послуг, зокрема, отримання дозвільних документів, податкових консультацій, приймання податкової звітності, отримання доступу до інформації.

Податківці сподіваються, що одержана інформація та пізнавальні екскурсії, які проводять фахівці інспекції, розширюють уявлення екскурсантів про податки та особливості роботи ОДПІ, популяризують її як сервісну службу.

На завершення заходу Світлана Ілюк побажала студентам здоров’я, успіхів у навчанні та докласти усіх зусиль, щоб стати справжніми фахівцями своєї справи.

 

Київською митницею ДФС зупинена спроба незаконного вивозу двигунів для гвинтокрилів

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

До підрозділу митного оформлення Київської митниці ДФС для здійснення митного оформлення товару «блоки до двигунів човнів – 2 шт.», вартістю 2000 доларів США, з метою їх вивезення до Канади, звернувся пенсіонер з Києва. Товар мав переміщуватися авіаційним транспортом не супроводженим багажем.

До митного огляду залучено експерта, який встановив, що вантаж не відповідає заявленому. Насправді це двигуни типу PW206C, які призначені для встановлення на цивільні гвинтокрили типу А109 різних модифікацій.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, відповідно до ст. 472 Митного кодексу України, яка передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією. Вартість двигунів буде встановлена після проведення експертизи.

Всього Київською митницею ДФС з початку року складено 603 протоколи про порушення митних правил на загальну суму понад півмільярда гривень.

Керівництво Київської митниці ДФС провело низку зустрічей з бізнесом

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Київській області

Днями на митному посту «Вишневе» та «Східний термінал»  відбулися зустрічі керівництва митниці з суб’єктами зовнішньо-економічної діяльності, за участі представників державних органів уповноважених на здійснення санітарно — епідеміологічного, фітосаніторного, екологічного та радіологічного контролю.

На зустрічах обговорено низку актуальних питань, які виникають під час здійснення митного контролю, у тому числі, деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю.

Розглядалися питання щодо запровадження інституту уповноваженого економічного оператора, які викликали зацікавленість з боку підприємців.

Виконуючий обов’язки начальника митниці Іван Бережнюк наголосив на бажанні приведення до загального порядку роботи всіх служб, що зібралися на зустрічі, для спрощення та прискорення митних процедур та надання якісного сервісу платникам податків.

Представники бізнесу подякували за конструктивну розмову, швидке вирішення проблемних питань та виявили бажання і в подальшому приймати участь у подібних заходах.

За вісім місяців місцеві бюджети Кіровоградщини отримали понад 350 млн.грн. земельного податку

26.09.2016

За вісім місяців 2016 року у Кіровоградській області юридичні та фізичні особи сплатили 356,6млн.грн. плати за землю, а саме: від юридичних осіб надійшло – 264,1млн.грн., від фізичних – 92,5млн.гривень. Ці кошти були спрямовані до місцевих бюджетів регіону.

Якщо порівнювати надходження цього платежу з аналогічним періодом минулого року, то коштів у поточному році до місцевих скарбниць перераховано на 119,5млн. грн. або 50,4відсотка більше. Доведене завдання виконано на 120,3 відсотки.

Аналізуючи надходження серпня 2016 року, у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області повідомляють, що у порівнянні з даними аналогічного періоду 2015 року надходження у цьому році збільшено на 26,4млн.грн. або 58,8 відсотків. Приріст надходжень від фізичних осіб складає 15,3 млн. грн. (70,9%), від юридичних осіб – 11,1 млн. грн. (47,6 %).

Нагадаємо, що відповідно до пункту 274.1 статті 274 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

До якого органу ДФС переселенцю із тимчасово окупованої території необхідно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи з метою реалізації права на податкову знижку?

23.09.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує.

Відповідно до підпункту 166.1.2 п.166.1 ст.166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи   (далі – Декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (пункт 49.1 ст.49 ПКУ).

Пунктом 45.1 ст.45 ПКУ встановлено, що податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Згідно з пунктом 5 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 №1146 (далі – Порядок), повернення помилково та/або надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб здійснюється на підставі поданої платником податків Декларації до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплачених сум.

Отже, законодавством України не передбачена подача платником податку Декларації, за результатами відповідного звітного податкового року, більше ніж за однією податковою адресою.

Крім того, повернення помилково та/або надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб здійснюється лише органом ДФС, до якого подана така податкова декларація.

У зв’язку з ситуацією, яка склалася у Донецькій та Луганській областях, та на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014   №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» із змінами та доповненнями та наказу Державної фіскальної служби України від 07.11.2014 №256 «Про переміщення та закінчення простою» із змінами та доповненнями (далі – Наказ №256) функціональні обов’язки з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку у територіальних органах, що переміщуються, покладаються у межах компетенції на територіальні органи, які знаходяться на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, відповідно до додатка до Наказу №256.

Водночас, процедуру та порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та перелік необхідних для цього документів передбачено Законом України від 11.12.2003 №1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» із змінами та доповненнями (далі – Закон №1382).

Абзацом дев’ятим ст.3 Закону №1382 передбачено, що документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, це – паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

Документи, до яких вносяться відомості про місце перебування, це – довідка про звернення за захистом в Україні, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (абзац десятий ст.3 Закону №1382).

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи визначено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 із змінами та доповненнями.

Пунктом 70.7 ст.70 ПКУ передбачено, що фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 №779, фізичні особи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою №5ДР.

Враховуючи викладене вище, з метою реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно надати до органу ДФС за місцем його реєстрації, як тимчасового переселенця, відповідні документи про зміну місця проживання та Декларацію.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 103.05 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

 

На Кіровоградщині легалізована праця понад 750 найманих працівників

23.09.2016

З початку року працівниками органів фіскальної служби Кіровоградщини проведено 102 документальні перевірки суб’єктів господарювання, за результатами яких донараховано 8091,4тис.грн., з них до бюджету надійшло 5436,4тис.гривень.

За січень-серпень цього рокупідрозділами податків і зборів з фізичних осіб органів ДФС уКіровоградській області виявлено та залучено до оподаткування 754 найманих працівників.

Протягом звітного періоду спільними комісіями при органах місцевого самоврядування заслухано керівників 376 підприємств та 113 підприємців, які проводять нарахування заробітної плати менше законодавчо встановленого мінімального розміру, в результаті чого підвищили рівень виплати заробітної плати 345 підприємств та 107 підприємців.

Крім того, після заслуховування на комісіях по заробітній платі 42 підприємства погасили 28 168,1тис.грн. боргу по виплаті заробітної плати перед працівниками, в результаті чого до бюджету надійшло 6557,0тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Одним з пріоритетних напрямів роботи контролюючих органів області на сьогодні є легалізація заробітної плати. „Тіньова зарплата” є однією із найбільших проблем сучасної економіки, оскільки нелегальні доходи призводять до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників, позбавляючи їх соціальних гарантій – зазначають в обласному відомстві.

 

«Фантом» Луганщини затримав викрадений раніше Mitsubishi

26.09.2016

Співробітники спецпідрозділу Головного управління ДФС у Луганській області «Фантом» спільно з Луганським прикордонним загоном вчора, 25 вересня 2016 року, на контрольному пункті «Шахта «Родина» затримали автомобіль «Mitsubishi L-200» без відповідних документів про державну реєстрацією та з ознаками викраденого.

Автомобіль рухався із населеного пункту Золоте-5 (неконтрольована територія) до населеного пункту Золоте-4.

Водій та пасажир авто не змогли надати пояснення щодо походження автомобіля та пред’явити документи на нього.

За результатами проведення подальшої перевірки «фантомівці» встановили, що Mitsubishi належить одному із підприємств Луганської області. На початку військових дій його було викрадено бойовиками «ЛНР». Згідно даних МВС вказаний автомобіль знаходиться у розшуку.

За результатами перевірки автомобіль та водія із пасажиром затримано, матеріали направлено до Попаснянського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Луганській області.

 

Об’єкт оподаткування військовим збором

26.09.2016

Фахівці Головного управління ДФС у Луганській області нагадали про об’єкт оподаткування військовим збором.

Так, відповідно до підпункту 1.2 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором резидента є:

– загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

– доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх

нарахування (виплати, надання);

– іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування військовим збором нерезидента є:

– загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в

Україні;

– доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

У відомстві зазначили, що військовий збір впроваджено з 03 серпня 2014 року в зв’язку з набранням чинності Закону України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів».

За рахунок погашення податкового боргу від Луганщини до зведеного бюджету спрямовано майже 37 млн грн

23.09.2016

В Головному управлінні ДФС у Луганській області повідомили, що за рахунок вжитих заходів з погашення податкового боргу до зведеного бюджету України за січень-серпень 2016 року надійшло 36,9 млн грн. При цьому державний бюджет отримав 21,2 млн грн, місцевий – 15,7 млн грн.

Скорочення податкового боргу є одним із пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби. Адже це – додаткові надходження, той резерв, який направляється, зокрема, на виконання дуже важливих на сьогодні соціальних зобов’язань перед громадянами.

Одним із напрямків такої роботи з платниками є забезпечення сплати розстрочок грошових зобов’язань (податкового боргу). У серпні поточного року платниками Луганської області достроково сплачено до зведеного бюджету України 1 млн грн.

З метою скорочення податкового боргу постійно проводяться зустрічі з керівництвом підприємств-боржників спільно з органами місцевої влади, Пенсійного фонду тощо.

Працівники Львівської митниці ДФС взяли участь у антитерористичних навчаннях

23.09.2016

Учора з ініціативи Львівської митниці в пункті пропуску «Рава – Руська Гребенне» за участі представників Держприкордонслужби, СБУ та Національної поліції відбулись навчання щодо застосування алгоритму дій при виникненні надзвичайних подій та терористичних загроз у пунктах пропуску на Державному кордоні.

Навчанням передував комплекс заходів, зокрема робочі зустрічі представників правоохоронних органів, розміщення в підрозділах Львівської митниці ДФС пам’яток «Першочергових дій посадових осіб підприємств, установ та організацій при одержанні інформації про загрозу виникнення терористичних проявів» та «РАЗОМ ПРОТИ ТЕРОРИЗМУ», розроблені СБУ.

Під час тренування посадові особи митниці, прикордонної служби, СБУ, Націанальної поліції відпрацьовували заходи, передбачені планом локалізації кризових ситуацій, зокрема виявлення зброї в транспортних засобах, затримання особи, яка вчинила протизаконні дії, локалізація місця виявлення, а також убезпечення подорожніх від можливих наслідків правопорушення.

Загалом навчання пройшли успішно, їх учасники і надалі координуватимуть свої дії на випадок виникнення подібних ситуацій.

 

На засіданні Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області обговорено проблемні питання бізнесу

23.09.2016

У Головному управлінні ДФС у Миколаївській області відбулося чергове засідання Громадської ради, основною темою якого було обговорення проблемних питань бізнесу, а також проекту Закону України від 15 вересня 2016 року №5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» щодо перегляду ставок деяких податків та зборів.

 

Заступник начальника юридичного управління Головного управління ДФС у Миколаївській області Олена Рибальченко розповіла про основні зміни до Податкового кодексу України та запропонувала присутнім висловити свої пропозиції щодо шляхів вирішення проблемних питань, що виникають у роботі суб’єктів господарювання.

У ході дискусії представники громадськості обговорили питання щодо детінізації економіки, боротьби із зарплатою в «конвертах», відшкодування ПДВ, проведення аналізу арендної плати за землю, врегулювання кадрової політики в органах ДФС у Миколаївській області тощо.

Усі пропозиції від членів Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області до проекту Закону України від 15 вересня 2016 року №5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» буде підготовлено та направлено до ДФС України.

Голова Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Миколаївській області Наталія Запорожченко повідомила присутнім про результати роботи Громадської ради за перше півріччя 2016 року та, користуючись нагодою, подякувала представникам бізнесу та громадськості за плідну співпрацю.

Договір про визнання електронних документів укладається платником податків з органом ДФС лише один раз

26.09.2016

З метою покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до положень Порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233.

ДФС спрощено процес укладання Договорів про визнання електронних документів з територіальними органами ДФС, а саме, починаючи з 25 листопада 2015 року, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку.

До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів.

Для формування та подання Договору розроблено новий електронний формат за кодом J1391004.

Договір з органом ДФС за неосновним місцем обліку не укладається.

Одещина: спрощенці збільшили сплату єдиного податку на 53 відсотки

26.09.2016

Протягом січня-серпня поточного року платниками єдиного податку сплачено майже 667 млн.грн.  Порівняно з минулим роком надходження податку зросли на 53 %. За аналогічний період 2015 року від платників на спрощеній системі оподаткування надійшло майже 436 млн.грн.

У переважній більшості спрощену систему оподаткування використовують фізичні особи-підприємці. З початку року вони спрямували до місцевих бюджетів майже 403 млн.грн. Порівняно з січнем-серпнем минулого року сплата податку фізичними особами зросла на 140 млн.грн.

За 8 місяців 2016 року юридичними особами третьої групи сплачено майже 169 млн.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 53 млн.грн.

Платниками четвертої групи сплачено до бюджету 95 млн.грн. єдиного податку, що майже на 38 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.

Керівник фіскальної служби Одещини Глеб Мілютін зустрівся з представниками бізнесу

23.09.2016

Щомісячно, керівництвом Головного управління ДФС в Одеській області організовуються та проводяться зустрічі з платниками податків, де обговорюються актуальні питання ведення бізнесу та адміністрування податків.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС в Одеській області Глеба Мілютіна, такі зустрічі приносять реальні результати.

«Ми отримуємо від вас все більше конкретних пропозицій та зауважень. Вони стосуються як питань діяльності фіскальної служби, так і удосконалення податкового законодавства», — підкреслив Глеб Мілютін.

Так, за результатами зустрічі з платниками податків у серпні цього року вжито наступних заходів.

З метою оптимізації процедури видачі довідки про відсутність заборгованості, податковим інспекціям на місцях доручено видавати такі довідки в максимально короткі терміни – шляхом скорочення необґрунтованих витрат часу.

Крім того, фіскальна служба Одещини, враховуючи побажання представників бізнесу, звернулася до ДФС України з пропозицією ініціювати зміни до Податкового кодексу України в частині відміни такої довідки.

Врегульовано й питання щодо можливості надання платниками податків звітності з єдиного внеску на паперових носіях, у разі якщо кількість застрахованих осіб у такого платника податків не перевищує п’яти.

На сьогодні, всі податкові інспекції Одеської області здійснюють прийом звітності з єдиного внеску згідно з діючим законодавством.

Глеб Мілютін також повідомив, що податкові інспекції отримали та розмістили на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників роз’яснення щодо процедури пролонгації договорів про визнання електронних документів у випадку отримання нових посилених сертифікатів відкритих ключів.

На прохання платників податків, фіскальною службою підготовлено детальне роз’яснення з цього питання та направлено для інформування представників бізнесу на місцях.

В завершення зустрічі, Глеб Мілютін зазначив, що фіскальна служба Одещини й надалі розраховує на конструктивний діалог, готова обговорювати актуальні питання та разом шукати шляхи їх вирішення.

Чергову підпільну АЗС викрито на Рівненщині

26.09.2016

Співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Рівненської області в рамках проведення операції «Акциз-2016» встановлено факт незаконної реалізації жителем м. Рівне дизельного пального без необхідних відповідних документів дозвільного характеру.

В ході проведених заходів з незаконного обігу вилучено автозаправний модуль, ємність для зберігання пального та дизельне паливо, загальною орієнтовною вартістю 175 тис. гривень.

Проводиться збір та оформлення матеріалів для прийняття рішення згідно вимог чинного законодавства.

Як неприбутковій організації не втратити статус неприбутковості

26.09.2016

ДПІ у м.Рівному повідомляє, що з 16 липня цього року діє новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій. Порядком визначено алгоритм подання документів для включення до Реєстру.

Так, неприбуткова організація подає до органів державної фіскальної служби: реєстраційну заяву за формою 1-РН; копії установчих документів неприбуткової організації; для житлово-будівельних кооперативів – також  копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним кооперативом.

Подані документи розглядаються протягом 14 календарних днів з дня їх отримання. За результатами такого розгляду органами ДФС приймається рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості.

У разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів до органів державної фіскальної служби подається реєстраційна заява з позначкою «зміни» з наданням копій документів.

Ще раз нагадуємо, неприбуткові організації до кінця 2016 року зобов’язані привести у відповідність до вимог п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України свої установчі документи та подати їх на розгляд до органу ДФС з метою підтвердження статусу неприбутковості.

Також повідомляємо, що 22 вересня 2016 року о 10-00 год. в ДПІ у м.Рівному (Відінська, 8, актова зала) буде проведено безкоштовний семінар для неприбуткових установ та організацій. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у даному заході. У разі виникнення питань звертайтесь за телефоном 63-61-75.

Сумські митники ДФС склали 6 протоколів про порушення митних правил за вихідні

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

За минулі вихідні було складено 6 протоколів про порушення митних правил за статтями 471 та 472 Митного кодексу України –  «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах митного контролю» та «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

В суботу, на митному посту «Конотоп» Сумської митниці ДФС було виявлено 25 упаковок медичних препаратів. Товар знайдено при проходженні митного контролю  потягу сполученням «Москва –Одеса», власником виявився провідник вагону. Загальна вартість медикаментів  за попередніми даними складає більш ніж 15 тисяч гривень.

У той же час, на митному посту « Катеринівка» Сумської митниці ДФС чоловік намагався перемістити з Росії до України 95 холостих спеціальних набоїв для забивання цвяхів за допомогою пневматичного пістолета. Предмет виявися в автомобілі марки «Skoda» в багажному відсіку серед особистих речей.

25 вересня 2016 року на митному посту «Бачівськ» громадянин України рухаючись у напрямку виїзд до Російської Федерації вивозив шість томів старовинних творів надрукованих до 1945 року, а саме: твори, драми та поеми О.С. Пушкіна, датованих 1813 – 1825 роками, критика «Історія автобіографії» — повний збір творів в шести томах 1936 року видавництва.

Ввечері того ж дня на митному посту «Бачівськ» громадянин України намагався вивезти до Російської Федерації незадекларовані пігулки лікарського засобу «Седал-М». Даний препарат обмежений до переміщення через митний кордон України (відповідно до переліку наркотичних (психотропних) комбінованих лікарських засобів, що містять комбінації малої кількості наркотичних засобів). Предмети правопорушення виявлені під час проведення митного контролю автомобіля «VOLKSVAGEN CADDY».

В неділю на митному посту «Конотоп» при здійсненні митного контролю потягу сполученням «Київ-Москва» пасажирка вагону при собі мала книгу «Легкие пьески» 19 сторіччя, що обмежена до перевезення. За словами молодої росіянки, яка працює лікарем, знахідку їй подарували на день на народження друзі. «Подарунок» вона не задекларувала, та підтверджуючих документів, що є власником при собі, як виявилось, не мала.

Про вилучений арбалет на митному посту «Бачівськ» прес-служба ГУ ДФС у Сумській області повідомляла раніше.

Контроль на митних постах здійснюється спільно з працівниками УСБУ в Сумській області та прикордонного загону.

Податковою міліцією Сумської області вилучено 5 тонн контрафактного алкоголю вартістю понад 700 тисяч гривень

24.09.2016 — Головне управління ДФС у Сумській області

Співробітниками податкової міліції Сумської області в ході проведення  операції «Акциз-2016» отримано інформацію про нелегальний канал постачання контрафактної алкогольної продукції до обласного центру.

У рамках досудового розслідуванння кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України спільно з прокуратурою  Сумської області працівники ГУ ДФС у Сумській області провели 23 вересня 2016 року обшук складського терміналу одного з поштових перевізників.

Під час обшуку виявлено велику кількість тетрапаків із горілкою «Пшенична», «ABSOLUTE», «Finlandia», «Jeltsin», пластикових 5-літрових прозорих пляшок з контрафактними коньяком та горілкою, 140 пластикових 10-літрових каністр зі спиртом. На упаковках алкоголю не було акцизних марок.   Алкогольну продукцію вагою майже 5 тонн та вартістю понад 700 тис. грн. вилучено.

Тривають слідчо-оперативні заходи

На Тернопільщині до бюджету надійшло майже 359 млн гривень

26.09.2016

З початку року платники податку на додану вартість Тернопільщини спрямували до державного бюджету 358,6 млн гривень цього податку або 103,9% прогнозного показника. Зокрема, у серпні до бюджету надійшло 63,9 млн грн ПДВ.

Сплату податку на додану вартість забезпечили 2518 суб’єктів господарювання, серед яких 2163 юридичних осіб та 355 фізосіб-підприємців.

За кожне стаціонарне джерело забруднення необхідно подати окрему декларацію екологічного податку

26.09.2016

Якщо платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (різні коди згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ)), то такий платник податку зобов’язаний подати до відповідного контролюючого органу за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів податкову декларацію екологічного податку щодо кожного такого стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведеного для розміщення відходів місця чи об’єкта окремо.

Невід’ємною частиною податкової декларації є дев’ять типів додатків, з яких шість розрахунків. Відповідний тип розрахунку забезпечує обчислення податкового зобов’язання за окремим видом об’єкта оподаткування та, зокрема, додатки 1-3 – для кожного джерела забруднення (по кожному КОАТУУ місця розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів).

Відтак суб’єкт господарювання, який має кілька стаціонарних джерел забруднення що здійснюють викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, об’єктів за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди КОАТУУ різні), зобов’язаний подати до відповідного контролюючого органу (по кожному КОАТУУ контролюючого органу) за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів податкову декларацію екологічного податку.

До декларації такий суб’єкт складає відповідний розрахунок (додаток) щодо кожного стаціонарного джерела забруднення, що здійснює викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин, об’єкту за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, спеціально відведеного для розміщення відходів місця чи об’єкту (по кожному КОАТУУ) окремо.

“Забутькуватість” коштувала херсонському бізнесмену 25,7 тис. гривень

26.09.2016 — Головне управління ДФС у Херсонській області

Нещодавно, Одеський апеляційний адміністративний суд підтримав позицію фіскального органу області та підтвердив херсонському підприємству податкові зобов’язання з податку на додану вартість на суму 25,7 тис.гривень.

А було все так…

Херсонський бізнесмен включив до податкового кредиту суму ПДВ на підставі податкової накладної продавця. Але, “забув” перевірити факт реєстрації цієї податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на момент подання підприємством — продавцем декларації з ПДВ. Доказом мала бути квитанція з ЄРПН про прийняття податкової накладної. Однак, під час проведення камеральної перевірки його декларації з ПДВ, такої квитанції він не зміг надати інспекторам фіскального відомства.

Враховуючи зазначене, Одеський апеляційний адміністративний суд погодився із доводами фіскалів — апелянтів щодо неправомірності включення підприємством до складу податкового кредиту суми ПДВ за податковою накладною постачальника, яка не була зареєстрована в ЄРПН на момент подання підприємством декларації з ПДВ.

До уваги декларантів і митних брокерів: щодо коду документа!

23.09.2016

Головне управління ДФС у Хмельницькій області інформує, що у зв’язку зі зверненнями суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Державною фіскальною службою України у листі від 13.09.2016 №30393/7/99-99-18-02- 01-17 (далі – лист ДФС №30393) повідомила наступне.

При декларуванні упаковок, етикеток, марок акцизного податку та інших подібних товарів, що ввозяться у митному режимі тимчасового ввезення на безоплатній основі на підставі зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо комерційної операції та у подальшому будуть вивезені за межі митної території України разом з відповідними товарами, переміщення яких є комерційною операцією, відомості про відповідний зовнішньоекономічний договір (контракт), умовами якого передбачені комерційна операція щодо основних товарів та безоплатне переміщення таких інших товарів, вносяться до графи 44 митної декларації під кодом документа «4000» «Некласифікований зовнішньоекономічний договір (контракт)» відповідно до Класифікатора документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 №1011 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій» з внесеними змінами та доповненнями.

При вивезенні таких товарів разом з товарами, переміщення яких є торговою операцією, відомості про відповідні договори (контракти) зазначаються у загальному порядку.

Лист №30393 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/mitne-zakonodavstvo/listi/69680.html

 

За січень – серпень 2016 року в зоні діяльності митниці Буковини оформлено 31180 митних декларацій

26.09.2016

За вісім місяців 2016 року в зоні діяльності Чернівецької митниці зовнішньоторговельні операції здійснювали 830 суб‘єктів господарювання. Ними з початку року оформлено 31180 митних декларацій, це на 3517 декларацій більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Загальний товарообіг за січень – серпень 2016 року склав 314,6 млн. дол. США.

Зокрема, на імпорт було оформлено вантажів вартістю 215,0 млн. доларів США загальною вагою 148,2 тис.тонн, на експорт – 99,6 млн. доларів США загальною вагою 204,3 тис.тонн. Чернівецька митниця ДФС констатує зростання торговельного обігу у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 33,9 відсотки.

Серед обсягу ввезених іноземних товарів у структурі імпорту основне місце займають апарати телефонні, приймальна, телевізійна апаратура – 60,9 млн. доларів США, тканини з синтетичних ниток – 22,7 млн. доларів США, плити деревностружкові – 8,3 млн. доларів США. У структурі експорту основними товарами стали олія соняшникова – 19,0 млн. доларів США, лісоматеріали оброблені – 15,5 млн. доларів США, костюми чоловічі – 7,4 млн. доларів США, тверді відходи від вилучення рослинних жирів – 4,6 млн. доларів США.

За січень-серпень 2016 року вітчизняні бізнесмени здійснювали  зовнішньоторгівельну діяльність з підприємствами 77 країн світу. За географічною структурою основними торгівельними партнерами буковинських суб’єктів господарювання стали бізнесмени країн Євросоюзу. В загальному товарообігу експорт  та імпорт в ці країни склав 59,0 та 55,5 відсотків відповідно.

Упродовж вихідних співробітниками Чернівецької митниці ДФС зафіксовано 23 порушення митних правил

26.09.2016

«Лідирують» серед предметів правопорушень тютюнові вироби – вилучено 2490 пачок сигарет вартістю близько 40 тис. грн.

Сьогодні вночі у пункті пропуску «Порубне» під час здійснення митного контролю транспортного засобу «Фольксваген Пасат» під керуванням мешканця Глибоччини митниками вилучено 160 пар чоловічих штанів, виробництво Туреччини, які попередньо оцінено у 20 тис. грн.

Крім того, співробітниками митниці припинено дві спроби незаконного переміщення лікарських засобів «Діазепам»  та «Пенталгін ФС» на суму близько 3 тис. грн.

На українсько-молдовському кордоні у громадянина Молдови вилучено автомобіль «Крайслер Вояджер», 2004 р.в. (оцінено у 90 тис. грн.), для забезпечення сплати штрафу за порушення строку тимчасового ввезення  транспортного засобу (ч. 1 ст.481 Митного кодексу України).

Чернігівська митниця ДФС передала історичні цінності до музеїв та бібліотек

23.09.2016

Старовинні ікони, друковані видання, монети, банкноти та предмети побуту середини позаминулого — початку минулого століття, які були вилучені чернігівськими митниками при спробах їх незаконного переміщення через кордон, віднині отримали постійне місце в українських музейних та бібліотечних закладах.

Згідно рішення Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, Чернігівська митниця ДФС передала старовинний настінний годинник, предмети нумізматики, поштові листівки з видами древнього Чернігова та ікону «Богородиця Тихвинська» (кінець ХІХ – початок ХХ ст.) чотирьом чернігівським музеям, серед яких Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник ім. М.Коцюбинського, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Чернігівський історичний музей ім. В.В. Тарновського, Чернігівський обласний художній музей ім. Г. Галагана. До Чернігівської бібліотеки ім. В.Г. Короленка передали видання 1914 року з популярної математики «В царстве смекалки» Ігнатьєва Є.І., інформація з якого і досі є цікавою для дітей та їх батьків.

Музеї з інших регіонів, а це: Вишгородський історико-культурний заповідник, Білоцерківський краєзнавчий музей, Національний музей історії України у Другій світовій війні: Меморіальний комплекс та Національний музей історії України, також отримали книги, монети, банкноти та набір з шести десертних ложок зі срібла вироблених наприкінці 19 – початку 20 століття (оцінений експертами у 14850 гривень).

У 2015 році Чернігівською митницею ДФС передано культурних та історичних цінностей на суму 199840 гривень.

 

Добавить комментарий