пгт. Комсомольский — Официальный сайт

Новини Харківської ОДПІ 29-06-2016

Особливості оподаткування об’єктів нерухомості, які перебувають у спільній власності

29.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Цього року громадяни сплачуватимуть податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році. Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

Як повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк, якщо об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості перебувають у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб, Кодексом визначено платників податку таким чином:

— якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

— якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

— якщо об’єкт  житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб  за належну їй частку.

«Законодавством встановлено, що кожний громадянин, який має у власності квартиру, або житловий будинок, або змішані типи (квартиру і житловий будинок), в тому числі їх частки, має право на зменшення бази оподаткування податком. Якщо це окрема квартира або декілька квартир – на 60 метрів квадратних. Для житлового будинку (будинків) така пільга надається в розмірі 120 кв. метрів», — зазначив Павло Дроняк.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів  житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

До уваги отримувачів сертифікатів EUR.1

24.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

З 1 липня 2016 року набирають чинності оновлені додаткові зразки відбитків печаток посадових осіб митниць ДФС, якими засвідчуються сертифікати з перевезення форми  EUR.1, а також визначено додаткові місця видачі їх митницями ДФС.

На сьогодні визначено місця видачі сертифікатів – це 173 пвдрозділи митниць ДФС, які максимально наближені до потенційних експортерів/виробників та уповноважено на видачу сертифікатів 607 посадових осіб митниць ДФС.

З метою підтримки експорту українських товарів та інформаційної підтримки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності оновлено інформацію на вебсайті Державної фіскальної служби України: баннер «Карта з місцями видачі EUR.1» → розділ «Юридичним особам» → підрозділ «Сертифікати з перевезення товарів з України за формою EUR.1».

Ліквідовано 420-мільйонний конвертаційний центр, через який було здійснено розкрадання бюджетних коштів, передбачених для ремонту будівель ГПУ

24.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітники податкової міліції м. Києва спільно з Генеральною прокуратурою ліквідували конвертаційний центр, за допомогою якого розкрадалися бюджетні кошти. Окрім того, даний «конверт» надавав послуги підприємствам реального сектора економіки з формування незаконного податкового кредиту, переведення безготівкових коштів у готівку.

З метою прикриття незаконної діяльності зловмисники створили і зареєстрували корпоративні права 13 транзитних і фіктивних підприємств.

Схема ухилення полягала в наступному: реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру фірмам за нібито придбані товари і послуги. Після цього кошти знімалися кур’єром готівкою в трьох банках. Надалі, незаконно проконвертовані готівкові гроші, за винятком 10-11%, які служили винагородою, разом з підробленими первинними документами, передавалася представникам підприємств реального сектора економіки.

Загальний обсяг проконвертованих таким чином коштів склав понад 420 мільйонів гривень, ймовірні втрати бюджету у вигляді несплачених податків складають понад 120 мільйонів.

Окрім того, через транзитні і фіктивні компанії, було здійснено розкрадання бюджетних коштів, які були передбачені для ремонту будівель Генеральної прокуратури України. Сума викрадених коштів перевищує 68 мільйонів гривень.

В результаті проведених обшуків в Києві та інших областях було виявлено і вилучено комп’ютерну техніку, чорнові записи, бухгалтерську документацію, чорнові записи, та понад 100 печаток фіктивних підприємств.

Організатора схеми затримано. Йому пред’явлені звинувачення за ч. З ст. 27, ч. 2. ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. З ст. 209 Кримінального кодексу України.

Слідчі дії тривають.

Роман Насіров: Впровадження електронних сервісів – важлива складова реформування служби

24.06.2016 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про особливості роботи ДФС, боротьбу з корупцією, податкову та митну реформи розповів Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

«Роль фіскальної служби — адміністрування податків і збір митних платежів. Саме в цьому полягає наша щоденна робота. Роботу з детінізації економіки ми виконуємо лише в межах своєї компетенції. Так, це резерви збільшення доходної частини бюджету. Але їх небагато. Ми подолали практично всі організовані податкові ями, але так звані партизани залишилися й дотепер намагаються торгувати фіктивним податковим кредитом. Як мінімум раз на тиждень ми припиняємо роботу якогось конвертаційного центру. Із середини минулого року надходження ПДВ, завдяки детінізації, зросли з 8 млрд. грн. у першій половині 2015 року до майже 12 млрд. грн. у першій половині цього року», — зазначив Роман Насіров.

Він також наголосив, що ДФС очікує на збільшення митних зборів, що тісно пов’язано з питанням визначення митної вартості. За словами Голови ДФС, вартість товару має бути об’єктивно оцінена. Якщо товар проходить через низькоподаткові юрисдикції, обов’язково має бути коригування на його реальну митну вартість.

«Законодавчим та адміністративним шляхом ми намагаємося піти й від маніпуляцій на митниці. Здебільшого йдеться про дроблення партій і використання пільги, що застосовується для товарів з вагою до 50 кг і вартістю до 500 євро, які приватні особи можуть завозити на територію без сплати митних платежів», — додав Роман Насіров.

Говорячи про податкову реформу, Голова ДФС підкреслив важливість спрощення адміністрування та покращення сервісів. Зокрема, він висловив сподівання, що з четвертого кварталу поточного року відбудеться повноцінне впровадження електронної акцизної марки.

«Крім того, наприкінці 2015-го ми спростили практично всі декларації. Часу на них витрачатимуть менше. Податкову звітність теж спрощуємо, але не завжди питання в ній, є ще статистична звітність тощо. У податковому напрямі ми наблизимося до середньоєвропейського показника», — зазначив очільник служби.

Понад 200 мільйонів гривень на допомогу армії надійшло від мешканців Харківщини

29.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

З початку року платники податків Харківського регіону сплатили до державного бюджету 215,5 млн.грн. гривень військового збору, що на 67,2 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.  Про це повідомили в ГУ ДФС у Харківській області.

Зокрема, за травень  цього року надходження  військового збору склали  більш 46  млн. грн. До зрівняння у травні минулого року платниками сплачено 31,4  млн. грн. Виконання доведеного планового показника по військовому збору за травень 2016 року становить 102,3 відсотка.

Як відомо, військовий збір запроваджено з  серпня 2014 року. Його ставка становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

В ГУ ДФС у Харківській області відзначають, що надходження від сплати військового збору спрямовуються на потреби наших військових, які захищають незалежність країни, тому кожна сплачена гривня – це особистий вклад платників у наближення миру в Україні.

За продаж тютюнових виробів, за цінами вищими ніж максимально-роздрібні, передбачено штраф

29.06.2016 — Головне управління ДФС у Харківській області

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що продаж сигарет (з фільтром, без фільтру) у роздрібній мережі здійснюється за цінами, не вищими за максимальні роздрібні ціни, встановлені виробниками або імпортерами товарів, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

До максимально роздрібних цін додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 5 відсотків. Вартість тютюнових виробів, вище за яку не дозволено їх реалізацію, можна отримати помноживши максимально — роздрібну ціну (вказану на пачці) на 1,05. Продаж тютюнових виробів (крім сигарет) здійснюється за цінами, рівень яких визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку (крім акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) та акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що становить 5 відсотків вказаної вартості.

Також ст. 17 Закону України 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями передбачена відповідальність у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимально — роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу тютюнових виробів, у розмірі 100 відсотків вартості наявних у суб’єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10000 гривень.

Визначення поняття тютюнових виробів дає пп. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України – це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

 

Підприємці мають право здійснювати будь-яку діяльність, яка не заборонена законом

29.06.2016

Підприємці мають право здійснювати будь-яку діяльність, яка не заборонена законом.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно зі ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Перелік видів діяльності, які не має право здійснювати фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування, визначений у ст. 4 Закону України від 7 лютого 1991 року № 698-ХІІ «Про підприємництво» зі змінами та доповненнями.

Податковий календар з 1 по 18 липня 2016 року

29.06.2016

 

1 липня, п’ятниця,

останній день сплати:

— рентної плати за травень 2016 року за:

— користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

— користування радіочастотним ресурсом України;

— транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;

— транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

11 липня, понеділок,

останній день подання:

— звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма №1-РС) за червень 2016 року;

— звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма №2-РС) червень 2016 року;

— звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма №3-РС) червень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в оптовій мережі (форма №1-ОА) червень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів в оптовій мережі (форма №1-ОТ) червень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма №1-РА) червень 2016 року;

— звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма №1-РТ) червень 2016 року

15 липня, п’ятниця,

останній день подання:

— звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за червень 2016 року (форма №ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку;

— довідки про використані розрахункові книжки за червень 2016 року.

З березня поточного року затверджена нова форма розрахункової квитанції

29.06.2016

 

Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за №220/28350 (далі – Наказ №13), затверджено, зокрема, Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі – Положення).

Наказ №13 набрав чинності 11.03.2016.

Пунктом 3 розділу I Положення визначено, що установлені у цьому Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов’язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності у документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

Розрахункова квитанція – розрахунковий документ, бланк якого виготовлений друкарським способом, а окремі реквізити заповнюються від руки або шляхом проставлення штампа при реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) або при видачі коштів покупцеві у разі повернення товару, рекомпенсації послуги, прийняття цінностей під заставу та в інших випадках. Форма №РК-1 розрахункової квитанції наведена у додатку 3 до цього Положення (пункт 1 розділу IV Положення).

Відповідно до пункту 2 розділу IV Положення розрахункова квитанція складається з двох частин – корінця та відривної частини.

Відривна частина розрахункової квитанції повинна містити обов’язкові реквізити (пункт 3 розділу IV Положення):

— напис «РОЗРАХУНКОВА КВИТАНЦІЯ», серію (чотири літери) та номер (шість цифр), нанесені при виготовленні бланка квитанції;

— найменування СГ;

— для СГ, що не є платниками ПДВ, – податковий номер або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), перед яким друкуються великі літери «ІД»;

— для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, – індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Кодексом; перед номером друкуються великі літери «ПН»; за наявності на розрахунковій квитанції податкового номера дозволяється не вказувати податковий номер або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

— назви окремих реквізитів, які стосуються даних про товар (послугу), а саме: написи «Назва товару (послуги)», «Вартість о. в.» (вартість одиниці виміру), «ПДВ (%)», «Акцизний податок», «Вартість»;

— рядки для записування даних про товар (послугу) або про операцію виплати: назва товару (послуги, назва операції виплати), вартість одиниці виміру товару (суми коштів за однією операцією виплати), ставки акцизного податку, ставки ПДВ у відсотках, вартість товару (суми коштів за здійсненими операціями виплати);

— напис «Сума розрахунку (грн. коп.)» та загальну вартість усіх товарів (послуг), оплачених за однією розрахунковою квитанцією (загальну суму виданих коштів);

— напис «Розрахунок провів», рядок для підпису особи, яка здійснює розрахунки;

— дату (день, місяць, рік) проведення розрахунків.

Корінець розрахункової квитанції повинен містити обов’язкові реквізити (пункт 4 розділу IV Положення):

— серію та номер, які нанесені при виготовленні бланка квитанції та збігаються із серією та номером відривної частини;

— напис «Сума розрахунку (грн. коп.), всього» та загальну суму отриманих за товар або послугу (виданих покупцеві) коштів;

— напис «у тому числі за ставками ПДВ ___ %», суму коштів, отриманих за товари чи послуги, продаж яких оподатковується ПДВ за ставкою ___ %, за ставкою акцизного податку ___, суму коштів, отриманих за товари чи послуги, продаж яких оподатковується акцизним податком за ставкою ___, або суму виданих покупцеві коштів, якщо видана сума зменшує податкові зобов’язання платника ПДВ;

— рядки для записування даних про товари (послуги), а в разі реалізації в роздрібній мережі підакцизних товарів – назву товару (з додатковим зазначенням марки для палива) та його вартість;

— дату (день, місяць, рік) проведення розрахунків.

Згідно з пунктом 5 розділу IV Положення при виготовленні бланка розрахункової квитанції додатково до серії та номера можуть наноситися друкарським способом інші реквізити.

Внесені зміни до порядку реєстрації та обліку платників

29.06.2016

Нагадуємо, що набрали чинності накази Міністерства фінансів України:

— від 03.03.2016 №308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове держав- не соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ №308) – з 15.04.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 15.04.2016 №28);

— від 18.03.2016 № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ №373) – з 29.04.2016 (опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 29.04.2016 №32);

— від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ №375) – з 10.05.2016(опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 10.05.2016 №34).

Змінами, внесеним Наказом №308 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відмінене присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

Наказом №375 внесені зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, відповідно до яких виключені положення щодо формування та направлення органами ДФС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форма №18-ОПП).

Одночасно Наказом №373 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість приведене у відповідність до норм пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами і доповненнями та виключені процедури анулювання реєстрації платника ПДВ за наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Також Наказом №373 запроваджено такі нововведення:

1) якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві;

2) оперативне інформування платників про результати розгляду заяв, поданих ними в електронній формі. Так, якщо за результатами розгляду заяви в електронній формі (форма №1-ПДВ, форма №3-ПДВ) контролюючим органом прийнято рішення про відмову у реєстрації (анулюванні реєстрації) платника ПДВ або запропоновано надати нову заяву про реєстрацію (анулювання реєстрації) платника ПДВ, то така відмова або пропозиція викладається контролюючим органом в електронній формі та надсилається на адресу електронної пошти, з якої надійшла заява;

3) встановлено десятиденний строк для направлення до ДФС рішення контролюючого органу про скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ.

Наказами №308 та №375 для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджені нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відтепер державний реєстратор або інший суб’єкт державної реєстрації направлятиме до органів ДФС запити для отримання відомостей про наявність/відсутність заборгованості, органи ДФС у відповідь – зазначені відомості. Крім того, встановлено єдиний строк у 10 робочих днів для призначення документальної позапланової перевірки платника податків, що припиняється (закривається), як у випадках прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, так й у інших випадках.

Для отримання довідки про доходи за бажаний період фізична особа — платник єдиного податку подає декларацію з позначкою «довідково»

29.06.2016

Платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до фіскального органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Така податкова декларація не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

Для отримання підприємцем — платником єдиного податку довідки про доходи за інший, аніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, декларація подається із позначкою «довідково».

В полі «місяць» поля 02 декларації через тире проставляється арабськими цифрами порядковий номер першого місяця й останнього місяця (включно), за який подається така декларація.

У полі «рік» поля 02 арабськими цифрами проставляється рік, за який подається така декларація.

Рішення щодо строків подання декларації з типом «довідково» приймається платником єдиного податку самостійно.

Зазначена норма визначена п. 296.8 ст.296 Податкового кодексу України.

Особливості подання податкової декларації поштою

29.06.2016

Податкова декларація може подаватися за вибором платника податків поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

При цьому, платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Податкова звітність з ПДВ подається в електронній формі всіма платниками ПДВ з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

У разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення фіскальному органу з вини оператора поштового зв’язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону. У такому разі платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларації.

Незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом встановлених граничних строків.

Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа фіскального зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів.

Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Зазначена норма визначена ст. 49 Податкового кодексу України.

До уваги платників екологічного податку! Про порядок заповнення податкової звітності

29.06.2016

Нагадуємо, що за ІV квартал 2015 року та наступні податкові періоди платники екологічного податку звітують за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497 (далі – наказ №715).

Відповідно до пункту 250.1 статті 250 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

Як повідомила Державна фіскальна служба України, під час попереднього аналізу податкової звітності з екологічного податку за I квартал 2016 року встановлено непоодинокі випадки, в яких мають мicцe методологічні помилки заповнення податкової звітності.

Так, зокрема, платниками під час заповнення додатків до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом №715 (далі – Декларація), не враховано, що з 1 січня 2016 року Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» збільшено на 26,7% ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році.

У багатьох випадках, коли коефіцієнт дорівнює «1», колонка 5 («коефіцієнт») додатка 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти» та колонки 5 і 6 («коефіцієнти») додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах» до Декларації платниками не заповнюються або замість «1» зазначається «0».

У колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт платниками зазначається інший, ніж передбачено Кодексом, або замість коефіцієнта зазначається ставка податку.

У додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний – код групи забруднюючої речовини (відходів), а також код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої.

Нагадуємо, що невід’ємною частиною Декларації є шість типів додатків:

— додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення»;

— додаток 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти»;

— додаток 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах»;

— додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)»;

— додаток 5 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання »;

— додаток 6 «Розрахунок за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк».

Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.

За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Декларації не додається.

Таким чином, при заповненні звітності з екологічного податку необхідно дотримуватись порядку заповнення реквізитів звітності та забезпечити їх правильне заповнення, а також застосування затверджених ставок та коефіцієнтів.

 

Пільги зі сплати земельного податку для юридичних осіб

29.06.2016

Надання пільг щодо сплати земельного податку для юридичних осіб передбачено статтею 282 Податкового кодексу України.

Від сплати земельного податку звільняються:

— санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

— громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці;

— бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2015 №496;

— дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право (п.284.2 ст.284 ПКУ).

Платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

ДОДАТКОВЕ БЛАГО: ПОРЯДОК ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ТА ВІЙСЬКОВИМ ЗБОРОМ

29.06.2016

Державною фіскальною службою Україна листом від 08.06.2016 р. N 12626/6/99-99-13-02-03-15 надано роз’яснення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором додаткового блага, отриманого у негрошовій формі.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу, згідно з пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відс. однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2016 році — 689 грн.).

Разом з тим, пп. «е» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Кодексу.

Підпунктом 164.5 ст. 164 Кодексу встановлено, що під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 — Сп), де К — коефіцієнт; Сп — ставка податку, визначена для таких доходів на момент їх нарахування.

Водночас оподаткування військовим збором (далі — збір) доходів фізичних осіб встановлено п. 16 1 підрозділу XX Кодексу.

Так, п. 16 1 підрозділу XX Кодексу визначено платників збору, об’єкти оподаткування, ставку, порядок нарахування, утримання та сплату (перерахування) збору до бюджету тощо.

При цьому нормами п. 16 1 підрозділу XX Кодексу застосування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ст. 164 Кодексу, не передбачено.

 

ПЛАТНИКАМ ПДВ про відшкодування

29.06.2016

Нагадаємо, що заява на бюджетне відшкодування ПДВ на рахунок платника та в рахунок погашення зобов’язань та боргу по платежах до Державного бюджету подається до 20 числа місяця, наступного за звітнім.

Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування вносяться до відповідного реєстру протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку. Ці реєстри розміщені на порталі ДФС. До того ж, на сайті Державного казначейства України розміщено перелік платників, яким відшкодовано ПДВ протягом звітного місяця.

Заява на бюджетне відшкодування у разі відповідності критеріям, визначеним у п.200.19 Податкового кодексу України надходить до першого Реєстру, а у разі не відповідності цим критеріям – до другого Реєстру. Далі триває камеральна перевірка зазначених сум бюджетного відшкодування (до 30 календарних днів), а також, за наявності обставин, визначених п.200.11 Податкового кодексу, – документальна перевірка (до 25 робочих днів). Надалі ДФС протягом 5 робочих днів надає висновок Державному казначейству України, а Казначейство протягом 5 операційних днів перераховує кошти платнику.

Чи існують обмеження та заборони при ввезенні громадянами на територію України харчових продуктів для спеціального харчування (харчових продуктів для: спеціальних медичних цілей; контролю ваги; харчування для спортсменів тощо)?

29.06.2016

Відповідно до частини першої ст. 378 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року N 4495-VI, зі змінами та доповненнями (далі — МКУ), пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 — 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.

При цьому обмеження, встановлене частиною першою ст. 378 МКУ, не поширюється, зокрема, на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України (пп. 3 частини другої ст. 378 МКУ).

Обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року N 434 (далі — Постанова N 434), відповідно до якої громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, що не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, — у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

без упаковки — у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

без упаковки — неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

При цьому відповідно до ст. 52 Закону України від 23 грудня 1997 року N 771/97-ВР «Про безпечність та якість харчових продуктів», зі змінами, забороняється ввезення на територію України громадянами України, іноземцями та особами без громадянства для власного споживання харчових продуктів тваринного походження без упаковки виробника.

Таким чином громадяни можуть ввозити на митну територію України для власного споживання харчові продукти для спеціального харчування (харчові продукти для: спеціальних медичних цілей; контролю ваги; харчування для спортсменів тощо) на загальну суму, що не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в обсягах, встановлених Постановою N 434. При цьому ввезення харчових продуктів тваринного походження без упаковки виробника заборонено.

Яким чином СГ може виправити помилки, допущені при заповненні звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів?

29.06.2016

 

Відповідь: Порядком щодо заповнення зазначених звітів, затверджених Наказом № 49, не передбачено механізму виправлення в таких звітах помилок. Однак, платник податків, у разі виявлення помилки у звіті, може звернутися письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої звітності та проханням її не визнання, а також повторно сформувати та подати з виправленими показниками такий звіт.

 

Чи можна подати звіт форми №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» нарочно або направити поштою?

29.06.2016

 

Відповідь: Порядком заповнення форми звіту №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» встановлено, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (далі – Звіт №1-РА) подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Звіт №1-РА в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

У разі якщо суб’єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами Звіт №1-РА заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць (якщо суб’єкт господарювання має більше 1 ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється).

Звіт №1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Який граничний термін подання звітності про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ?

29.06.2016

 

Відповідь: Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами щомісяця до 10 числа (9 число – останній термін подачі звіту) засобами електронного зв’язку в порядку, передбаченому для податкової звітності, подають до органу ДФС за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання.

В яких одиницях виміру заповнюється звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та який порядок округлення показників при заповненні звіту ?

29.06.2016

 

Відповідь: Формою Звіту № 1-РА передбачено заповнення показників в тис. дал. Пунктом 1 розд. І Порядку встановлено, що Звіт № 1-РА подають суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі. Електронна форма Звіту № 1-РА передбачає заповнення показників з точністю до шести знаків після коми. Таким чином, показники Звіту № 1-РА заповнюються в тис. дал з округленням до шести знаків після коми (наприклад 0,5 л відображається як 0,00005 тис. дал).

 

Як обчислюється акцизний податок з товарів, на які встановлені ставки в іноземній валюті?

29.06.2016

 

Відповідь: Відповідно до пункту 217.3 статті 217 Кодексу податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.

Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.

Згідно з пунктом 218.2 статті 218 Кодексу податок із підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39¹ ПКУ, тобто застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, — дня визначення податкових зобов’язань.

Про уточнюючий «контрольований» звіт за минулі роки

29.06.2016

Починаючи з 1 січня 2015 року, Звіт про контрольовані операції, проведені платниками податків заповнюється та подається відповідно до наказу Мінфіну від 18.01.2016 № 8 «Про затвердження форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції».

Водночас, платники податків, які здійснювали контрольовані операції у 2013 та 2014 роках, можуть подавати уточнюючі звіти про контрольовані операції за такі роки за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 11.12.2013 №669, з використанням електронних форм звітності.

Детальніше у листі ДФС України від 01.06.2016 №18899/7/99-99-14-01-02-17 «Про надання роз’яснень».

Пенсії понад 10740 гривень оподатковуються

29.06.2016

З 1 липня 2016 року не оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб (далі ПДФО) та військовим збором суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних громадянином із Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (з 01.01.2016  1 074 гривні). У разі перевищення вказаної суми, оподаткуванню за ставкою ПДФО 18% підлягатиме частина такого перевищення.

Таким чином, з 01.07.2016 пенсії, які перевищують 10 740 гривень (1074 гривень х 10), у частині такого перевищення обкладаються ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

За цими ж ставками оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Зазначені положення не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Такі норми передбачені Законом України від 02.06.2016 № 1411-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”, який набирає чинності з 1 липня 2016 року.

 

 

Добавить комментарий